Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

10 minutes ago, Venom said:

Crveni krst? Preko njih sam donirao za Ukrajinu prošle godine.

 

edit: https://www.drk.de/hilfe-weltweit/wo-wir-helfen/nahost/gaza-humanitaere-nothilfe-im-krisengebiet/

Hvala! To je mislim zajedno/isto ovo sa prvog mog linka. Ein Projekt von Deutsches Rotes Kreuz e.V. in Palästinensische Gebiete, Israel
To mi deluje onda kao najbolja stvar.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 9.11.2023. at 11:17, I*m with the pilots said:

Hvala! To je mislim zajedno/isto ovo sa prvog mog linka. Ein Projekt von Deutsches Rotes Kreuz e.V. in Palästinensische Gebiete, Israel
To mi deluje onda kao najbolja stvar.

 

jel to morate da donirate za nemačke org da bi imali tax refund ili možete i za druge

 

pogledajte ko se najviše oglašavao pa dajte njima, meni prvi takvi koji mi padaju na pamet su NRC - norwegian refugee council

Link to comment

 

6 minutes ago, Venom said:

Jel neko dobio potvrdu za glasanje? Meni nikakav odgovor, ni mail niti poštom poziv već jedno 10 dana.

 Do 25.11. su prijave. A ako se ne prijavi bar 100 ljudi, nema glasanja

Link to comment

Ovo je u Berlinu, ako se tu ne skupi 100 ljudi onda ne'am pojma. Nije problem, ali je glupo da ne odgovaraju uopšte, jer može biti da ima problem u mojoj prijavi, ima problem u biračkom spisku, ima problem jer su oni nešto zabrljali. Sad mogu da se jave 26.11 da mi fali jedan papir i kao jbg prošao rok.

Link to comment
16 minutes ago, Eleniko said:

 

jel to morate da donirate za nemačke org da bi imali tax refund ili možete i za druge

 

pogledajte ko se najviše oglašavao pa dajte njima, meni prvi takvi koji mi padaju na pamet su NRC - norwegian refugee council

 

Ne postoji tax refund, samo umanjenje oporezivog prihoda, ali je generalno lakše raditi s lokalnim organizacijama. Npr. možeš da im uplatiš na račun, a da ne bude komplikovani međunarodni transfer itsl. Istina Crveni krst prima i kartice, ali svejedno. Jedino što mi pada na pamet je direktno uplatiti organiziciji u Gazi, ne znam koja je prednost uplaćivati norveškoj organizaciji.

Link to comment
25 minutes ago, Venom said:

Jel neko dobio potvrdu za glasanje? Meni nikakav odgovor, ni mail niti poštom poziv već jedno 10 dana.

 

poslao prijavu 6.11, 

dobio ovo 8.11

 

Poštovani,

 

Potvrđujemo prijem Vaše prijave za glasanje na izborima u Generalnom konzulatu u Minhenu. Nakon obrade Vaše prijave od strane nadležnih u Republici Srbiji i donošenja rešenja o upisu u birački spisak da ćete glasati u inostranstvu, dobićete pismeno obaveštenje poštom – poziv za glasanje.

 

S poštovanjem,

 

Generalni konzulat Republike Srbije u Minhenu

Link to comment
4 minutes ago, Ros said:

 

poslao prijavu 6.11, 

dobio ovo 8.11

 

Poštovani,

 

Potvrđujemo prijem Vaše prijave za glasanje na izborima u Generalnom konzulatu u Minhenu. Nakon obrade Vaše prijave od strane nadležnih u Republici Srbiji i donošenja rešenja o upisu u birački spisak da ćete glasati u inostranstvu, dobićete pismeno obaveštenje poštom – poziv za glasanje.

 

S poštovanjem,

 

Generalni konzulat Republike Srbije u Minhenu

 

Hvala. To sam očekivao od ovih u Berlinu, ali izgleda da su tamo prsotine i sad moram da ih zovem. Možda sam mogao i u Minhen da pošaljem prijavu, ostalo mi je u glavi da je Berlin nadležan za mene, ali možda je to samo za izdavanje dokumenata itsl. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...