Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

10 minutes ago, askeladden said:

Raskrci se i preore pola Juzne Amerike da bi u  vegani unosili dovoljno proteina kroz Chia i Quinoa semenke.Quinoa sad postala preskupa nativnim Indijancima,morace verovatno leba i margarina da jedu,pa kad Dijabetes tip 2 podivlja,eto,jedu svinjetinu.Cccc

 

"Ako nemaju hleba, neka jedu veganske kolace"

Marija Veganeta, Versaj, 1790 i neke.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, eumeswil said:

 

Ali bukvalno ovaj argument:

Page-11.jpg

 

jeste ja sam taj koji iskače iz žbunja, a ne ti sa ovim stripom™

prvo su bili vegani u svojoj utopiji, a onda su došli mesožderi da ovako troluju i sve im pokvare. 

čuj žele da poprave svet, time što će da malnurišuju™ ionako problematične dijete. 

kad svet reši sve nejednakosti i društvo postane egalitarno i kad ne bude gladnih ljudi (bilo čega) onda će možda moći da reši problem™ kruženja u prirodi, ali to neće učiniti kelogs frostiz i monsanto osim uz postojeći rast hroničnih i autoimunih bolesti koje čine da bogati postanu samo još bogatiji. 

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, pt 2.0 said:

Ako je neko trebalo da bude prijemčiv za tu ideologiju, to je yours truly.

Od ranog detinjstva nema šanse da mi se u tanjir stavi bilo šta što ukazuje na nekada živi organizam (glave, riblje oči, batake, itd.), ili meso koje pogrešno miriše. Gadi mi se proces spremanja mesa i povraća mi se od mirisa sirovog mesa, ili onog zasićenog smrada prže koji se neretko širi po našim kafanicama. Ljudi koji me ne znaju od malena misle da izvodim i foliram, ali ja ladno mogu peglu da bacim na to.

Imala sam i periode u životu kad jaja uopšte nisam jela. 

Da od mog truda zavisi - kuvale i pekle bi se samo biljke... a opet nisam nominalno ni vegetarijanac ni vegan.

Na stranu ideologija, pitam se od čega zavisi ta izrazita (ne)sklonost ka nekoj vrsti hrane.

 

Imala sam dobrog kolegu koji voće ni u kom obliku ne može da smisli. I ne jede nikada.

Nemam odgovor na to.Moja zena je sa godinama sve manje i manje jela crveno meso dok joj nije postalo totalno odbojno.

  • Hvala 1
Link to comment

Ja kao klinac nisam mogao da smislim paradajiz, papriku, krastavce, grašak, boraniju... Od boranije i graška sam i povraćao par puta...

 

Paradajiz u nekim oblicima mogu da jedem sad(presan mi je i dalje jako odbojan), kao i krastavce i papriku... Grašak sam čak i zavoleo... Od boranije mi se još uvek povraća...

 

Ukusi se vremenom menjaju, to je jasno...

Link to comment

svako ima prava da jede ili ne jede šta želi, ali nema prava da meni brani da jedem šta želim, pa bila to i govna. 

što se dece tiče tu sam stava kao i sa svakom religijom. pusti dete da odluči kad postane sposobno za to. 

  • +1 1
Link to comment
28 minutes ago, pt 2.0 said:

Imala sam dobrog kolegu koji voće ni u kom obliku ne može da smisli. I ne jede nikada.

S druge strane, postoje ljudi koji smatraju kako samo plodove voca nije grehota ubiti, pa ne jedu nista drugo.

 

OK kako ko i sta osjeca, ali natezati izmedju krajnosti i mlatiti praznu ideologiju je besmisleno.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ja kao klinac nisam mogao da smislim paradajiz, papriku, krastavce, grašak, boraniju... Od boranije i graška sam i povraćao par puta...

 

Paradajiz u nekim oblicima mogu da jedem sad(presan mi je i dalje jako odbojan), kao i krastavce i papriku... Grašak sam čak i zavoleo... Od boranije mi se još uvek povraća...

 

Ukusi se vremenom menjaju, to je jasno...

zato što si zdrav čovek moj radiša. 

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

Pre XX veka prosecna potrosnja nije prelazila 150g nedeljno.

Od 16. do 19. veka prosečan životni vek u Evropi je bio između 30 i 40 godina. Pre toga i kraći.

Link to comment
25 minutes ago, askeladden said:

Imas situacije gde na decije rodjendane dolaze deca svih mogucih vera i boja.Muslimani i Jevreji samo traze da hot dogovi budu pileci,ako neko bas insistira na Halal/Koser,posalje hranu sa detetom.Vegani,e pa ,a ima li veganske hrane?Nije dovoljno,eno salate i zemicka.Ne,oni su izuzetni i mora za njih da se obezbedi veganska kobasica i veganski burger,tofu.Indijci skuvaju vegeterijansko na ghee puteru,A ha,na puteru,ne moze!

ako zoves goste onda se valjda potrudis i da im spremis nesto ukusno. ako za mesozdera kupis burger, zasto ne i za vegana? ako muslimana pocastis piletinom, zasto veganu samo zemicka i salata? na kraju, i kad zoves ljude koji jedu meso, pitas ima li nesto sto ne vole ili na sta su alergicni. bar ja tako.

 

ja jedem meso i imam medju najblizim prijateljima i vegetarijance i vegane i osobu koja je alergicna na korenasto povrce i uvek se potrudim da svi imaju nesto fino za pojesti. veganska kuhinja se u poslednjih dvadesetak godina toliko razvila da se uvek moze napraviti fenomenalno vegansko jelo koje ce ne samo pokriti potrebe vegana nego i ulepsati obrok ostalima. ako se ima volje i zelje, to se resi na obostranu korist.

