Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

3 minutes ago, copkillah said:

Naravno kada si klinac, to ti ne izgleda kao big deal, ali je iz ove perspektive prilično jezivo.


Izvini sto cu ovo da te pitam i ne moras da odgovoris. Da je dodirnuo nekog druga ili tebe tamo gde ne treba da li bi se to iz ugla tadasnjeg 15 godisnjaka smatralo kao big deal?

 

Slobodno ignorisi ako je preslo granicu.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
Just now, Moonwalker said:


Izvini sto cu ovo da te pitam i ne moras da odgovoris. Da je dodirnuo nekog druga ili tebe tamo gde ne treba da li bi se to iz ugla 15 godisnjaka smatralo kao big deal?

 

Slobodno ignorisi ako je preslo granicu?

 

Bilo bi, ali to je deo problema gde se vaćarenje devojčica kad si klinac ne gleda kao nešto preterano strašno. Ne možeš od 14-godišnjaka da očekuješ baš preterano razvijenu svest o tome u društvu gde se takve pojave "odobravaju". U nekoj od silnih ispovesti koje su završile po internetima u proteklim danima, neka devojka je napisala kako je nalupala nekog dečka iz njenog odeljenja kada ju je vaćario. I dobila je usmenu opomenu a dečak ukor "zato što ga je devojčica istukla" - i što neko reče, subliminalna poruka za nerazvijeni mozak: sledeći pu kada je vaćariš, spreči je da se brani. 

 

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, copkillah said:

 

Bilo bi, ali to je deo problema gde se vaćarenje devojčica kad si klinac ne gleda kao nešto preterano strašno. Ne možeš od 14-godišnjaka da očekuješ baš preterano razvijenu svest o tome u društvu gde se takve pojave "odobravaju". U nekoj od silnih ispovesti koje su završile po internetima u proteklim danima, neka devojka je napisala kako je nalupala nekog dečka iz njenog odeljenja kada ju je vaćario. I dobila je usmenu opomenu a dečak ukor "zato što ga je devojčica istukla" - i što neko reče, subliminalna poruka za nerazvijeni mozak: sledeći pu kada je vaćariš, spreči je da se brani. 

 


Interesovala me je perspektiva. Naravno da ne ocekujem od tog uzrasta svest bez da je dosla spolja, bilo bi krajnje licemerno kakvi su odrasli koji su zavrsili razvoj (valjda). Bili i ostali.

 

Prosto drustvo normalizuje i salje sublimirane poruke da zensko ocekuje da bude vacareno od najranijeg pubertetskog uzrasta bez da se brani verbalno ili daleko bilo fizicki.

Ako se nesto desi, sto nisi prijavila, jer ti mora da budes svesna svega, a neko ne mora da se kontrolise ikad. A mora da je i isprovocirala nekako.

 

Valjda je to priprema za nastanak ovih naucnika i domacina.

 

Hvala za odgovor.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment

Ja stvarno nisam previše razmišljao o svim tim stvarima do sada.

Na fizičkom smo mi dječaci nosili mrtve bijele potkošulje i crvene gaće:cry: a djevojčice trikoe.

Nastavnik npr. pomogne ili "pomogne" devojčici da preskoči onog konja (sprava), tako što joj rukom podigne guzu.

Sad, da li je tu bilo seksualne konotacije ili ne, nisam pametan.

Samo 1 od primjera.

 

Edited by BWA
Link to comment

 

13 minutes ago, BWA said:

Ja stvarno nisam previše razmišljao o svim tim stvarima do sada.

Na fizičkom smo mi dječaci nosili mrtve bijele potkošulje i crvene gaće:cry: a djevojčice trikoe.

Nastavnik npr. pomogne ili "pomogne" devojčici da preskoči onog konja (sprava), tako što joj rukom podigne guzu.

Sad, da li je tu bilo seksualne konotacije ili ne, nisam pametan.

Samo 1 od primjera.

