Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

On 27.5.2018. at 10:15, gervasius twinkleminkleson said:

Ima neko neke preporuka za Bergamo? Biznis trip početkom juna, sa 2 dana za slobodne aktivnosti. Pretpostavljam da ćemo skoknuti do Milana jedan dan, nadao sam se da će moći i Como ali to se čini manje realnim...

pravi izbor ;)

Link to comment

Ne znam nista o Bergamu, Milano meni jako lep, ali onako obicno lep, ima puno zelenila, ali sem Duomoa nemas nekih grandioznih stvari za videti. Moze da se jede mnogo dobro, kao uostalom u vecini Italije.

Komo s druge strane mi je onako, meh. Lepo je jezero, ogromno, ima stazu za setnju, ali nista spektakularno, dosta turista, neke vile gde zive raznorazni Kluniji i restorancici. Nemas tu sta da radis puno.

 

Po meni ako biras izmedju Milana i Komoa definitivno Milano.

Link to comment
Da odeš što pre  iz Bergama.
:D

Lijepo je znati.


Šta znam, ono što sam gledao po internetima djeluje... Ok

Kapiram da ne bi volio da živim tamo, niti bi vjerovatno samoinicijativno išao kao turista.
Link to comment

Na jezeru Komo ti je super da odes na brodic i sa samog jezera da gledas okolinu. Ima 2 ili 3 stajanja... super iskustvo. Mozes i zicarom da se popnes na vidikovac i odatle da gledas ka jezeru i na sam grad Komo

 

Sto se tice Milana, bolje da ides vozom nego kolima, posto je parking malo problematican :D

 

Na tvom mestu pre bih obilazio jedan dan Komo, a drugi dan manja mesta oko Bergama u zavisnosti koliko si voljan da putujes i da li ti je to zanimljivije od velikog grada poput Milana. Stari grad u Bergamu obidjes za  nekoliko sati, to mozes i u pauzama biznisa ili uvece :D

Edited by Milosh76
Link to comment

Skoro sam išla  iz Temišvara do Bergama Wizzairom. Nisam stigla da odem u Città Alta, vidi se sa aerodroma, lepo izgleda. Planiram posetu na pola dana, makar zbog Akademije Karara i činjenice da je Bergamo nominovan da bude pod zaštitom UNESCO.

Edited by halloween
Link to comment

Ako si u fazonu da sviras klavir, imas ih na par mesta...sedi i sviraj varijanta :D

 

Vrlo zabavno ako sedne neko ko ume da svira nesto vise od "na kraj sela zuta kuca" :D

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vratih se. Na kraju smo posjetili i Milano i Como i Lugano, plus Bergamo. Od svih gradova, Bergamo mi ostavio najbolji utisak. Prilično šarmantan grad, živ. città alta je super, obišao sam čitavu i prepjesacio okolo uz cestu, sjajan je pogled na grad. Usput naletio i na neki muzički festival..

 

Svidja mi se i sam grad, nevezano za città alta. Daleko lakše bi mogao sebe da vidim kako živim tu nego u Milanu, koji mi je vjerovatno najmanje impresivan italijanski grad koji sam do sad posjetio.

 

Como je lijep, ali naporan zbog broja turista. Lugano je nekako podnosljiviji u tom smislu, ostavio mi bolji utisak nego Como. Ali suviše smo kratko bili u ta dva grada, pa i u Milanu, po par sati.

 

Razočaran sam što u bergamu nisam uspjeo da nađem neke cheesy atalantine stvari. Zvanični butik kluba je preskup.

Link to comment

zato je slika ispred atleti azzurri d'italia mogla da zavrsi posao :) imao sam i ja skoro identicnu turu. bergamo mi se bas svideo.

inace na stadionu i oko njega nema bas nista u vezi kluba, neki fan shop ili sta vec. onaj u gradu je kao sto kazes, preskup

inace i como ima zanimljiv stadion, koji ce uskoro sam od sebe da se srusi :)

Link to comment
4 hours ago, gervasius twinkleminkleson said:

Vratih se. Na kraju smo posjetili i Milano i Como i Lugano, plus Bergamo. Od svih gradova, Bergamo mi ostavio najbolji utisak. Prilično šarmantan grad, živ. città alta je super, obišao sam čitavu i prepjesacio okolo uz cestu, sjajan je pogled na grad. Usput naletio i na neki muzički festival..

 

Svidja mi se i sam grad, nevezano za città alta. Daleko lakše bi mogao sebe da vidim kako živim tu nego u Milanu, koji mi je vjerovatno najmanje impresivan italijanski grad koji sam do sad posjetio.

 

Como je lijep, ali naporan zbog broja turista. Lugano je nekako podnosljiviji u tom smislu, ostavio mi bolji utisak nego Como. Ali suviše smo kratko bili u ta dva grada, pa i u Milanu, po par sati.

 

Razočaran sam što u bergamu nisam uspjeo da nađem neke cheesy atalantine stvari. Zvanični butik kluba je preskup.

mislim da ti je vreme da mi se pridruzis ;)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...