Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

1 hour ago, harper said:

 

Uopste me ne zanima, njihov posao je da presudjuju po zakonima i na osnovu dokaza. Da su iste te sudije i tuzioci malo ekspeditivniji upravo po pitanju kaznjavanja tih istih tabloida kad krenu nekom da se useravaju u zivot, umesto sto te parnice razvlace od jutra do sutra ne bi li osteceni frustriran zajebavanjem digao ruke od tuzbe, mozda bi bili pod malo manjim pritiskom javnosti.

 

Sta mi tacno ovde zagovaramo? Da se na silu sprece mediji da se bave trenutno najzapaljivijom javnom temom, cak i kad bi tako nesto uopste bilo moguce, iz straha od toga da ce sudije mozda imati neke neprijatnosti od tabloida? Dajte da se ne zajebavamo i glumimo strine zabrinute zbog jadnih sudija koje ce neko da uzme na zub ako budu radili svoj posao kako treba. Sudije bar imaju neku zastitu od toga, za razliku od vecine drugih gradjana koji sutra mogu da osvanu na naslovnim stranama tabloida a nemaju ni z od zastite. Izmedju ostalog, ni pravne. Zna se kako se te stvari rade, protiv svakog medija koji svesno narusava zatvorenost ovog sudjenja za javnost senzacionalizmom, po sluzbenoj duznosti dizati tuzbe i resavati ih po hitnom postupku. Pa da vidis kako ce da paze. Nisu tablodi podivljali ovoliko u Srbiji jer nikog nije briga vec zato sto imaju zastitu da rade to sto rade.

 

A sudije koje se budu rukovodile "argumentima" koje si naveo treba da lete iz sudstva naglavacke. Po mogucstvu kroz zatvoren prozor.

 

Zanemaruje se vaznost medija za sirenje ove price i ohrabrivanje drugih zrtava nasilja da se oglase. Koliko smo puta u ovim raznim ispovestima culi "Hvala ti Milena" i slicno. A sud nek radi svoj posao - ako su se sad prvi put suocili s nekim pritiskom...

 

S obzirom na to kakva su govna srpski mediji, neko bi mogao reci da je ova halabuka prvo dobro sto su uradili za dugo vremena (a stice se utisak da su se neki itekako pokajali).

 

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, chandra said:

 

Zanemaruje se vaznost medija za sirenje ove price i ohrabrivanje drugih zrtava nasilja da se oglase. Koliko smo puta u ovim raznim ispovestima culi "Hvala ti Milena" i slicno. A sud nek radi svoj posao - ako su se sad prvi put suocili s nekim pritiskom...

 

S obzirom na to kakva su govna srpski mediji, neko bi mogao reci da je ova halabuka prvo dobro sto su uradili za dugo vremena (a stice se utisak da su se neki itekako pokajali).

 

 

Nemam ja iluzija da su oni sposobni za kajanje, mislim da si previse optimistican. Ova prica ce prosto dobro da se proda i to je ono dokle mislim da dobacuju.

 

Svestan sam ovoga o cemu beowl pise ali verujem da bismo svi mogli malo da prestanemo da budemo taoci toga sta tabloidi, politika, mediji, ovi ili oni mogu da nam urade ako radimo svoje posteno i onako kako treba da se radi. Nije mi bas jasan taj defetizam po kojem svi treba da se sklanjamo i prilagodjavamo svoje ponasanje zato sto smo stalno u nekom strahu i odbijam da ga prihvatim. Uopste ne zelim da razmisljam da je verovatan onaj scenario koji je opisao, ljudima koji tako razmisljaju nije mesto da presudjuju drugima. Ako zentaju neka se izuzmu iz procesa, ako im to moze biti kriterijum onda se oni i ne mogu nazvati sudijama.

Link to comment
27 minutes ago, harper said:

 

Nemam ja iluzija da su oni sposobni za kajanje, mislim da si previse optimistican. Ova prica ce prosto dobro da se proda i to je ono dokle mislim da dobacuju.