 

doduse, da su ti moji prijatelji ziloti koji bi meni nametali svoj nacin zivota, tesko da bih se s njima uopste druzio.

 

i da - ja da sam vegan i da odem na zurku gde se svim ostalim grupama naslo nesto fino za klopu a od mene se ocekuje da zvacem zemicku i salatu, bio bih povredjen takvim tretmanom. a znam da moji prijatelji vegani ne bi jer im se to desavalo previse cesto da bi trosili zivce na tako nesto. jednostavnije im je da jedu kuci pa na zurci da grickaju kikiriki i prave se da je sve ok.

 

doduse, meni je keva muslimanka (neverujuca i nepraktikujuca) i odrastao sam u kuci u kojoj je bilo normalno kad dodje njena mama na mesec-dva, da se ima poseban noz za hleb, da se svinjsko drzi podalje od ostalog i da se pazi da se to ne mesa. to mi nikad nije bilo cudno, uzimao sam zdravo za gotovo da baba tako hoce i cao. i bilo mi je normalno da kad odem kod nje ne ocekujem da mi secka slaninu i przi krmenadle. niti su mi padale na pamet. baba kuvala za prste lizat, nikad mi nista nije falilo. i svi nasi prijatelji i familija s oceve strane su, ako zovu i babu u goste, uvek iza nju spremali posebno i fino, nisu pekli prase a njoj dali hleba i kupus salate.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, nisam ja said:

svako ima prava da jede ili ne jede šta želi, ali nema prava da meni brani da jedem šta želim, pa bila to i govna. 

što se dece tiče tu sam stava kao i sa svakom religijom. pusti dete da odluči kad postane sposobno za to. 

Ma naravno...

 

Ako smo se dogovorili da je ok se jebe ko sa kim hoće, da veruje u kojeg boga hoće, zašto je potreban zilotizam u ishrani?

 

 

Link to comment
6 minutes ago, aram said:

Od 16. do 19. veka prosečan životni vek u Evropi je bio između 30 i 40 godina. Pre toga i kraći.

na tom dupliranju imaš da zahvališ razvoju nauke, medicine koje sada preveniraju i rešavaju uzroke smrti tadašnjeg života, kao i uslovima života generalno. 

ono što možeš pak da uporediš i koreliraš jeste trenutni životni vek u indiji i hongkongu. na polovima su i po upotrebi mesa i po doživljenoj starostu. 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, nisam ja said:

na tom dupliranju imaš da zahvališ razvoju nauke, medicine koje sada preveniraju i rešavaju uzroke smrti tadašnjeg života, kao i uslovima života generalno. 

ono što možeš pak da uporediš i koreliraš jeste trenutni životni vek u indiji i hongkongu. na polovima su i po upotrebi mesa i po doživljenoj starostu. 

 

i po zivotnom standardu, sto ce ipak biti glavni razlog. 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, radisa said:

Ja kao klinac nisam mogao da smislim paradajiz, papriku, krastavce, grašak, boraniju... Od boranije i graška sam i povraćao par puta...

 

Paradajiz u nekim oblicima mogu da jedem sad(presan mi je i dalje jako odbojan), kao i krastavce i papriku... Grašak sam čak i zavoleo... Od boranije mi se još uvek povraća...

 

Ukusi se vremenom menjaju, to je jasno...

 

Ja sam spanać prezirao kao dete, sada mogu da ga jedem (u manjim količinama, doduše).

A boraniju ni ja nikada nisam zavoleo.

Link to comment

Čitam sve ovo pa se setim vremena po Balkanu od pre 15-20 godina i muke organizovanja seminara za 20 učesnika u prosečnom ex-yu hotelu, tipa neke banje. Učesnike pitamo pre nego što dođu, jer uglavnom mešana ekipa koju vrstu hrane ne jedu ili jedu ili su alergični na neku vrstu hrane (npr da li jedu meso i ako jedu da li sva ili neka ne, da li su vegetarijanci ili praktikuju neku drugačiju ishranu..) da bi prosto ispoštovali ljude te da bi unapred iskomunicirali sa hotelima da prilagode menije. Naravno da je 9/10 menija hotela svu ishranu kategorizovalo kao vegetarijansku ako umesto svinjske šnicle sa pireom i salatom posluži samo pire i salatu. Koliko sam samo vremena proveo jureći po kuhinjama da se doda još nešto uz salaticu jer jebiga ako ne jedeš meso pa plus ne jedeš ni svinju onda list dva zelene salate je vrhunac kulinarstva.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, nisam ja said:

na tom dupliranju imaš da zahvališ razvoju nauke, medicine koje sada preveniraju i rešavaju uzroke smrti tadašnjeg života, kao i uslovima života generalno. 

ono što možeš pak da uporediš i koreliraš jeste trenutni životni vek u indiji i hongkongu. na polovima su i po upotrebi mesa i po doživljenoj starostu. 


 

Quote

Since the early 1800s life expectancy at birth has doubled in a period of only 10 or so generations. Improved health care, sanitation, immunizations, access to clean running water, and better nutrition are all credited with the massive increase.


a mislim, ja ne bih da koreliram niti da upoređujem, ovo je čisto odgovor na chandrin post o ishrani u evropi i zadnjih par hiljada godina. koji uopšte ne uzima u obzir da su ljudi vekovima prosto bili gladni.
ja bih samo da se ni meni ne gleda u tanjir, kao što ni ja ne gledam drugima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...