Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

Kako to ovoj glumici nije smetalo da upiše FDU u klasi kod žene od svog silovatelja?    Kako joj nije smetalo da nakon prvog silovanja i dalje ide kod Aleksića na časove pa da je ovaj opet siluje?

  • +1 1
  • -1 9
Link to comment
2 minutes ago, mareeee said:

Kako to ovoj glumici nije smetalo da upiše FDU u klasi kod žene od svog silovatelja?    Kako joj nije smetalo da nakon prvog silovanja i dalje ide kod Aleksića na časove pa da je ovaj opet siluje?

 

mislim dqa je to zato sto voli da je siluju

 

edit: idu po gradu studentkinje glume i vicu silujte nas silujte nas

Edited by nautilus
  • +1 4
  • -1 3
Link to comment
21 minutes ago, mareeee said:

Kako to ovoj glumici nije smetalo da upiše FDU u klasi kod žene od svog silovatelja?    Kako joj nije smetalo da nakon prvog silovanja i dalje ide kod Aleksića na časove pa da je ovaj opet siluje?

pretpostavljam da bi neko ko ima znanja iz psihologije (psihijatrije) mogao nešto više da nam kaže o mehanizmima ponašanja žtrvi u ovakvim slučajevima.

 

ja mogu iz ugla jednog tipa ličnosti koja je bila u ulozi žrtve (pokušaja napastvovanja u jednoj, i proganjanja u par drugih situacija) da ti kažem da su moje reakcije bile ekstremno izbegavajuće. izbegavala bih (godinama) mesta na kojima se to desilo, kao i sve osobe koje su sa tim u vezi. a izbegavala bih i situacije koje mi makar izdaleka zaliče na ono što sam proživela.

ali ja nemam iskustvo koje se sa ovim* može porediti.

 

ovo* = silovanje nekoga koga si kao dete proizveo u maltene idola, u osobu za koju bi se sa sopstvenim roditeljima pokačio da su krenuli da govore nešto protiv njega (ovo je parafraza izjave same milene r.)

Edited by pt 2.0
Link to comment
31 minutes ago, mareeee said:

Kako to ovoj glumici nije smetalo da upiše FDU u klasi kod žene od svog silovatelja?    Kako joj nije smetalo da nakon prvog silovanja i dalje ide kod Aleksića na časove pa da je ovaj opet siluje?

mislim daje za obe stvari rezon bio isti: kako da objasnim roditeljima zašto neću u tu klasu, zašto neću da nastavim da idem u tu školu.

meni je ovde objašnjeno da je mogući razlog za dugogodišnju ćutnju nelagodnost da se roditeljima kaže šta se zbivalo.

 

Link to comment

kuda ide dechja psiha u kriznim situacijama je posebno pitanje. za to uvek navodim pripovetku ive andrica "knjiga", kad dete ne sme da vrati knjigu u biblioteku, jer je zaboravilo da vrati na vreme, kakav svet i pakao se konstruishe oko tog dogadjaja, za nas koji gledamo sa strane glupog dogadjaja, a i objektivno glupog dogadjaja, ali se ipak konstruishe i razara realnost. u poredjenju sa bilo kakvim napastvovanjem/silovanjem tek nishta, ali moze da pomogne da se postavi koordinatni sistem i da se dogadjaji lociraju u njemu, kako to moze da izgleda. a tinejdzeri mozda nisu deca, ali odrasli sigurno nisu, na koliko hocesh nachina. ima i odraslih koji nisu nikad zaista odrasli, ali se od ovih devojaka trazi da bash po ovom pitanju i bash sad budu odrasle, da bi se, kada se (za nas odjednom) zaista postave kao odrasle, na njih sruchi ceo svet ljudi koji ni u redovnim situacijama nemaju pojma shta i kako treba da rade. i najcheshce ne rade nishta, nego tvrde pazar i gledaju kako da najbolje izadju najmanje oshteceni iz neke situacije...

 

Edited by gospa buba
  • +1 8
Link to comment

https://nova.rs/vesti/drustvo/psiholog-otkriva-gde-vrebaju-predatori-i-kako-ih-prepoznati/

 

Često ovih dana čujemo pitanje: “Zašto su toliko čekale?” Šta vi kažete, zašto treba da prođu godine da bi se žrtve osmelile i bile spremne da prijave nasilnika i silovatelja?