 

Svestan sam ovoga o cemu beowl pise ali verujem da bismo svi mogli malo da prestanemo da budemo taoci toga sta tabloidi, politika, mediji, ovi ili oni mogu da nam urade ako radimo svoje posteno i onako kako treba da se radi. Nije mi bas jasan taj defetizam po kojem svi treba da se sklanjamo i prilagodjavamo svoje ponasanje zato sto smo stalno u nekom strahu i odbijam da ga prihvatim. Uopste ne zelim da razmisljam da je verovatan onaj scenario koji je opisao, ljudima koji tako razmisljaju nije mesto da presudjuju drugima. Ako zentaju neka se izuzmu iz procesa, ako im to moze biti kriterijum onda se oni i ne mogu nazvati sudijama.

 

"pokajali" u smislu da su pojurili za clickovima, nisu ocekivali lavinu koja je usledila. Nije njima nikakva drustvena akcija na pameti, naprotiv, u nekom idealnom scenariju gde se o odnosu prema zenama ozbiljno razgovara i deluje u drustvu, tabloidi bi bili prepoznati kao faktor podsticanja nasilja i na ovaj ili onaj nacin sankcionisani. Ovo jednostavno nije njihov front.

 

Naravno da ne treba da se sklanjamo i da sudije rade svoj posao. Moj utisak je da se inace mi manje sklanjamo, nego sto oni uspevaju da rade svoj posao, posebno kad su high-profile slucajevi u pitanju. A javnost je tu prilicno nebitna.

  • +1 2
Link to comment
12 hours ago, pt 2.0 said:

sa ovim delom se uopšte ne slažem, pre svega, postoji 20 godina generacijske razlike između Milše/Pavlović/Maljević itd. i isto toliko razlike u tome ko ide u glumce.

ranije je to bio mnogo uži skup ljudi, i regrutovao se (ili bio privilegovan da se regrutuje) samom činjenicom da su im očevi/majke deo tog sveta kulture (glumci, reditelji, producenti, itd.)

 

osim što danas imamo hiperprodukciju (uglavnom umereno loših do očajnih) glumaca iz najraznijih glumačkih škola, novo je da se već par decenija oni regrutuju uglavnom od sloja novobogataške dece. promenila se struktura te kaste, i to bitno.

drugo, ako ćeš da se plašiš da ti neko polomi kosti, mnogo više rezona ima da to bude strah od novih bogataša koji su se bogatili uglavnom beskrupuloznim metodama, i nije im daleka putanja od ekipe kriminalaca i neretko mafije.

 

meni uopšte nije daleko od pameti da se seksualna napastvovanja (da mi oproste i pravnici i laici, držaću se ovog termina jer je meni jasan) u njegovom slučaju nisu dešavala od početka škole, nego da je imao degradaciju tokom godina i da je u jednom trenutku otišao iza svake crte.

takođe mislim da je važan faktor smena generacija, i mislim da (u delu gde seksualnog napastvovanja nije bilo) na njih te grube i sadističke metode nemaju ni isti efekat, ni isto prihvatanje kao od ekipe moje generacije.

 

p.s. Milša nije primer ni zato što uopšte nije išla u tu školu - otišla je na jedan dan da vidi kako je, nije joj se dopadalo i bilo je scena, i to je bilo to.

u sridu.

ta skola dok je bila pri R1BG je bila jedno sadisticko izivljavanje, nakon toga je metastazirala u ovaj gnojavi cir koji nas je sve zapljusnuo. da li su ranije deca bila sa vise integriteta ili njihovi roditelji, da li je nastupila kriza strednjih godina, da li tu vise nije bilo toliko kvalitetnog materijala za glumu, da li je nesto trece ali tu jasan tajmlajn postoji.

ma koliko bila trapava reagovanja ivane zaric, milice milse (milice milse jbt, najlosije glumice koja je prosla ispred sfrj kamera), milene pavlovic, itd, itd iz njih veoma jasno provejava utisak da tu seksualnog manijastva nije bilo. bilo je reci o sadizmu. mika aleksic je postao seksualni manijak kasnije. koliko se iz reagovanja moze locirati negde oko 2010. godine.

da li su ranije licnosti bile jace , a mika slab ili je posle jaki mika poceo da bira slabe licnosti, a u konacnici i slabe glumice valjde ce nam sud razjasniti.

