Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

12 minutes ago, Redoran said:

 

Da li je skroz nerealno za očekivati da članovi sudskog veća, u zemlji u kojoj tabloidi u jednom danu mogu bukvalno bilo kome da unište život i karijeru, izrezonuju nešto ovakvo: "Jbt ako ne osudimo ovog ugasili smo, poješće nas žive, nećemo tri meseca sići sa naslovnih strana, objaviće nam rodoslov koji seže do Mengelea i ispovest osuđenog dilera droge koji je od nas kupovao na veliko. Piši da je kriv, piši maksimalnu kaznu, sa ovim se nije zezati."

 

To je po meni jedino što može da proistekne iz pritiska ovakvih medija. Mislim da je Hamlet u pravu kada kaže koliko to može da bude opasno. Ako ne u ovom slučaju onda u nekom drugom, gde stvari možda neće biti toliko jasne.

 

Uopste me ne zanima, njihov posao je da presudjuju po zakonima i na osnovu dokaza. Da su iste te sudije i tuzioci malo ekspeditivniji upravo po pitanju kaznjavanja tih istih tabloida kad krenu nekom da se useravaju u zivot, umesto sto te parnice razvlace od jutra do sutra ne bi li osteceni frustriran zajebavanjem digao ruke od tuzbe, mozda bi bili pod malo manjim pritiskom javnosti.

 

Sta mi tacno ovde zagovaramo? Da se na silu sprece mediji da se bave trenutno najzapaljivijom javnom temom, cak i kad bi tako nesto uopste bilo moguce, iz straha od toga da ce sudije mozda imati neke neprijatnosti od tabloida? Dajte da se ne zajebavamo i glumimo strine zabrinute zbog jadnih sudija koje ce neko da uzme na zub ako budu radili svoj posao kako treba. Sudije bar imaju neku zastitu od toga, za razliku od vecine drugih gradjana koji sutra mogu da osvanu na naslovnim stranama tabloida a nemaju ni z od zastite. Izmedju ostalog, ni pravne. Zna se kako se te stvari rade, protiv svakog medija koji svesno narusava zatvorenost ovog sudjenja za javnost senzacionalizmom, po sluzbenoj duznosti dizati tuzbe i resavati ih po hitnom postupku. Pa da vidis kako ce da paze. Nisu tablodi podivljali ovoliko u Srbiji jer nikog nije briga vec zato sto imaju zastitu da rade to sto rade.

 

A sudije koje se budu rukovodile "argumentima" koje si naveo treba da lete iz sudstva naglavacke. Po mogucstvu kroz zatvoren prozor.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, Hamlet Strašni said:

Али шта је сурово и одвратно? Морају да их испитају и адвокат одбране има право да присуствује испитивању. Претпоставка невиности мора да постоји неминовно. Ако се изузму спорадични коментари и лупетања, жртве имају неподељену подршку јавности. 

 

Свако има право на одбрану и то праву а не фингирану. Посао адвоката је и да се замери јавности и да каже и непријатну и ружну ствар, поготово у ситуацији када медији његовог клијента искључиво и недвосмислено проглашавају кривим. Ја не бих јавно претио доказима да сам на његовом  јер је поступак затворен за јавност, али би зато требало и медији да престану да се баве поступком и да се баве целим феноменом, о чему је већ писано.

 

Meni su strašne one jučerašnje fotografije Mileninog dolaska na suđenje što su lešinari uslikali (i Nova, koja je aktivno na njenoj strani). Da li moglo to ročište da se organizuje bez takvog cirkusa?

Link to comment

Ispitivanje svedoka je zatvoreno za javnost. Ali mora da se obavesti odbrana, pa ona može da javi medijima svakako. Ne možeš da sprečiš medije da slikaju ispred Palate

Link to comment
54 minutes ago, Giga Moravac said:

90tih godina novinar Politike Stefan Grubac napisao je knjigu "Casovi glume" u kojoj je opisao seksualno zlostavljanje devojcica u ovoj skoli (mislim da je u to vreme bio Bata). Ja citao knjigu tada ali je vise nemam (odnosno moj otac je to kupio pa je verovatno nekom pozajmio). Ako je Grubac to znao pitanje je ko je jos znao.

interesantno. pretpostavljam da je i inache masa raznih istorijskih fakata svake vrste zakopana ispod tresha devedesetih, shta se znalo i shta se prichalo :unsure:

 

 

to je onaj isti grubach shto je imao neki skandal (ili 'skandal') sa nekim komshilukom sa ometenim detetom, pa posle poginuo nevezano u saobracaju? ili sam bash sve izmeshala?

 

Edited by gospa buba
Link to comment
Jbt da li taj Fila planira da ikada ode u zasluženu bezbednjačku penziju? Ako ju je neko zaradio, on je.
Poslanik u novom sazivu.
Mislim da je i u onom odboru za zakonodavstvo ili kako već se zove

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Poslanik u novom sazivu.
Mislim da je i u onom odboru za zakonodavstvo ili kako već se zove

.... Shiit has hit the fan!
 

da pitam koja partija ili nema potrebe?

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

interesantno. pretpostavljam da je i inache masa raznih istorijskih fakata svake vrste zakopana ispod tresha devedesetih, shta se znalo i shta se prichalo :unsure:

 

 

 

u pitanju je roman

Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

 

u pitanju je roman

u pitanju je stefan grubach.

 

samo da saznamo koji. ako ih je bilo vishe od jednog. shvatam da je roman. mada se devedesetih nishta nije radilo bez veze. malo shta. ono, za umetnost.

 

 

Edited by gospa buba
Link to comment
interesantno. pretpostavljam da je i inache masa raznih istorijskih fakata svake vrste zakopana ispod tresha devedesetih, shta se znalo i shta se prichalo :unsure:
 
 
to je onaj isti grubach shto je imao neki skandal (ili 'skandal') sa nekim komshilukom sa ometenim detetom, pa posle poginuo nevezano u saobracaju? ili sam bash sve izmeshala?
 
Jeste i imao poznate komentare u dnevniku...
I urednik 3K
...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Jeste i imao poznate komentare u dnevniku... 

i mislila sam da je taj.

 

 

@hamlet. znachi pitanje je bilo skoro pa opravdano :hihi:

Link to comment

Izgleda kao pulp erotski roman. Ne bih se ja zamarao time. Ovo je eventualno life imitating art, ali u toj situaciji art nije potvrda ničemu što je stvarno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...