Mislim da bi bilo čudnije da nisu čekale. Pod jedan, vi ste dete i nemate iste kapacitete kao odrastao čovek. I mnogi odrasli su zlostavljani u različitim organizacijama, ili u političkom životu imate situacije da neko ko je nadređen viče i javno ponižava, pa ljudi to trpe. Ako odrasli ljudi trpe neke odnose koji su neadekvatni, šta očekivati od dece. U ovoj situaciji, za ovu decu je taj čovek je bio nekakav autoritet. Deca su bila svesna da ona odlaze u neku školu u koju želi da ide veliki broj dece i gde su se roditelji, možda, jako potrudili da oni idu, kao i da je to čovek koji je jako važan i koji njih može nešto da nauči i da ih uvede u neku profesiju. To je, možda, nešto što je kod njih stvorilo osećaj da oni moraju da odgovore na sve zahteve te osobe. Iako im to nije prijalo, oni su sebe osećali kao nekog ko je, možda, krivac za sve što se dešava. Važna činjenica je i to da mi u ovom društvu gajimo te tabue da se o takvim stvarima ne priča, da ne treba cinkariti, da je to sramota. Onda i deca to osećaju, osećaju da se o takvim stvarima ne priča. I komentari nakon što je čitava priča predočena vam govore o tome zbog čega neko ne želi da govori i ne želi da se izlaže takvim osobama. Razlog za silovanje nije ni ponašanje, ni izgled, nisu ni godine – jedini razlog je silovatelj. Kod nas još uvek možete da čujete da je neko sam izazivao silovanje i nasilje.  ‘Pa kako se ona oblačila, pa zašto je htela da bude glumica?’. Sve to kad pogledate, meni je razumljivije zašto je neko ćutao o svemu što mu se dešavalo.

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
46 minutes ago, mareeee said:

Kako to ovoj glumici nije smetalo da upiše FDU u klasi kod žene od svog silovatelja?    Kako joj nije smetalo da nakon prvog silovanja i dalje ide kod Aleksića na časove pa da je ovaj opet siluje?

kasno za edit: verujem da je zamašćen izraz nesvesno pogrešno upotrebljen. u tom smislu je bio i moj prethodni post

Link to comment
1 hour ago, mareeee said:

Kako to ovoj glumici nije smetalo da upiše FDU u klasi kod žene od svog silovatelja?    Kako joj nije smetalo da nakon prvog silovanja i dalje ide kod Aleksića na časove pa da je ovaj opet siluje?

 

Naravno da ce Abu Ćirjak, gnusoba stalkerska i mizogina da lajkuje ovo smece od posta

Edited by Tsai
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, mareeee said:

Kako to ovoj glumici nije smetalo da upiše FDU u klasi kod žene od svog silovatelja?    Kako joj nije smetalo da nakon prvog silovanja i dalje ide kod Aleksića na časove pa da je ovaj opet siluje?

Ja sam odusevljen humanoscu ovih par ljudi iznad koji su uljudno i pristojno odgovorili na ovaj post. Zaista postoji nada da ce na ovoj planeti nekad biti bolje jer

  • +1 9
Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

pretpostavljam da bi neko ko ima znanja iz psihologije (psihijatrije) mogao nešto više da nam kaže o mehanizmima ponašanja žtrvi u ovakvim slučajevima.

 

ja mogu iz ugla jednog tipa ličnosti koja je bila u ulozi žrtve (pokušaja napastvovanja u jednoj, i proganjanja u par drugih situacija) da ti kažem da su moje reakcije bile ekstremno izbegavajuće. izbegavala bih (godinama) mesta na kojima se to desilo, kao i sve osobe koje su sa tim u vezi. a izbegavala bih i situacije koje mi makar izdaleka zaliče na ono što sam proživela.

ali ja nemam iskustvo koje se sa ovim* može porediti.

 

ovo* = silovanje nekoga koga si kao dete proizveo u maltene idola, u osobu za koju bi se sa sopstvenim roditeljima pokačio da su krenuli da govore nešto protiv njega (ovo je parafraza izjave same milene r.)

 

Govorila je Vesna u nedelju nesto o tome ali je Olja poslovicno brzo izgubila paznju za ozbiljne stvari i skrenula temu.

 

Objasnice neko to bolje od mene pa da ne ulazim u mehanizme koje trauma okida, kako unutrasnje tako i socijalne, prema najblizem okruzenju. To su zajebane price. Ono sto hocu da napisem je da bih voleo da neko ko postavlja pitanja zrtvi zasto nesto nije prijavila ranije, kasnije, onda ili nekada, bar jednom to pitanje postavi sebi. Da se zaista zapita zasto zrtva nasilja ne prijavljuje olako i rado nasilje nad sobom. Iz odgovora samom sebi lako ce da shvati motivaciju zasto je to isto pitanje postavio zrtvi.

