Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

28 minutes ago, Tpojka said:

 

Binarno bi se moglo prikazati sa

 


do {
    //
} while (false);

 

a da se ne napravi logička greška.

 

pazi to je kao da ti dodje marksista krene da ti izlaze teorijske postavke svoje ideologije 

 

i ti mu kazes

 

necu da slusam dok mi ne dovedes nemarksistu da mi kaze sta je marksizam

Link to comment

igrao se ja djavoljeg advokata ili ne, potpuno verodostojno predstavljam jednu stranu u diskusiji. ko hoce da kritikuje neku ideju mora prvo da je razume. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

aman, ne radi se o kritikovanju ideje, radi se o kritikovanju zilotizma sa bilo koje strane. ne želim da mi se nameće ništa, ne želim da mi se zaviruje u tanjir i pljuje po hrani u njemu. zašto je to pogrešno? zato što ti tako kažeš?

  • +1 7
Link to comment
6 hours ago, Sammael said:

U "Sapijensu" sam prvi put naišao na tezu da su lovci-sakupljači bili daleko zdraviji i živeli duže od poljoprivrednika koji su ih nasledili. Više su se kretali, nomadski život ih je čeličio jer su morali da se adaptiraju na nova okruženja, a hrana koju su jeli bila je daleko raznovrsnija (razne vrste mesa i ribe, zeleniš, orašasti plodovi, gljive, itd.). Poljoprivredne zajednice su patile od raznih poremećaja uzrokovanih monotonom ishranom baziranom primarno na žitaricama.

Pa da,ali uzmi u obzir da u lovacko skupljackim drustvima muskarci su lovci/ratnici koji su tu samo da se bore,treba da su gipki,lagani i izdrzljivi.Zene kopaju ,nose,rade sve ostalo.U poljoprivredi nema te zene koja ce iskopati ,nosati ,dizati,zidati kao mlad ljakse od 100kila i dva metra.Samo takav covek ne moze trcati,ratovati kao lovac skupljac.Takodje za rad u polju treba jako puno kalorija iz dana u dan.

Link to comment
13 minutes ago, Krošek said:

 

pazi to je kao da ti dodje marksista krene da ti izlaze teorijske postavke svoje ideologije 

 

i ti mu kazes

 

necu da slusam dok mi ne dovedes nemarksistu da mi kaze sta je marksizam

 

Pa niko nikom ne brani da se dobre strane veganske kuhinje predstave najbolje što se umije. 
Ko ima vremena i volje odslušaće/pročitaće. Ukol'ko ima imalo smisla, cijenim da će se naći razumijevanje za iskazano. 

Ovako:

Quote

- Ovo moje je super.
- Ok, pokaži, imaš 5 minuta. Tj. ja imam 5 minuta.

- Prvo uradim ovo, pa zatim ovo, pa ovo, te ovo i ovo. 

 

Ne ovako:

Quote

- To tvoje ne valja.

- ?

- Ne trebaš to. Nikako to. Ni slučajno to.

- ?

 

Inače ćemo morati tražiti novu definiciju za sekte.

Link to comment
8 minutes ago, aram said:

aman, ne radi se o kritikovanju ideje, radi se o kritikovanju zilotizma sa bilo koje strane. ne želim da mi se nameće ništa, ne želim da mi se zaviruje u tanjir i pljuje po hrani u njemu. zašto je to pogrešno? zato što ti tako kažeš?

 

ok ne radi se o kritikovanju ideje s tvoje strane. to nije slucaj sa svim ucesnicima ove diskusije

 

ja isto ne volim zilotizam bilo koje vrste, tu nema sta da se doda

 

ne zelim ni ja sa mi se namece nista, niti imam zelju ikome ista da namecem. ima jedna stvar tu - kada nekome nesto kazem sto nije nametanje, ne svidja mi se da mi se to diskvalifikuje kao nametanje. na primer ja tebi kazem "nije to dobro, to je moralno lose", a ti kazes "ne nameci", to mi niej dobro, ruzno mi je, jer ja tebi nista nisam nametao, samo sam ti nesto rekao.

 

a sada – recniiiiik

 

Spoiler

nàmetnuti

nàmetnuti (se) svrš. 〈prez. nàmetnēm (se), pril. pr. -ūvši (se), imp. nàmetni (se), prid. trp. nàmetnūt〉

Definicija
1.    (što) složiti, nabaciti metanjem
2.    (što komu) pren. a. natjerati koga da što prihvati mimo svoje volje b. opteretiti koga čime [nametnuti porez]
3.    (se) a. prisiliti koga da stupi u neželjen odnos b. steći utjecaj ili vlast mimo želje drugih c. dolaziti samo od sebe [rješenje problema se nametnulo]

 

dakle kad se meni kaze da namecem onda kad ne namecem to mi nije lepo

 

niko to ne zaviruje u tanjir i ne pljuje po hrani, to je laz

 

ispravno je da ne zelis da ti se namece, ali nije ispravno da kada nesto nije nametanje vidis u tome nametanje

 

pogresno je biti intelektualno neposten ne jer ja tako kazem, nego jer je to visi princip koga se i ti i ja drzimo

 

- -

  

7 minutes ago, borris_ said:

Zato sto vegan tako kaze.

