Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

13 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ја не заговарам никакво жртвовање нигде. Оно што сам ја рекао је да се проблеми високофункционалних и интелигентних криминалаца у друштву не решавају просветном инспекцијом него на неке друге начине. 

 

Mislila sam koliko to jos vremena treba da prodje pa da se populacija dece i roditelja osvesti toliko da bez ustezanja u sredini u kojoj zivimo prijavljuje ovako nesto, ili bilo koju drugu vrstu zlostavljanja. Sta sa decom koja nemaju roditelje da ih nauce da se stite?

 

Kako spreciti ovakve da zloupotrebe sistem? I to u nizu od nekoliko decenija.

 

I druga stvar, zar postojanje neke kontrole i pravnog okvira ne stiti i drugu stranu koja pruza nekakve usluge poducavanja?

 

Mislim onaj ko ne moze da priusti advokata  moze doci u situaciju da resava ovo i na drugi nacin. Mada gledajuci situaciju oko one budale iz Brusa i to je upitno.

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

 

Mislila sam koliko to jos vremena treba da prodje pa da se populacija dece i roditelja osvesti toliko da bez ustezanja u sredini u kojoj zivimo prijavljuje ovako nesto, ili bilo koju drugu vrstu zlostavljanja. Sta sa decom koja nemaju roditelje da ih nauce da se stite?

 

I druga stvar, zar postojanje neke kontrole i pravnog okvira ne stiti i drugu stranu koja pruza nekakve usluge poducavanja? Mislim onaj ko ne moze da priusti advokata  moze doci u situaciju da resava ovo i na drugi nacin. Mada gledajuci situaciju oko one budale iz Brusa i to je upitno.

Немам појма. Капирам да би, под неким условима, могло да се реши за 5 година. А може да се и не реши никада.

 

Па имаш ти правни оквир за пружање услуга сасвим довољан, само што се ретко ко бави тиме или размишља о њему - ја ти дам часове, ти ми платиш. Ако и даље имам двојку идем код другог професора/ у другу школу. Ако ми останеш дужан, зовем те пар пута и онда заборавим на то. Тако је у 90% случајева. 

Link to comment

Koliko mi je poznato ni škole sporta ne podliježu kontroli prosvjetne inspekcije jer su organizovane u formi UG. A i tu se mogu postavljati vrlo ozbiljna pitanja kad je u pitanju tretman djece.

Zapravo, te "škole" nisu podvrgnute nikakvoj kontroli.

  • +1 3
Link to comment

Sta je UG?

 

Iz Danasa, sa akcentom na bold u citatu.

https://www.danas.rs/drustvo/koliko-jos-jutki-caruje-iza-zatvorenih-vrata-sistema/

Quote

Upitana kakve posledice ovaj slučaj može ostaviti na profesiju kojom se bavim, odgovara da ima veliki motiv da branim prostore slobode umetničkog izražavanja, života, mišljenja o pozorištu, pozorišnih praksi, od pogrešnih zaključaka da je Mika Aleksić paradigma njene profesije.

„Nije. Sve je suprotno od onoga što gluma i režija i umetnost suštinski jesu i što bi edukacija tim veštinama i znanjima morala da bude. Metode zasnovane na strahopoštovanju, strahu, ponižavanju, omerti, suprotne su ideji mentalno i fizički oslobođenog glumca i reditelja koji svoje celokupno osetljivo biće koristi kao instrument za kreaciju, umetničku igru. Kroz iskrenost, otvorenost, pobunu, kroz umeti reći „ne“, kroz kreativnu igru stižemo i do sebe i do umetnosti, do slobode, samopoštovanja, i poštovanja partnera“, dodaje Tanja Madić Rigonat.

Ona smatra da je ovaj slučaj otvorio još neka važna društvena pitanja.

„Čitam i kako je Mika Aleksić i zašto bio smenjen sa pozicije direktora dečijeg pozorišta Duško Radović 2000. Čitam ispovest glumice koja je pokrenula protest za njegovu smenu. To su bili ozbiljni razlozi. I nikom ništa. Posle smene, nastavio je da vodi dečiju dramsku grupu. Koliko smo mi sposobni kao društvo u kojem je nasilje gotovo normalizovano u javnom govoru i ponašanju da prepoznamo sve oblike psihofizičkih nasrtaja, da prepoznamo zlo koje se maskira u dobro i vrlinu? Ovo je tema za javnost, a na sudu je da utvrdi i zločin i kaznu“, zaključuje rediteljka.