 

Takodje bih voleo da mi neko objasni na koji tacno nacin je to pitanje relevantno. Hoce li okolnosti zlocina biti drugacije ako se prijavi u februaru kad duva severac a ne u julu kad je lepo, toplo i suncano vreme? Hoce li zlocin biti manji, veci, razlicit? Gubi li zlocin na vaznosti leti kao sto korona virus gubi snagu zarazavanja pa ga je vazno prijaviti zimi jer tada pravi vecu stetu? Ne razumem uopste svrhu tog pitanja osim ako svrha nije ona za koju verujem da jeste, da se na taj nacin stvori sumnja da se zlocin uopste desio. Ako je to svrha onda budi dzek pa reci to otvoreno, izrazi tu svoju jebenu sumnju i nemoj da se motas oko plota kao poslednja picka.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

... da bih voleo da neko ko postavlja pitanja zrtvi zasto nesto nije prijavila ranije, kasnije, onda ili nekada, bar jednom to pitanje postavi sebi. Da se zaista zapita zasto zrtva nasilja ne prijavljuje olako i rado nasilje nad sobom. Iz odgovora samom sebi lako ce da shvati motivaciju zasto je to isto pitanje postavio zrtvi.

 

Takodje bih voleo da mi neko objasni na koji tacno nacin je to pitanje relevantno

ne mislim da iko to pitanje ovde na temi postavlja žrtvi. nego postavlja pitanje o psihologiji žrtve, a zbog mogućih drugih žrtava.

 

ja bih, recimo, volela da bolje razumem taj mehanizam, imam neku dečicu u bliskoj okolini. volela bih da mogu da prepoznam kako bi ona reagovala da su ugrožena. posebno ako bi dugo ćutala i trpela svašta. 

 

pitanje radi razumevanja je legitimno. i relevantno zbog ovog gore.

ne vidim zbog čega bi psihologija žrtve bila tabu tema.

Edited by pt 2.0
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

ne mislim da iko to pitanje ovde na temi postavlja žrtvi. nego postavlja pitanje o psihologiji žrtve, a zbog mogućih drugih žrtava.

 

ja bih, recimo, volela da bolje razumem taj mehanizam, imam neku dečicu u bliskoj okolini. volela bih da mogu da prepoznam kako bi ona reagovala da su ugrožena. posebno ako bi dugo ćutala i trpela svašta. 

 

pitanje radi razumevanja je legitimno.

 

Govorim generalno, ovaj forum je uglavnom razuman po ovom pitanju. Kad neko post festum kaze "zasto ona to pitanje nije prijavila ranije" to je uvek pitanje za zrtvu i to postavljeno na narocito podao nacin. To su ona cuvena "zatvorena" pitanja koja u sebi sadrze pretpostavku tacno odredjenog odgovora.

 

Kako mozes da prepoznas? Laicki gledano, kao i za skoro sve drugo, tajna je u dobrom vaspitanju i medjusobnom poverenju koje je na vreme izgradjeno. Nije ovaj lik slucajno zahtevao od dece da ne dele s roditeljima ono sto se desava u skoli i to tako da od toga napravi kult. Tinejdzeri su inace skloni da u tim godinama formiraju neki svoj svet u kojem za roditelje nema mesta i to inteligentniji nasilnici jako dobro znaju. Ali ne bih ja dalje od toga, ako ti je vazno zamolicu bolju polovinu da napravi pregled tekstova koji govore o tome i sibnucu ti te tekstove na PM. 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, harper said:

Govorim generalno, ovaj forum je uglavnom razuman po ovom pitanju. Kad neko post festum kaze "zasto ona to pitanje nije prijavila ranije" to je uvek pitanje za zrtvu i to postavljeno na narocito podao nacin. To su ona cuvena "zatvorena" pitanja koja u sebi sadrze pretpostavku tacno odredjenog odgovora.

ovde nije bilo postavljeno to pitanje, nego kako je moguće da nije pobegla glavom bez obzira posle prvog napastvovanja. 

i to jeste užasavajuće pitanje, ali ujedno i važno pitanje - zašto nekome ne iskoči osigurač odmah, a nekom drugom da?

i kako uopšte da kao roditelj, rođak, staratelj, učitelj, odrasli, prijatelj budeš u stanju da prepoznaš koja psiha je sklona tome da se brani, a koja ne? kako da afirmišeš kod deteta samoodbranu u tom smislu?

 

 

4 minutes ago, harper said:

 Ali ne bih ja dalje od toga, ako ti je vazno zamolicu bolju polovinu da napravi pregled tekstova koji govore o tome i sibnucu ti te tekstove na PM. 

hvala unapred.

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • Redoran changed the title to Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi
  • Redoran locked, pinned and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...