Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

jbt meni detinjstvo proslo bez ikakvih manijaka. jednom me je tukao citav razred posle utakmice gde sam im sve odbranio, al oni su mi bili vrsnjaci, i dosta su to lose uradili. 

 

mene bas zanima dokle ce trajati pritvor, njemu su vrv odredili, pored tacke 2, i po tacki 4, koju jebes mi sve niko i ne razume i za koji je kurac i uneta u zakon. toliko moze ekstenzivno da se tumaci u bilo kom medijskom predmetu, da to veze s mozgom nema. doduse mozda je i po tacki 3...nisam ispratio.

6 meseci pritvora mu svakako sleduje

 

lik je jeziv skroz, ali da li ce biti mesa za dobro optuzenje i  osudjujcu presudu, to je veoma upitno.

Link to comment
5 hours ago, vememah said:

 

 

 

Pa ja sam možda vrlo glupa i vrlo ostrašćena, ali jebote i pravo i sistem koji te štiti i  advokat i sve. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, nisam ja said:

dobro nisi trenirala u rusiji ili ddr, tamo je treneru u opisu posla bilo i da impregnira gimnastičarke. 

rumunija? komaneči?

Edited by djordje geprat
Link to comment

Gledao Veljaču kada je bila gost kod Stankovića NU2 ,bila je pričo o nekoj fotografiji sa instagrama gde je kao previše slobodna,

ja naravno morao to da ispitam i odem na profil,fotka ko fotka,ali ona ima stotinu slika sa decom,svojom ili tuđom,na plaži u kupatilu ovakve onakve

Ceo život tog deteta dokumentovan i svakome stavljen na izvolte .Kao da ne zna kakvih bolesnika ima i drugo dal uopšte razmišlja koliko će ta deca 

i da li će uopšte imati želju za svom tom pažnjom kao neki trumanov šou 

 

Link to comment
7 hours ago, harper said:

 

Aleksic, ako bude osudjen, bice osudjen na sudu. Ne postoji nikakva bojazan da ce mu sudsku presudu doneti javnost a ako sudija to uzme u obzir moze slobodno da krene da se bavi nekim drugim poslom, jer za taj nije. S druge strane, ne mogu mediji da se ne bave ovakvim slucajevima i njihovim ishodima na sudu, nije se to desavalo ni u zemljama kojima javnim prostorom ne dominiraju najodvratniji moguci taboidi, kao sto je to slucaj kod nas.

 

Da li je skroz nerealno za očekivati da članovi sudskog veća, u zemlji u kojoj tabloidi u jednom danu mogu bukvalno bilo kome da unište život i karijeru, izrezonuju nešto ovakvo: "Jbt ako ne osudimo ovog ugasili smo, poješće nas žive, nećemo tri meseca sići sa naslovnih strana, objaviće nam rodoslov koji seže do Mengelea i ispovest osuđenog dilera droge koji je od nas kupovao na veliko. Piši da je kriv, piši maksimalnu kaznu, sa ovim se nije zezati."

 

To je po meni jedino što može da proistekne iz pritiska ovakvih medija. Mislim da je Hamlet u pravu kada kaže koliko to može da bude opasno. Ako ne u ovom slučaju onda u nekom drugom, gde stvari možda neće biti toliko jasne.

Link to comment
Just now, Redoran said:

 

Da li je skroz nerealno za očekivati da članovi sudskog veća, u zemlji u kojoj tabloidi u jednom danu mogu bukvalno bilo kome da unište život i karijeru, izrezonuju nešto ovakvo: "Jbt ako ne osudimo ovog ugasili smo, poješće nas žive, nećemo tri meseca sići sa naslovnih strana, objaviće nam rodoslov koji seže do Mengelea i ispovest osuđenog dilera droge koji je od nas kupovao na veliko. Piši da je kriv, piši maksimalnu kaznu, sa ovim se nije zezati."

 

To je po meni jedino što može da proistekne iz pritiska ovakvih medija. Mislim da je Hamlet u pravu kada kaže koliko to može da bude opasno. Ako ne u ovom slučaju onda u nekom drugom, gde stvari možda neće biti toliko jasne.

 

Ja smem u litar i po krvi da se kladim da ce biti tako.

 

Ne razumem se u pravo, pravnik nisam, po sudovima se ne vucem..ali ovaj postupak ce potrajati, svakako su neki izbori iza ugla i samim tim ovo je reseno.

 

Osim ako ne puste sudije da se bave samo dokazima..pa kazu da ih Djilas drzi u dzepu sa pokradenih 619 miliona .

Link to comment

90tih godina novinar Politike Stefan Grubac napisao je knjigu "Casovi glume" u kojoj je opisao seksualno zlostavljanje devojcica u ovoj skoli (mislim da je u to vreme bio Bata). Ja citao knjigu tada ali je vise nemam (odnosno moj otac je to kupio pa je verovatno nekom pozajmio). Ako je Grubac to znao pitanje je ko je jos znao.

Link to comment

Meni se čini da se narativ SNS medija pomera polako ka relativizaciji, od ovog iz Novosti do sutrašnje naslovne Informera na kojoj Toma Fila upozorava da će "sud teško osuditi Miku", sigurna sam da to nije slučajnost i da će u narednom danima popuštati jednoglasnost javnosti.

 

Sa druge strane, deo javnosti može biti korektor narativa i nastojati da drži temu u fokusu, nadam se da će biti tako, posebno što se preliva i na region. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...