 

evo i tebi odgovor gore

Edited by Krošek
Link to comment
3 minutes ago, Krošek said:

 

ok ne radi se o kritikovanju ideje s tvoje strane. to nije slucaj sa svim ucesnicima ove diskusije

 

ja isto ne volim zilotizam bilo koje vrste, tu nema sta da se doda

 

ne zelim ni ja sa mi se namece nista, niti imam zelju ikome ista da namecem. ima jedna stvar tu - kada nekome nesto kazem sto nije nametanje, ne svidja mi se da mi se to diskvalifikuje kao nametanje. na primer ja tebi kazem "nije to dobro, to je moralno lose", a ti kazes "ne nameci", to mi niej dobro, ruzno mi je, jer ja tebi nista nisam nametao, samo sam ti nesto rekao.

 

a sada – recniiiiik

 

  Hide contents

nàmetnuti

nàmetnuti (se) svrš. 〈prez. nàmetnēm (se), pril. pr. -ūvši (se), imp. nàmetni (se), prid. trp. nàmetnūt〉

Definicija
1.    (što) složiti, nabaciti metanjem
2.    (što komu) pren. a. natjerati koga da što prihvati mimo svoje volje b. opteretiti koga čime [nametnuti porez]
3.    (se) a. prisiliti koga da stupi u neželjen odnos b. steći utjecaj ili vlast mimo želje drugih c. dolaziti samo od sebe [rješenje problema se nametnulo]

 

dakle kad se meni kaze da namecem onda kad ne namecem to mi nije lepo

 

niko to ne zaviruje u tanjir i ne pljuje po hrani, to je laz

 

ispravno je da ne zelis da ti se namece, ali nije ispravno da kada nesto nije nametanje vidis u tome nametanje

 

pogresno je biti intelektualno neposten ne jer ja tako kazem, nego jer je to visi princip koga se i ti i ja drzimo

To se zove pasivna agresija, što ti radiš... Spočitavanje nemoralnosti nemogom sluši da bi se kroz pasivnu agresiju prikazao kao superiorniji u odnosu i naterao nekoga da se pritruži tvom™ superiornijem pogleedu na svet....

 

I nije da ti ovo ne znaš, no se praviš toša...

 

Da kažeš "To nije dobro zato što..." bi bio razgovor bez nametanja...

  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

To se zove pasivna agresija, što ti radiš... Spočitavanje nemoralnosti nemogom sluši da bi se kroz pasivnu agresiju prikazao kao superiorniji u odnosu i naterao nekoga da se pritruži tvom™ superiornijem pogleedu na svet....

 

I nije da ti ovo ne znaš, no se praviš toša...

 

Da kažeš "To nije dobro zato što..." bi bio razgovor bez nametanja...

 

ne to sto rade ucitaci nametanja je intelektualno nepostenje a ja ga samo razvejavam. kad se uspesno razveje intelektualno nepostenje, onda ona strana koja to cini izgleda intelektualno superiorno, i tu nema leka. plakati posle kako je to pasivna agresija je kakica

 

bolje spreciti nego leciti - intelektualno posten danas, manje lazna zrtva pasivne agresije sutra

Edited by Krošek
Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

 

niko to ne zaviruje u tanjir i ne pljuje po hrani, to je laz

 

 

Ovo naravno nije tacno, ne bi se ovoliko diskutovalo (ne samo ovdje) o veganima. Vegetarijanci na primjer se nikada nisu smatrali izuzetnim i nikada nisu pokusavali da nametnu nekom drugom svoj nacin ishrane. Za njih je to zdravije i to je to. 

Vegiji ovdje u francuskoj napadaju mesnice jer eto ubijaju zivotinje.

Link to comment
Just now, Krošek said:

 

ne to sto rade ucitaci nametanja je intelektualno nepostenje a ja ga samo razvejavam. kad se uspesno razveje intelektualno nepostenje, onda ona strana koja to cini izgleda intelektualno superiorno, i tu nema leka. plakati posle kako je to pasivna agresija je kakica

 

 

To što radiš ne moralno... Kad se uspesno razveje intelektualno nepostenje, onda ona strana koja to cini izgleda intelektualno superiorno, i tu nema leka. plakati posle kako je kakica

Link to comment

ok, odoh ja odavde, ne mogu da slušam gluposti i bezobrazluke a da ne kažem da su gluposti i bezobrazluk. jer jeste pljuvanje u tuđi tanjir nazivanje njegove hrane "moralno lošom", a vrhunski je bezobrazluk nazivati nekoga ko se s tobom ne slaže "intelektualno nepoštenim". te da ne bih počeo da šamaram i pičkaram, over & out.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

 

 

To što radiš ne moralno... Kad se uspesno razveje intelektualno nepostenje, onda ona strana koja to cini izgleda intelektualno superiorno, i tu nema leka. plakati posle kako je kakica

 

ovo je borba ideja do poslednjeg, nema milosti

 

  

Just now, aram said:

ok, odoh ja odavde, ne mogu da slušam gluposti i bezobrazluke a da ne kažem da su gluposti i bezobrazluk. jer jeste pljuvanje u tuđi tanjir nazivanje njegove hrane "moralno lošom", a vrhunski je bezobrazluk nazivati nekoga ko se s tobom ne slaže "intelektualno nepoštenim". te da ne bih počeo da šamaram i pičkaram, over & out.

 

niko te ne dira i niko ti nista ne natura, to je izmisljotina da se deflektuje sustina problema

Edited by Krošek
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...