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
30 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Па ок, али она жена на Првој код Јоване заговара неку крајност потпуну који је домет те регулације - студенти који држе часове математике основци ма и слично. Можда боље да се на Науци и технологији направи тема о регулацији него овде да меандрирамо. 

Ја не заговарам никакво жртвовање нигде. Оно што сам ја рекао је да се проблеми високофункционалних и интелигентних криминалаца у друштву не решавају просветном инспекцијом него на неке друге начине.                          

 

Hm, kod privatnih casova postoji veliki raspon u opsegu delatnosti. Studente koji drze casove klincima nema sanse da regulises. Ja sam poceo da drzim casove osnovcima ko srednjoskolac i drzao sam ih tokom celog faksa. U nekom trenutku sam brojao, mislim da sam sa preko 70 "ucenika" radio, a nikad u zivotu nigde nisam dao oglas da drzim casove - nego ono, deci porodicnih prijatelja, pa nekim njihovim prijateljima po preporuci i tako dalje. Ali to je kikiriki i od tih 70 ucenika bar 4/5 su "gasili pozar" i dolazili na par casova kad zabodu keca. I moj prihod je bio smesan (secam se da je dugo cena bila "= jedno pice na Platou", a kad mi je u nekom trenutku neko platio 5 DM za cas od sat i po, osecao sam se ko ozbiljan biznismen :D)> Druga krajnost su oni koji zive od drzanja casova, ali njih je relativno malo, bilo bi ih jos manje da su skole bolje, a ne bi uopste smetalo ni da se uteraju u neki red - tipa, registruju u neku bazu privatnih profesora sa odredjenim tarifama, taksama i nekakvim standardima. Mene to sve malo podseca na uterivanje taksista u red - ako izbacis firmu na krov, mora da postoji regulacija. Ako si Mile koji ce da vozi za neku sitnu kintu komsijsku decu do skole, onda je to siva zona koju ne mozes da regulises ni da hoces.

 

Slucajevi poput ovog s ovom glumackom skolom pokazuju koliko je to pitanje osetljivo, posebno kada se radi s decom.

Link to comment
1 hour ago, Rowanoke said:

ma jel to on o Bekjarevu govori???

 

 

mmmm hej hej devojčice mmmmm pevo je škakljivo i drsko Bekjarev onomad u spotu Nenada Bajića also known as Bajoneta koji isto jedan od also knowns al se čovek smirio izgleda na vreme.

 

Pito ga jedan saradnik jel istina priča se da voliš male devojčice a Bajone se snebiva kao pa on  se brani ali one vole njega lol, mislim da je njegov prepoznatljiv poremećeni afinitiet posledica emotivne zrelosti na nivou osmogodišnjaka, nešto kao kod Majkl Đeksona i nadam se da tu nije bilo još više sličnosti u smislu nekog zlostavljanja, osim one kožne jaše koja je sama po sebi zločin ali se sećam dobro da je za nekog za koga se "zna" da je godinama imo maltene podršku države u smislu obaveznog prisustva i dovođenja čitavih odelenja osnovnoškolske dece na njegove koncerte da tu malo stejđdajvuje.

 

 

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

sumnjam da roditelji i poreklo imaju ikakve veze s aleksicevim odabirom zrtava. logicnije mi je da je birao po karakteru dece. da je od starta, cim je prvi put izvredjao, na osnovu reakcija video koga, koliko i na koji nacin moze da maltretira i seksualno zlostavlja (uz malo dodatnog rada, je li) bez prevelike bojazni da ce biti otkriven. i duboko sumnjam da mu je to doslo tek pod stare dane. pre ce biti da je kao mladji mogao i obrlatiti a kad je odrtaveo nastavio silom.

 

16 minutes ago, vememah said:

 

a za ovo, picka im materina. pa naravno da se pravila da je sve u redu. degenerici nenormalni.

  • +1 2
Link to comment
3 hours ago, InvisibleLight said:

ali mnoge 'granicne' metode manipulatori mogu da usmere ka zloupotrebi i zlostalvjanju pogotovo kod mladih, pre akademije.

 

 

... takoe.

 

Problem je sto se ne radi o medicini ili npr. PMFu vec o mnogo neodredjenijim stvarima koje se ticu ličnog preispitivanja, otkrivanja i ogoljavanja, ne može se drugačije pred publiku, ne postoji Safe Mod za to.