 

pa po pravilu nisu. mislim, svi nastavnici fizichkog su uvek pomagali svima, ali se samo za neke prichalo da pipaju. a i ti shto su pipali, nisu pipali sve, kao shto ni ovaj aleksic nije. tako da i dalje drzim da je to bila srazmerna retkost. mislim, kad chovek krene tim putem, na korak smo do ful zenskih lekara za zene i pregleda kroz charshav zmureci. kad se stvari ne reshavaju na vreme, a ovo nishta nije reshavano, finalni proizvod moze da bude bash svakakav.

 

ja nekako polazim od toga da ljudi nisu po difoltu manijaci. shto naravno ne znachi da sistem ne treba uredjivati i poboljshavati.

 

 

edip. mislim sad, kad vracam film (a matora sam), vrshnjachki se to reshavalo shamarchinom, pa se prestane sa pipanjem. jer nije bio obichaj ni da se devojkama uzvraca batinama, pa se na tome zavrshavalo. ko pipao, ko dobio shamar i to je bilo to, jedna primitivna vrsta pravde. sad je u shkolskim uslovima shamaranje ozbiljan no-no, a prijavljivanje bilo chega otvara potpuno nov krug pakla, u koji se nikom ne ulazi, jer se odatle ne izlazi sa pravdom, nije tako dizajniran. e, to je nezgodno, kad govorimo o shkolskom okruzenju.

 

Edited by gospa buba
  • +1 7
Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

 

Али зашто би неко ко даје часове енглеског, програмирања или плетења морао да подлеже просветној инспекцији. Или у крајњем случају они који дају часове математике или латинског преко скајпа или уживо. Да ли би и они морали да се региструју.

 


Ali ovo nije student koji daje casove za dzeparac, ovo je full organizacija koja radi 30 godina i kroz koju je proslo kako kazu oko 3000 dece, a proistekla je i zapravo etablirala se na reputaciji decje dramske grupe Radio Beograda, ipak jedne eminentne institucije. Znaci trebala je i ta “Stvar srca” biti za pocetak registrovana za ono cime se bavi.

 

Ne razumem ni kako moze uopste biti legalno da se roditeljima maloletnika zabrani pristup da vide sta se tamo desava i da se to prosto prihvati kao neciji “metod”. Razumem da je privatna skolica i da tamo dobrovoljno dolaze, ali po toj logici mogao ih je i sve drzati vezane za radijator - dok neko ne progovori.

 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

ja nekako polazim od toga da ljudi nisu po difoltu manijaci. shto naravno ne znachi da sistem ne treba uredjivati i poboljshavati.

 

 

Yup. Na nesrecu, tvoje polaziste koje je logicno, smisleno i ispravno, prvo ce da strada u nemogucnosti da se sa vise mozga i vaspitanja a manje pravila i procedura pridje resenju osetljivosti komunikacije izmedju pojedinih grupa koje prirodom polozaja dodju u nuzni kontakt. No, bojim se da je taj train left the station i da cemo zavrsiti izlozeni i zatrpani komplikovanim i dugackim zakonskim odredbama zbog nemoci da razumemo da svet nije samo nase dvoriste i da smo za druge odgovorni koliko i za sebe same, ponekad cak i vise od toga.

 

Ovakvih psihopata kao sto je po svojoj prilici Aleksic je uvek bilo i uvek ce biti, mnogo veci problem (veci u smislu drustvenog pomeranja, ne u gnusnosti prekrsaja) su obicni ljudi koji "imaju razumevanja" za slicna ponasanja, koja po njihovom misljenju mozda prelaze granicu pristojnosti i casti ali ne prelaze granicu prekrsaja. U tom mutljagu benefita sumnje, prica partizanki o starim vremenima kad "to nije bilo tako strasno i gde je uopste ovaj svet krenuo" i mlohavog macizma maminih sinova kojima nije objasnjeno na vreme da tudje dupe ne postoji zato da bi provociralo njihove dlanove obamrle od masturbacije se i kriju te psihopate i degenerici. Kad si ucen da ti je mnogo dozvoljeno i koncept previse ti lako izmakne.

Link to comment
26 minutes ago, BWA said:

Ja stvarno nisam previše razmišljao o svim tim stvarima do sada.