Link to comment
8 hours ago, nisam ja said:

glumac a neosetljiv? pa kaaako? 

završio produkciju akosenevaram. baš u vreme kada se otvorila potreba za raznim pendulama. 

 

zakon da se donese da jezdić, isaković i bandović mogu nastaviti karijeru isključivo kao komičari. 

 

 

odakle ti ta ideja?

a i isakovic i bandovic su bas beton liga glume. aj za isakovica da ne izigravam advokata ali bandovic je jedno veoma senzibilno stvorenje. jako mi je zao ako ti to kroz zuher ne osecas. ljuba je radio predstavu za decu ostecenu sluhom i tom prilikom se potrudio da nauci znakovni jezik ne bi li uspostavio bolju komunikaciju sa publikom. zasto? zato sto je kao mali imao problema sa sluhom.

mislim da imas mnogo predrasuda.

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

sad ce da planu.

meni poslednjih par dana iskaču na fejsu reklame za škole glume,

a baš nisam pokazao nikakve aspiracije,a nisam se ni raspitivao po guglu

mada sada je verovatno bezbedno 

7 minutes ago, foto said:

a i isakovic i bandovic su bas beton liga glume

Ekšeli,zar nije beton najniža liga? Ili nisam razumeo 

Link to comment
3 minutes ago, foto said:

a za bubu, steva grubac je bio jedna od pesnica slobino rezima.

 

znala sam za tog, samo sam se zapitala da nepravedno ne postoji josh neki. retko odvratan chovek bio, mozda je gori jedino ovaj porodichni vrednosnichar™ shto ga aleksandar vuchic sad postavio za ministra za to neshto. a svakako su iz istog legla :ph34r:

 

svako malo izmile devedesete. izgleda da je postavljen bash kvalitetan temelj.

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, Hamlet Strašni said:

Да сад Алексићева жена крене да држи у стану часове, капирам да би један број људи и даље децу ту доводио. 

Izgleda da ona nema u svom 'ugovoru o poslu' na FDU klauzulu na temu drugog™ posla i slicno inace se ne bi ovako komotno™ ubacila na mesto svog muza u toj 'skoli', ne? A FDU je drzavna ustanova? U #normalnijim zemljama je dato™ da ako hoces da radis (i) drugi posao - moze - uz razne uslove a jedan je, svakako, da nema nikakvog sukoba interesa - otprilike kao i u ovom slucaju... :) 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, foto said:

odakle ti ta ideja?

a i isakovic i bandovic su bas beton liga glume. aj za isakovica da ne izigravam advokata ali bandovic je jedno veoma senzibilno stvorenje. jako mi je zao ako ti to kroz zuher ne osecas. ljuba je radio predstavu za decu ostecenu sluhom i tom prilikom se potrudio da nauci znakovni jezik ne bi li uspostavio bolju komunikaciju sa publikom. zasto? zato sto je kao mali imao problema sa sluhom.

mislim da imas mnogo predrasuda.

 

isakovića i bandovića sam ubacio u kontekstu priče da igraju stalno iste uloge. ne da su loši, naprotiv. pisao sam već na srpskom filmu da sam počeo da jaučem kad sam u filmu otac prvo čuo njegov glas. ok, odličan si u ulozi groznih ljudi, a sad hocu da vidim da se smeješ, sa sve zubima. 

