Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

5 minutes ago, dùda said:

rekao si nešto drugo, bila sam sasvim jasna, sada spinuješ, ćao.

ostajem kod svega sto sam rekao, namera jeste da se covek (aram konkretno) malo isprovocira i da se demonstrira slabost jedne pozicije, ali ne da se isprovocira na taj nacin kako si ti to shvatila. ja sam distanciran u odnosu na ovu pricu i imao sam pa jedno stotinu ovakvih konverzacija u zivotu. znam tekst napamet i nekako ocekujem isto i od druge strane

 

cudi me da svi vi (kao da) niste

 

  

8 minutes ago, Tpojka said:

 

Ima raznih šumova na temi, jedan izbjegava da plati cijenu i prihvati vrijednost objektivog suda, drugi smatra da je nalogodavac ubistva legitimno zanimanje. 

Pa me zanima, čisto kako bi bili u stanju da uspostavimo jedan konsenzus u stavu, je l' veganima manja moralna gromada vegan plaćeni ubica il' neko ko bi ubio™ da mu nema mesa za obrok? I to ne ciljam sad na onu grupu što nema pojma.

 

 

cek da razmislim, slabo rade vijuge, odoh po musli

Edited by Krošek
Link to comment
23 minutes ago, Tpojka said:

 

Ima raznih šumova na temi, jedan izbjegava da plati cijenu i prihvati vrijednost objektivog suda, drugi smatra da je nalogodavac ubistva legitimno zanimanje. 

Pa me zanima, čisto kako bi bili u stanju da uspostavimo jedan konsenzus u stavu, je l' veganima manja moralna gromada vegan plaćeni ubica il' neko ko bi ubio™ da mu nema mesa za obrok? I to ne ciljam sad na onu grupu što nema pojma.

 

 

objasni mi molim te sta je vegan placeni ubica povatao sam 83% posta

 

  

21 minutes ago, askeladden said:

Ah Bogo,kao sto sam napisao,moja supruga ne jede crveno meso jer ne podnoai ukus.Kao mala je jela,i polako je pocelo da joj se gadi i ne jede ga vise.Ja sa tom osobom zivim,volim je i zeleo bih ceo zivot da budem sa njom.Da je veganka iz ubedjenja,al da mene ne jebe sto jedem prasecu glavu,bilo bi ok.Da me tera da i ja jedem veganski,ne bi bio sa njom.

a zamisli ovako: da te ne jebe sto jedes prasecu glavi, ali da kad god ti dodje neki djavo da je pitas sta misli o tome, da ona kaze "to je lose. neeticno.", i da znas da kada sedite za istim stolom i ona jede svoj veganski obrok a ti mesnati, da se njoj to ne svidja i da bi joj bilo draze da si vegan kao i ona. kako ti se cini taj scenario?

Edited by Krošek
Link to comment
9 minutes ago, Krošek said:

objasni mi molim te sta je vegan placeni ubica povatao sam 83% posta

 

Bez prenesenih značenja i višestrukih negacija:

 

 

vegan, assassin po zanimanju vs. matador (odgovor ne zahtjeva emocije, tek čist racio)? 

Motiv: mene zanima s kol'ko racija vegani pristupaju svojim stavovima. 

 

Edit: Nisam ni u to siguran da me zanima pretjerano jer znamo da niti ja sa svojim stavovima zanimam vegane (dok se ne dokaže suprotno)*, oni mene sa svojim još manje. Tako da ću pratiti temu u smislu da izvedem sud da l' su vegani diskutanti shvatili gdje su u diskusiji pogriješili. 

 

*(od grč. pridošlica, došljak) označava nametljivo i nasrtljivo, nasilno i fanatično vrbovanje za jednu političku grupaciju ili za određene svjetonazore. Pojam također označava i gorljivost novoobraćenika te njegova često fanatična nastojanja da se na bilo koji način privoli što više novih pristaša.