Na fizičkom smo mi dječaci nosili mrtve bijele potkošulje i crvene gaće:cry: a djevojčice trikoe.

Nastavnik npr. pomogne ili "pomogne" devojčici da preskoči onog konja (sprava), tako što joj rukom podigne guzu.

Sad, da li je tu bilo seksualne konotacije ili ne, nisam pametan.

Samo 1 od primjera.

 

Ja trenirala gimnastiku, od 7-12.god, svaki dan..tu su neminovni dodiri trenera (pridrzavanja) u sve 4 discipline. Nas trener bio car, nikakvih cudnih pipkanja, intimiziranja,nema tema van gimnastike, šala.  bio max profi, posvecen i decentan. Jedino nnas u kombiju kad idemo na takmicenje pita kojim uspehom smo zavrsili razred

A decake trenirao neki mamlaz, koji kad udje u salu kad imamo trening "oci ko na zejtinu"

  • +1 1
Link to comment

Danas ispred prodavnice dve starije gospodje jedna drugoj,strasno sta se desava,manijak siluje decu,a druga ce,ma da,ali i one su krive.:ph34r:

 

Uleti u razgovor i mladji lik i pocne da da je napusava ,ovu drugu i na kraju dosla murija.

Edited by Bogotac
  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ja nekako polazim od toga da ljudi nisu po difoltu manijaci.

 

 

Ja još najivniji polazim da su i manijaci po difoltu ljudi :hihi:

 

 

Evo baš evociram malo i ja svoje bosonogo detinjstvo, imali smo pored škole kućicu koji smo zvali kod Šukala pedera i kad bi deca tuda prolazili često bude ajmo gađati pedera i onda gađamo dudom il tako nečim a da mnogi nismo ni znali šta je to peder, posle sam se setio i povezo da nas je tako nekad zvao grupno u kuću da pokazuje neke zanimljive stvari  sećam se nekih statua iz bangkoka a in iza neke zavese vide mu se samo tanko počupane obrbe i sav se trese ne znam zašto. Posle su i neki stariji dečaci pravili  mu klopke i kao znali ga namlaiti al sve bilo u fazonu da to samam deca rešavaju  iako su i stariji znali.

 

Mada moj najznačajniji pedofil je bio nastavnik matematike koji je mene nešto gotivio al ne u onom smislu to je bilo zbog neke nagrade na takmičenju on je bio heteroseksulnog usmrenja ali svi smo ga zvali svejedno Ratko peder lol, ja se i ne sećam da je bilo neke druge reči, peder je pokrivalo sve devijacije. Tako su ga i roditelji zvali jedno 20 godina jer kao nije bila tajna jer svake godine imo neku romantičnu dramu sa nekom naprednom devojčicom, ljubavna pisma i to i kolega ga stalno kumile da to nema smisla. Baš sam nedavno guglo njegovo ime i nađem zanimljivu priču još je živ i u penziji, novine i tv prave priloge o njemu ko o osoobenjaku, romantičaru, matematičaru i pesniku.

 

Dvojica nastavnika koji su bili kao normalni , jedno leto uhapšeni jer su silovali dve strankinje i završili u ozbiljnom zatvoru ne znam dal njih da računam.

 

Natavnik fizičkog koji bi trebo biti po difoltu glavni pipač sečam se benigni lik, krajnji domet mu je bilo da radi vežbe razručenja u trenerci sa upadljivo neskrivenim uzbuđenjem kako da kažem i naslađuje se pogledima, došaptavinjima i smejuljenjem dece.

 

Kad krene ono sezonsko proletnje pipanje devojčica, razredni se smeje he he hormoni ko onaj iz smogovaca hehe kutoni, kaže mora tako svake godine u aprilu i maju jer priroda se budi.

 

Ne znam kako su ostali a pogovo devojčice al ja da kucnem u drvo pretekoh nekako, , nemam posledica (samo nekad malo trzam glavom lol) ali hoću reči kad je onda i u onoj ozbiljnijoj državi i u nekako čednijem vremenu bilo propusta u prosveti i roditeljske nesavesnosti mogu misliti kako je bilo devedesetih pa i sad.

 

 

 

 

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...