Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

Ali poenta cele price je da Chandra kao krunski argument postavlja svoj primer gde su mu u sustini neotesani ljudi komentarisali sadrzaj tanjira.Taj argument dalje prenosi,generalizuje na sve nivoe i izvodi da su svi osim Vegana neobavesteni,zive u neznanju i pomalo zli.Nista sto jedan mali dzihad ne moze da resi.

Poenta je da ideologiju jednog manjeg dela ljudi koriste korporacije da uvecaju moc i profit,uspit sireci dogmu koja nema veze sa istinom,osim sto moze biti legitiman licni izbor ili drustveni pravac.Citaj Hinduizam,Sikhi i drugi.Ali osim u ideoloskom uporistu,nema druge vrednosti.Planeta nece propasti zbog krava,rak neces dobiti zbog mesa.Ali ga hoces lako dobiti od Fruktoznog sirupa,bela leva i preradjenih polinezasicenih ulja i margarina.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
11 minutes ago, aram said:

ok, odoh ja odavde, ne mogu da slušam gluposti i bezobrazluke a da ne kažem da su gluposti i bezobrazluk. jer jeste pljuvanje u tuđi tanjir nazivanje njegove hrane "moralno lošom", a vrhunski je bezobrazluk nazivati nekoga ko se s tobom ne slaže "intelektualno nepoštenim". te da ne bih počeo da šamaram i pičkaram, over & out.

 

nazivanje tvoje hrane moralno losom nije pljuvanje u tvoj tanjir. ako te to toliko tangira, mozda je zato sto potajno znas da je pogresno***. inace, ocekivanje neko bi bilo da te bas bude briga. 

 

kada ti hriscanin kaze da je masturbacija losa jel to pljuvanje po tvojoj masturbaciji?

 

***mozda takvim neprimerenim reakcijama pozivate vegane na militantniji stav nego sto bi ga inace imali jer kad primete manjak idejne postavke u necijem ponasanju, i da se neko peca, a ne zna ni sam zasto, to im daje ideju da tu mogu da probiju vrata... mozda su vegani takvi kakve ih znate zapravo produkt vas koji se zalite na njih!

 

Edited by Krošek
  • +1 3
Link to comment

Intelektualno neposteno,a pomalo i kaznjivo je prezentovati recimo podatak da veganski burger manje dize insulin od obicnog hamburgera a precutati da je uz mesni burger serviran kafe late sa 20gr secera,a uz veganski burger zeleni caj bez secera.I kad izdvojis tu sitnicu,eto vegana da snimi dokumentarac kako je meso pogubno za planetu,zdravlje i sve.Mislim da je i Aniken presao na mracnu stranu zbog dzigerice na skaru sto je tradicionalno jelo na Naboo.

Link to comment
1 minute ago, askeladden said:

Intelektualno neposteno,a pomalo i kaznjivo je prezentovati recimo podatak da veganski burger manje dize insulin od obicnog hamburgera a precutati da je uz mesni burger serviran kafe late sa 20gr secera,a uz veganski burger zeleni caj bez secera.I kad izdvojis tu sitnicu,eto vegana da snimi dokumentarac kako je meso pogubno za planetu,zdravlje i sve.Mislim da je i Aniken presao na mracnu stranu zbog dzigerice na skaru sto je tradicionalno jelo na Naboo.

 

jeste, to je uzas. koji god vegan to radi kreten je

Link to comment
5 minutes ago, Krošek said:

 

nazivanje tvoje hrane moralno losom nije pljuvanje u tvoj tanjir. ako te to toliko tangira, mozda je zato sto potajno znas da je pogresno***. inace, ocekivanje neko bi bilo da te bas bude briga. 

 

kada ti hriscanin kaze da je masturbacija losa jel to pljuvanje po tvojoj masturbaciji?

 

***mozda takvim neprimerenim reakcijama pozivate vegane na militantniji stav nego sto bi ga inace imali jer kad primete manjak idejne postavke u necijem ponasanju, i da se neko peca, a ne zna ni sam zasto, to im daje ideju da tu mogu da probiju vrata... mozda su vegani takvi kakve ih znate zapravo produkt vas koji se zalite na njih!

 

Iskreno, u RL ne znam ni jednog vegana... Do juče me je apsolutno bolela brga za vegane...

 

Pisanjem na ovom topiku, naterali ste me da zaključim da se vegani ponašaju kao članovi sekte... Razmisli o tome...

 

 

  • +1 1
Link to comment
Just now, Krošek said:

 

jeste, to je uzas. koji god vegan to radi kreten je

Eno na Netflixu ,slobodno pogledaj.Poluistine do kompletne neistine.
Nakon sto je macka iz dzaka iskocila za secere,daj da spasavamo sto se spasti moze.I sad umesto secera stoji regulator ukusa u veganskoj pljeki.I naravno integralne zitarice lol.Jedite povrce,ali posto ne volite ukus,metnite veganskoga sira odozgo.Od cega je sir?Ah pa to je khm,kao margarin.

Link to comment
3 minutes ago, radisa said:

Iskreno, u RL ne znam ni jednog vegana... Do juče me je apsolutno bolela brga za vegane...

 

Pisanjem na ovom topiku, naterali ste me da zaključim da se vegani ponašaju kao članovi sekte... Razmisli o tome...

 

 

Nacin da ulovis 15 min slave i budes koristan idiot za velike kompanije.Plus indulgencija za stado koje cuva planetu i doprinosi snazno time sto jede vegansko meso.

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Iskreno, u RL ne znam ni jednog vegana... Do juče me je apsolutno bolela brga za vegane...

 

Pisanjem na ovom topiku, naterali ste me da zaključim da se vegani ponašaju kao članovi sekte... Razmisli o tome...

 

 

 

kad postanem stvarno vegan (na listi zelja), razmislicu

 

  

3 minutes ago, askeladden said:

Eno na Netflixu ,slobodno pogledaj.Poluistine do kompletne neistine.
Nakon sto je macka iz dzaka iskocila za secere,daj da spasavamo sto se spasti moze.I sad umesto secera stoji regulator ukusa u veganskoj pljeki.I naravno integralne zitarice lol.Jedite povrce,ali posto ne volite ukus,metnite veganskoga sira odozgo.Od cega je sir?Ah pa to je khm,kao margarin.

 

pogledacu, kako se zove film

Edited by Krošek
Link to comment
35 minutes ago, Tpojka said:

 

Pa niko nikom ne brani da se dobre strane veganske kuhinje predstave najbolje što se umije. 
Ko ima vremena i volje odslušaće/pročitaće. Ukol'ko ima imalo smisla, cijenim da će se naći razumijevanje za iskazano. 

Ovako:

 

Ne ovako:

 

Inače ćemo morati tražiti novu definiciju za sekte.

 

vegani ne postoje da bi tebe zadovoljili i da bi ti upristojili veganske djakonije nego postoje jer postoje, a na tebi je da se nosis sa tom cinjenicom kako znas i umes

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...