Link to comment
16 minutes ago, Krošek said:

 

objasni mi molim te sta je vegan placeni ubica povatao sam 83% posta

 

  

a zamisli ovako: da te ne jebe sto jedes prasecu glavi, ali da kad god ti dodje neki djavo da je pitas sta misli o tome, da ona kaze "to je lose. neeticno.", i da znas da kada sedite za istim stolom i ona jede svoj veganski obrok a ti mesnati, da se njoj to ne svidja i da bi joj bilo draze da si vegan kao i ona. kako ti se cini taj scenario?

Nema poente dalje rastrolovavati temu.Moj pogled je cisto zdravstveno i protiv nametanja ideologije,tvoj je ping pong sa puno spina.Over and out.

  • Tužno 1
Link to comment



 
samo sto je ovde vece klanje...


takoreći samoubistvo ubice iz zasede

 
nazivanje tvoje hrane moralno losom nije pljuvanje u tvoj tanjir. ako te to toliko tangira, mozda je zato sto potajno znas da je pogresno***. inace, ocekivanje neko bi bilo da te bas bude briga. 
 
kada ti hriscanin kaze da je masturbacija losa jel to pljuvanje po tvojoj masturbaciji?
 
 


Pljuvanje po masturbaciji ne škodi, naprotiv... :naughty: dok moralna diskvalifikacija onoga što nam daje život tj. održava ga vidim kao frontalni napad na isti. Ima tu pomalo i dileme da li živim da bi jeo ili jedem da bi preživeo. Ja sam grubo rečeno ujutro vegan, za ručak mesožder a uveče vegetarijanac. Karakterišem se kao slabog karaktera u diskusiji ali/jer nikom ne pljujem pod prozor.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
9 minutes ago, Tpojka said:

 

Bez prenesenih značenja i višestrukih negacija:

 

 

vegan, assassin po zanimanju vs. matador (odgovor ne zahtjeva emocije, tek čist racio)? 

Motiv: mene zanima s kol'ko racija vegani pristupaju svojim stavovima. 

 

Edit: Nisam ni u to siguran da me zanima pretjerano jer znamo da niti ja sa svojim stavovima zanimam vegane (dok se ne dokaže suprotno)*, oni mene sa svojim još manje. Tako da ću pratiti temu u smislu da izvedem sud da l' su vegani diskutanti shvatili gdje su u diskusiji pogriješili. 

 

*(od grč. pridošlica, došljak) označava nametljivo i nasrtljivo, nasilno i fanatično vrbovanje za jednu političku grupaciju ili za određene svjetonazore. Pojam također označava i gorljivost novoobraćenika te njegova često fanatična nastojanja da se na bilo koji način privoli što više novih pristaša.

 

tesko mi je da se uhvatim u kostac sa ovim konstruktima jer su esencijalisticki, ti deriviras veganstvo iz vegana, ali veganizam je jedan -izam i ljudi se kace za njega na najrazlicitije nacine. veganizam se ne bavi arhetipskim ustrojstvom the vegana i njegovim temperamentom i sklonostima, nego se bavi etikom, i iz te eticke ideje koja je jako stara, nastao je jedan pokret koji ima malo kljakavo ime "vegan" i tek onda imas pripadnike tog heterogenog pokreta, ljude koji su vegani i koji naravno teze ka idiotizmu jer su ljudi a ne projekcije esencijalnog vegana. 

Edited by Krošek
dopuna
Link to comment
2 hours ago, Krošek said:

pazi to je kao da ti dodje marksista krene da ti izlaze teorijske postavke svoje ideologije 

 

i ti mu kazes

 

necu da slusam dok mi ne dovedes nemarksistu da mi kaze sta je marksizam

 

Baš to kažem, bar se tu slažemo. 

 

Za konkretno vaš slučaj su prvenstveno nadležne ove dvije institucije:

https://www.who.int/

 

https://www.unscn.org/

 

Eto, i to sam vam naš'o. 