 

U "skolama" za tu vrstu oslobadjanja moraju da postoje granicne situacije, da se forsiraju i planski preispituju. Ali tu zaista ima mnogo prostora za manipulisanje i razne perverzije ovog tipa.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

 

42 minutes ago, adam said:

sumnjam da roditelji i poreklo imaju ikakve veze s aleksicevim odabirom zrtava. logicnije mi je da je birao po karakteru dece.

U vezi sa ovim, kopiram izjave Milene Radulović za Novosti:

 

"I kada su se dogodile nedozvoljene polne radnje, svako od nas je imao osećaj da je odrasla, odgovorna osoba koja je sama u tome. I kroz tu školu je on naglašavao, poništavao autoritet roditelja vrlo perfidnim metodama. Govorio je 'što te dovoze roditelji, oni tebe ne poštuju, oni misle da ti ne možeš sam da dođeš na čas'. A u tom periodu, kad si u pubertetu, želiš da si nezavisan, misliš da je to što on priča pravilno. I ne daj bože da neko od naših roditelja nešto kaže protiv njega, a dešavalo se da im se nešto ne dopadne, nešto što su videli, ili bi rekli nešto za njega neafirmativno, deca su ga branila. Sve devojke o kojima ja pričam, uključujući i mene, životom su branile njega i njegov stav i to da je on u pravu. Naravno, govorim o vremenu pre zlostavljanja."

 

*   *   *   *   *   *   *

"On vidi da imaš problem i ti se na kraju osećaš i počastvovanom što je neko u masi te grupe primetio da si ti na pola raspoloženja, i tada stvori taj bliski princip toga da ti se nađe. Nekome neko umre, razvod roditelja, zdravstveni problemi, on stvori situaciju da bude nasamo sa tobom, da li u kancelariji ili u šetnjama Knez Mihailovom. I zaista je u takvim slučajevima davao najdivnije, najkorisnije savete koji su bili vrlo primenjivi i produktivni. Stvarno rešiš problem. Negde u tom trenutku, te devojke na koje je on obratio pažnju, on ih je već navikao da ostati sam sa njim znači da će ti pomoći, da će rešiti tvoju dramu. Imaš petnaest-šesnaest godina i misliš da je sasvim u redu da ostaneš nasamo sa njim, misliš da ćeš dobiti novo rešenje za te tvoje 'nepremostive životne probleme'. I kad vidiš neku od tih starijih devojaka, dok si u mlađoj grupi, pomisliš: 'Kad će mene da prepozna, mene da odvede.' I to misliš dok te ne odvede prvi put."

 

*   *   *   *   *   *   *

"Znam da neki pitaju 'pa kako si to sa 16-17 godina izmanipulisan?' Ali svi su izmanipulisani. I žrtve, i naši drugari koji se pitaju zašto nas nema po pola sata, 45 minuta. Izmanipulisani su roditelji koji su nas tu doveli. A onda i celo društvo, jer je čovek bio ugledan, jer je dobijao nagrade. Svako ko je čuo ime Mika Aleksić i imao pozitivnu misao bio je prevaren i izmanipulisan, jednako kao i svi pomenuti."

 

*   *   *   *   *   *   *

"Ovo je pakao koji je neopisiv za svakoga ko nije prošao nešto slično. Ovakve stvari se ruše kada postoji zajednica ljudi, od jezgra tih devojaka, naših kolega iz grupe koji nisu čuli i znali šta se dešavalo, ali sada znaju da su verovali u pogrešnog čoveka. I ne očekujte da će izletati u prvom krugu da govore javno, jer je za sve njih ovo izdaja. Mnogi od njih su i svoju decu slali u tu grupu. Svi znamo taj osećaj kada nas neko koga smo voleli izda, i koliko je to bolno. Dajte im vremena. Najlakše je osuditi. Najvažnije je da je osećaj porodice o kojem sam govorila, onaj koji je postojao među drugarima, sada jači nego ikada pre. Oni su i dalje moja druga porodica."

Edited by pt 2.0
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Promakao mi ovaj cestiti domacin, tupan nedelje, u odbrani zena, izjava povodom aktuelnog slucaja

 

" Kada bi muškarci imali prema ženama odnos kakav bi trebalo da imaju, domaćinski...Žene održavaju ovaj svet i ovaj narod, žene daju naučnike i domaćine... - na pola rečenice se Jezdić slomio."

 

:frust:

 

Svrha zena da radjaju (il daju, valjda kao supruge) naucnike i domacine a ne da su to same ako zele

  • +1 4
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...