Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

10 minutes ago, Arkadija said:

Izuzetno srdačan Cicipas. 

Cici srdačan, Rafu boli stopalo, a Alkaraz tihuje, reklo bi se da uljuljkuju Novaka pred RG!

Link to comment

Novak jos nije u najboljem izdanju ali neverovatno je koliko je podigao formu u ciglo tri turnira. Poceo je da lici na sebe jos u Madridu, ovo u Rimu vec izgleda s gornje strane njegovog proseka. Jos malo neke stvari da se doteraju (pozicioniranje na terenu blize liniji, egzekucija poluzicera, agresivnost, kontinuitet prvog servisa) i trebalo bi to dosta dobro da izgleda u Parizu.

  • +1 1
Link to comment

Mislim da je povlačenje iza linije i to posebno kod riterna deo taktike da se prilagodi kik servisu (Alcaraz), tako da je gotovo čitav turnir u Rimu servis vraćao kao da je Rafa - i ne ide mu loše!

U Rimu je vratio i agresiju iz FH, što je ključ uspeha za igru na šljaci, čak je i agresivniji no što pamtim.

  • +1 4
Link to comment

Najbitnije je pitanje kondicije za mečeve na tri seta. Sad je i on došao u godine/situaciju gde mu je od krucijalne važnosti da dobija mečeve u prvoj nedelji turnira bez izgubljenog seta.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Mislim da je povlačenje iza linije i to posebno kod riterna deo taktike da se prilagodi kik servisu (Alcaraz), tako da je gotovo čitav turnir u Rimu servis vraćao kao da je Rafa - i ne ide mu loše!

 

Da, to je feature, nije bug

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Ras said:

Mislim da je povlačenje iza linije i to posebno kod riterna deo taktike da se prilagodi kik servisu (Alcaraz), tako da je gotovo čitav turnir u Rimu servis vraćao kao da je Rafa - i ne ide mu loše!

U Rimu je vratio i agresiju iz FH, što je ključ uspeha za igru na šljaci, čak je i agresivniji no što pamtim.

 

Ne vredi mu agresija previse ako bude igrao dva metra iza osnovne linije ali zna on bolje od svih nas sta mu treba, da ne tupim sad ja tu nesto. Anyway, masters bez izgubljenog seta je ulaz na RG kakav se samo pozeleti moze.

Link to comment



 
Ne vredi mu agresija previse ako bude igrao dva metra iza osnovne linije


Ovo. To može da znači i da ne reternira kako može i da još nije mačka
Link to comment

Preuzeta uloga favorita na RG, kad je ždreb? Ovogodišnji parovi 1/4 finala će odrediti šampiona.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
41 minutes ago, Tsai said:

Nakon rezultata Medvedeva u Zenevi cemo znati vise, ali zasad je skoro sigurno da ostaje prvi osvajanjem RG a da Medo ne udje u 1/4 RGa

 

Ako osvoji treći RG boli ga uvo na kom će mestu biti :D

  • +1 6
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...