 

izgleda da pišem baš nejasno. 

/off

Link to comment
19 hours ago, sherman said:

jbt meni detinjstvo proslo bez ikakvih manijaka. jednom me je tukao citav razred posle utakmice gde sam im sve odbranio, al oni su mi bili vrsnjaci, i dosta su to lose uradili. 

 

mene bas zanima dokle ce trajati pritvor, njemu su vrv odredili, pored tacke 2, i po tacki 4, koju jebes mi sve niko i ne razume i za koji je kurac i uneta u zakon. toliko moze ekstenzivno da se tumaci u bilo kom medijskom predmetu, da to veze s mozgom nema. doduse mozda je i po tacki 3...nisam ispratio.

6 meseci pritvora mu svakako sleduje

 

lik je jeziv skroz, ali da li ce biti mesa za dobro optuzenje i  osudjujcu presudu, to je veoma upitno.

Pored 2. i 4. (slažem se da je osnov po 4. vrlo diskutabilan jer mediji nisu nezavisni i može se hipotetički uticati na urednike najtiražnijih dnevnih časopisa da senzacionalističkim naslovima stvore utisak uznemirenja javnosti i tako  iskonstruišu tačku 4.), može se govoriti i i tački 3. koja je dosta stabilniji osnov za dugotrajniji pritvor. Osobite okolnosti mogu biti broj oštećenih i dug period u kome je vršio radnje koje mu se stavljaju na teret (a ko pročita spise predmeta može naći još bar 2-3 osobite okolnosti), a koje ukazuju da će u kratkom roku ponoviti krivično delo ili dovršiti pokušano krivično delo. To bi bio i realan osnov za pritvor u konkretnom slučaju, a "jači" je od 2.  jer kad se saslušaju svi predloženi svedoci, prestaje osnov za pritvor po ovoj tački.

Edited by halloween
Link to comment
3 hours ago, halloween said:

Pored 2. i 4. (slažem se da je osnov po 4. vrlo diskutabilan jer mediji nisu nezavisni i može se hipotetički uticati na urednike najtiražnijih dnevnih časopisa da senzacionalističkim naslovima stvore utisak uznemirenja javnosti i tako  iskonstruišu tačku 4.), može se govoriti i i tački 3. koja je dosta stabilniji osnov za dugotrajniji pritvor. Osobite okolnosti mogu biti broj oštećenih i dug period u kome je vršio radnje koje mu se stavljaju na teret (a ko pročita spise predmeta može naći još bar 2-3 osobite okolnosti), a koje ukazuju da će u kratkom roku ponoviti krivično delo ili dovršiti pokušano krivično delo. To bi bio i realan osnov za pritvor u konkretnom slučaju, a "jači" je od 2.  jer kad se saslušaju svi predloženi svedoci, prestaje osnov za pritvor po ovoj tački.

slazem se, vrv i jeste odredjen i po tacki 3, pogotovu znajuci praksu Viseg suda u Bg, koji deli pritvore ko lopatom, i bez mnogo truda oko obrazlaganja. doduse, to vazi vise za sirotinju raju.

ja mislim da ce lik guliti pritvor do presudjenja, eventalno mu posle godinu dana od pocetka sudjenja zamene za kucni pritvor, protek vremena ovo ono, plus je lik mator, neosudjivan vrv...  a sve pod uslovom da mediji malo smanje gas i raja se malo iskulira

a ovo sve pod uslovom da bude bilo materijala za optuznicu

 

dobra stvar je sto je vezano za pritvor, u beogradskim sudovima nulta toleranica za nasilnike u porodici. tu pljuste pritvori sve u 16, pa ce onda muskarac, kad odlezi u cz-u godinu dana  u pritvoru, dobro da razmisli da li ce opet pijan da mlati nekog u kuci. opcija mirnog razvoda ce mu izgledati kao razumnija opcija

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...