Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

skola%20stvar%20srca%20foto%20dejan%20br

 

 

Kad sam videla interfon od "škole", ovo je kao neki skriveni salon za masažu ili skidanje vradžbina. Nego, vidim gore piše Biblioteka kinoteke. Mora da je "škola" pored, prostor dat ko zna kad vrsnom pedagogu da bi deca imala gde da uče.

Edited by halloween
Link to comment

Kako „Novosti“ nezvanično saznaju, ova glumica je u policiji prethodno dala iskaz o svemu što je proživela pohađajući ovaj poznati studio, misleći da će biti svedok. Kada je, međutim, saznala da je njena uloga oštećene, odustala je i odlučila da ga ona lično ne tereti, navodi ovaj list.


Link to comment
8 hours ago, Jumanji said:

Kako „Novosti“ nezvanično saznaju, ova glumica je u policiji prethodno dala iskaz o svemu što je proživela pohađajući ovaj poznati studio, misleći da će biti svedok. Kada je, međutim, saznala da je njena uloga oštećene, odustala je i odlučila da ga ona lično ne tereti, navodi ovaj list.

 

nije mi jasno, sta je razlika, 

 

ako bude svedok ili tuzi ga, ionako se kazna sjedinjava.

Link to comment

meni se sada čini da će ovo da bude piši propalo u sudijskom smislu. reč protiv reči, bez dokaza. čak ni u moralnom smislu, čini mi se da pravda neće biti zadovoljena. neko je ranije napisao da "show must go on", da škola i dalje radi.

meni bi, posle ovoga, bilo normalno da roditelji povuku decu, da finansijska policija i poreska uprava ispostave račun za neplaćanje poreza na školarine (kad mogu frilenserima, zašno ne i gosn. miki), zaplene imovinu i ostave bračni par na suvom. uz to, prosvetari da prekopaju vezu upisa na FDU i pripremne nastave pa, ako treba, i gospođa ostane bez posla.

no, ovo nije normalna država.

  • +1 1
Link to comment
meni se sada čini da će ovo da bude piši propalo u sudijskom smislu. reč protiv reči, bez dokaza. čak ni u moralnom smislu, čini mi se da pravda neće biti zadovoljena. neko je ranije napisao da "show must go on", da škola i dalje radi.
meni bi, posle ovoga, bilo normalno da roditelji povuku decu, da finansijska policija i poreska uprava ispostave račun za neplaćanje poreza na školarine (kad mogu frilenserima, zašno ne i gosn. miki), zaplene imovinu i ostave bračni par na suvom. uz to, prosvetari da prekopaju vezu upisa na FDU i pripremne nastave pa, ako treba, i gospođa ostane bez posla.
no, ovo nije normalna država.
Sve ovo iz drugog pasusa će se desiti nikad.
Pogotovo ovo sa vezom upisa i njegove škole.
Vrlo su se brzo organizovali profesori da se napravi "zid".
Ali meni će konačni šamar biti nastavak rada te njegove škole.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
15 hours ago, Jumanji said:

Kako „Novosti“ nezvanično saznaju, ova glumica je u policiji prethodno dala iskaz o svemu što je proživela pohađajući ovaj poznati studio, misleći da će biti svedok. Kada je, međutim, saznala da je njena uloga oštećene, odustala je i odlučila da ga ona lično ne tereti, navodi ovaj list.

 

 

7 hours ago, Rowanoke said:

nije mi jasno, sta je razlika, 

 

ako bude svedok ili tuzi ga, ionako se kazna sjedinjava.

 

5 hours ago, djordje geprat said:

meni se sada čini da će ovo da bude piši propalo u sudijskom smislu. reč protiv reči, bez dokaza. čak ni u moralnom smislu, čini mi se da pravda neće biti zadovoljena. neko je ranije napisao da "show must go on", da škola i dalje radi.

meni bi, posle ovoga, bilo normalno da roditelji povuku decu, da finansijska policija i poreska uprava ispostave račun za neplaćanje poreza na školarine (kad mogu frilenserima, zašno ne i gosn. miki), zaplene imovinu i ostave bračni par na suvom. uz to, prosvetari da prekopaju vezu upisa na FDU i pripremne nastave pa, ako treba, i gospođa ostane bez posla.

no, ovo nije normalna država.

Nema uticaja na samo održanje i ishod postupka ovaj stav svedoka- oštećene, dokle god se postupak vodi po zahtevu javnog tužioca.

Pre svega, potrebno je naglasiti da su stranke u postupku- okrivljeni i javni tužilac i ove dve ličnosti uz branioca okrivljenog su ključne osobe za tok krivičnog postupka. Ostali su prateće uloge. Ovde naglašavam da se sporedna- fakultativna uloga odnosi i na punomoćnike oštećenih- svedoka, bez kojih oštećeni može da se pojavljuje i daje iskaz, nije neophodno da ima punomoćnika.  Oštećeni se javlja na strani optužbe. Obratite ubuduće pažnju samo na advokate okrivljenih. Punomoćnici oštećenh u krivičnom postupku su druga liga, obično se tu pojavljuju da bi sebi obezbedili medijsku pažnju, kešajući se uz oštećene- svedoke, bitnim glasom ispred Palate pravde "razlaz novinari", dok ih žrtve drže pod ruku.

Oštećeni je u suštini kao i ostali svedoci, osim što ima pravo da nastavi gonjenje u slučaju da javni tužilac odustane od gonjenja, a i da istakne imovinsko- pravni zahtev (o kome se po pravilu ne odlučuje u krivičnom postupku).  Ima i još neka procesna prava, z a potrebe forumske rasprave, nepotrebno objašnjavati. Dužan je kao i svedoci, da govori istinu, da ne sme ništa prećutati itd.

Svakog oštećenog- svedoka, sud pita da li se pridružuje krivičnom gonjenju. Od odgovora proizilaze dve posledice, koje nisu krucijalne za opstanak lrivičnog postupka dok u njemu učestvuje javni tužilac:

- Ako izjavi da se ne pridružuje krivičnom gonjenju, ukoliko javni tužilac odustane od optužbe sud  neće obaveštavati svedoka-oštećenog da ima pravo da nastavi gonjenje. Druga, mnogo bitnija, ako okrivljeni bude osuđen, ovo se tretira kao olakšavajuća okolnost prilikom odmeravanja kazne ( tako da  je nepridruživanjem gonjenju u stvari okrivljenom praktično malo ublažila kaznu ako bude osuđen)

- Ako izjavi da se pridružuje krivičnom gonjenju, u slučaju da JT odustane od gonjenja, sud oštećenog- svedoka obaveštava da ima pravo da nastavi gonjenje. Okolnost da se pridružio gonjnenju se ne može uzimati kao otežavajuća okolnost prilikom odmeravanja kazne, u slučaju osuđujuće presude.

Skraćeno, (ne) pridruživanje oštećenog gonjenju nema neki poseban značaj sve dok se postupak vodi po zahtevu javnog tužioca, koji nosi polovinu težine ovog krivičnog postupka. Druga polovina je na okrivljenom i njegovom braniocu. Svi ostali učesnici u postupku su sporedni.

U slučaju da JT odustane od gonjenja (a prilično teško odustaju, bez obzira šta mi mislili o tome), onda se aktivira "rezervni mehanizam" i oni oštećeni koji su rekli da se pridružuju gonjneju imaju pravo da se u određenom roku izjasne da li hoće da nastave gonjenje. Broj postupaka koji se vode po zahtevu oštećenog kao tužioca je simboličan u odnosu na broj postupaka koji se vode po službenoj dužnosti ( JT).

Edited by halloween
  • +1 7
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...