Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Nemačka

Featured Replies

3 minutes ago, kronostime said:

Pitaj na PM sta te interesuje, @aram ce da odgovara za to.

Minirao sam pola podVelezja `92 a necu tebi pomoci?

Da pocnemo....

D

and so it begins... ph34r

  • Replies 2.1k
  • Views 185.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Desmond Bojčinski
    Desmond Bojčinski

    Nema šta puno da se priča, nije prošlo ni tri meseca. Inače Nemačka je , Štutgart mi je najbliži veliki grad a mi smo u gradiću od 15k stanovnika. Po dogovoru klinika nam je rešila stan po subvencioni

  • Super je Njemacka, u Minhenu manja guzva na ulicama nego u Mitrovici, da ne pominjem Novi Sad i Beograd koji su jezivi. Jeste da su ljudi ubijeni u pojam maksimalno i da svi deluju ko zombiji ali moga

  • U Dizeldorfu je sedište eparhije, idi da pozdraviš vladiku Grigorija i zahvališ mu što je rekao da je ok vežbati jogu a ostatak spc:  joga - ne nikako, pilates da Možete i da se slikate zajedno i ozbi

Posted Images

1 minute ago, Mel said:

and so it begins... ph34r

tumblr_m3nzzz250h1qi4q69o1_250.gif

fantom

2 hours ago, Frank Pembleton said:

Šta bre?

To zaostalo iz rata, pa vade?

Samo da ispričam anegdotu mog iz mog života u Kelnu, od pre skoro 20 godina. Bio sam student i skidao filmove i serije sa torenta ko lud. I odjednom uveče mi se tresu vrsta od lupanja i pogledam kroz onu rupicu kroz vrata i vidim kako stoji policija. Ja reko, to je to, hapse me, to je kraj. Otvorim vrata i oni meni “Gospodine, evakuišemo vas zbog bombe, pokupite stvari za par dana i čekamo vas dole za 5 min.” Ja im odgovorio ah “da je samo o bombi reč” sav nasmejan, duboko sam ih izritirao 😂

2 hours ago, Mel said:

Koliko se cesto desava da stara bomba pukne? Kapiram da prvo rade deaktivaciju ako uopste mogu da pridju, taj eksploziv bi mogao i dalje da radi.

Kao i prazna puska sto moze da opali. To je stvar procene rizika, i obicni gradjevinski radnici nece da rizikuju i da poginu, zato i zovu deminere.

Evakuacija je vrsi pre svega da se izbegnu civilne zrtve. Mala je verovatnoca da ce doci do ekplozije ali...

Svojevremeno, leto 1955 je grom aktivirao ekspoloziju u Belgiji, zaboravljeno nakon ww1 (deo ratnog urusavanja nemackih linija). Napravilo je krater od 40m i dubine 20. Samo cudom nije bilo zrtava.

  • 3 weeks later...

Ne radi internet u pola Nemačke, a ni tehnička podrška jer je radno vreme ponedeljak-petak do 5. sleep

Ako su Rusi i Putin me pogodi termo-nuklearno u desno oko, znajte da mi se povraća od ovog foruma i da sam srećan što ću zaustaviti ovu višedecenijsku adikciju.

Zar nemate vi tamo svi faks po stanovima?

lolol

To nam je za zakazivanje termina kod lekara 🧐

Edited by Amos

  • 3 weeks later...
On 7. 7. 2025. at 21:10, aram said:

Juče bio ovde kod prijatelja, ima neki problem sa kreditnom karticom, maznuli mu nekih 300€. On javio banci, iz banke ga poslali u policiju. Međutim nisu mu oprostili tih 300€ "jer se treća strana nije složila". Danas pozvao svoje osiguranje kod koga plaća pravnu zaštitu, ovi mu dali termin sa pravnikom u septembru, a rok za žalbu je dve nedelje. Pitao ChatGPT šta da radi. Ovaj mu postavio nekoliko pitanja i poslao mu templejt potpuno sjajan, sa sve pozivanjem na tačno određene članove zakona (proverili smo, to su ti), najavljivanjem daljih pravnih koraka ukoliko ne usvoje žalbu i slično.
Onda je zatražio pismo za otkazivanje te pravne zaštite, dobio i to plus savet da ne mora da čeka da istekne ugovor "jer nisu bili u stanju da mu pruže blagovremenu pravnu pomoć, na šta su se ugovorom obavezali" . Da sam advokat, ja bih se zabrinuo fantom

Meni je brat Čatara dosta pomogao u sličnoj situaciji - platio sam auto, nikad dobio, našao "dobrog" advokata, pravno osiguranje reklo amin i od tog momenta advokat me kulira, zavlači, izbegava i slaže priče maksimalno odlažući korake u postupku.

Prvo se žalim osiguranju i oni u fazonu druže to ti je što ti je. Vežbajući nemački sa čatom predloži mi ceo postupak, ispiše nekoliko mejlova i za advokata i za osiguranje (i za sud posle), pošaljem sve, na kraju ono što se razlvačilo od aprila do decembra je bilo gotovo do kraja januara iako su praznici i odmori komplet ekipa kao leptirići se poslagali, sve ferceralo kao sat. Na kraju ispao sud najbrži, valjalo samo doći do njega...

  • 2 months later...

Haha ovo kao u Madjarsku pre sto se islo:

https://preview.redd.it/wtrtvsf2toof1.png?width=892&format=png&auto=webp&s=59cb3812e95faa83948c800429c6b1fd325e5a28

https://preview.redd.it/ar2skwr2toof1.png?width=892&format=png&auto=webp&s=3f39cf01ef992644ee54136b2ca20cae0858997e


https://preview.redd.it/r9t5tma4toof1.png?width=892&format=png&auto=webp&s=2fcace12e6d0d8e1798d530ce8b98348a6fe5f8c

E, a AT je jeftiniji od srpskog, pa ti vidi.

Kapiram da DM u inostranstvu subvencioniße nemački dm. Nemam drugi objašnjenje.

  • 3 months later...

subvencioniße 😆

Koja uvrnuta zemlja. Obično je mlađe dete bolesno, pa to nisam nikad video, ali skoro klinac bio bolestan i onda skeniram potvrdu u aplikaciji na telefonu i dobijem poruku "nema povraćaja novca za decu stariju od 12, ali možete svejedno da podnesete zahtev". Razmišljam a za koji klinac to da radim, al reko ajde ionako sam bio u poslednjem koraku.

I jutros odobre blink.

Mi smo 3,4 godine dobijali rastvor za inhalaciju za starije dete na mladje dete jer je dostupno samo do 6 god. To mi je direktno rekla zena u apoteci da radimo.

  • 2 weeks later...

Ako se odlucite napusiti Nemacku:

All About Berlin
No image preview

How to leave Germany

Instructions for leaving Germany and moving to another country.

Jel ima saveta za kupovinu karti do Montevidea?

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.