Link to comment
5 minutes ago, Tpojka said:

 

Baš to kažem, bar se tu slažemo. 

 

Za konkretno vaš slučaj su prvenstveno nadležne ove dvije institucije:

https://www.who.int/

 

https://www.unscn.org/

 

Eto, i to sam vam naš'o. 

 

pa je l stvarno nećeš da slušaš? jesi li pričao nekad sa marksistom? ja jesam. pričao sam sa svim mogućim -istima. topla preporuka, svasta se moze cuti, nauciti i shvatiti kad su ti ideje predocene ne iz sedme ruke nego od nekoga ko veruje u njih. 

Link to comment
2 minutes ago, Krošek said:

nego od nekoga ko veruje u njih

 

Cijenim da vam neće biti problem predočiti internacionalnim autoritetima.

Makar imate onol'ko filozofa doktora (lično sam sigurniji da neke druge struke mogu više pomoći), kako sam shvatio. 

Nisam vam ja prepreka. Sami sebi možete biti prepreka jedino. 
Što više vremena trošite da bespotrebno objašnjavate meni, manje vam ostaje da napravite cijenjen rad shvaćen i prihvaćen od WHO-a i UNSCN-a. 

To je prva stepenica, ne ja. Ja mogu biti neka (lupam) deseta.

Link to comment
1 minute ago, Tpojka said:

 

Cijenim da vam neće biti problem predočiti internacionalnim autoritetima.

Makar imate onol'ko filozofa doktora (lično sam sigurniji da neke druge struke mogu više pomoći), kako sam shvatio. 

Nisam vam ja prepreka. Sami sebi možete biti prepreka jedino. 
Što više vremena trošite da bespotrebno objašnjavate meni, manje vam ostaje da napravite cijenjen rad shvaćen i prihvaćen od WHO-a i UNSCN-a. 

To je prva stepenica, ne ja. Ja mogu biti neka (lupam) deseta.

 

imamo sve struke i 4+ milijarde godina pred sobom, idemo jako i do samog kraja do saobrazenja covecanstsva sa veganskim idealom – bez nametanja.

Link to comment
3 hours ago, mackenzie said:

 

Sve najgore.

Ne znam samo odakle si uzeo sebi za pravo da komentarišeš kakvi su ljudi roditelji. Ali to sve potiče od debilnog pitanja na koje ne treba ni odgovarati.

Link to comment
1 hour ago, Krošek said:

 

zasto ne smeta sto muslimani govore kako je svinjetina necista, to je po njihovom uverenju nemoralno, a smeta sto vegani govore da je meso neeticno, iz istog osnovnog razloga?

Ko je rekao da ne smeta? Meni bi recimo smetalo da mi za vreme ručka neko objašnjava da je svinjetina nečista, a vino nemoralno. Tebi ne bi smetalo?

Svako ima pravo da je protiv mesa, alkohola, seksa pre braka. Ne smeta mi ni kad prave od toga religiju, ali kad počnu da propovedaju.:mad:

 

Inače, velika je neistina da bi veganstvo pomoglo životinjama i doprinelo očuvanju resursa.

Što se tiče ubijanja životinja, domaće životinje koje se sad jedu ne bi veselo šetale po livadama, već bi bile pobijene, eventualno sterilisane i ostavljene da uginu. Dakle ubijanja bi se spasli tako što bismo ih zatrli. Nešto mi to i ne deluje previše humano. .

Veganska ishrana bi zahtevala veće površine za proizvodnju hrane. Životinje koje jedemo, ili jedemo njihova jaja/mleko, mogu da jedu što mi ne možemo, a i efikasnije koriste hranu. Mi ne možemo da pasemo travu, niti jedemo stabljiku kukuruza, a i seme ne svarimo baš najbolje, 

 

 

Edited by duma
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...