Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

da bi im svi igraci iz evrope mogli doci igrati, a da ne moraju po povratku u karantin (drugim recima, ne bi ih pustili) posto je portugal oznacen kao zemlja visokog rizika od korone ... za Bruna sam tako nesto procitao

  • +1 1
Link to comment

Izraelske  cifre su sjajne ali ako zelimo vidjeti efekat imuniteta krda onda moraju da namaknu jos 15tak posto. Ovi sto su prelezali bolest ranije su vjerovatno vec primili vakcinu. Trenutno su im cifre na nivou UK po glavi stanovnika stim sto imaju 20% imuniteta viska ali imaju znatno blaze restrikcije i toplije vrijeme.

Arapski i jevrejski fanatici predstavljaju 1/3 drzave tako da ce tesko dostici 70% imuniteta na dobrovoljnoj bazi.

Link to comment

Imaju Nemci i ostali u Evropi verovatno strožiji lockdown od Portugala koji traje duže. Ali baš su dobri rezultati u Portugaliji. Prosto ove cifre su takve da je epidemija potpuno pod kontrolom. Ti brojevi su verovatno prihvatljivi i dugoročno nakon vakcinacije.

 

 

Link to comment

Nikako mi nije jasno što ne uvedu da samo vakcinisani mogu u kafiće, restorane i na utakmice... pa 18+ generacija bi se vakcinisala za 48 sati :) A oni su najdruštvenija grupa i verovatno najviše raznose a najmanje posledica trpe.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment
2 minutes ago, arheolog1981 said:

Nikako mi nije jasno što ne uvedu da samo vakcinisani mogu u kafiće, restorane i na utakmice... pa 18+ generacija bi se vakcinisala za 48 sati :) A oni su najdruštvenija grupa i verovatno najviše raznose a najmanje posledica trpe.

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

 

Kako bi to kontrolisali? Išli po kafićima i proveravali random? Pošto vlasnik kafića sigurno neće vratiti gosta sa vrata.

  • +1 1
Link to comment

Jedan jutros otišao u Bosnu da sipa gorivo, preko Rače, u povratku ima šta da vidi. Tri kolone automobila idu u Srbiju, na putu sa dve trake.

Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

 

Kako bi to kontrolisali? Išli po kafićima i proveravali random? Pošto vlasnik kafića sigurno neće vratiti gosta sa vrata.

jedan dan obiđu 30ak lokala, i provere qr kod gostiju, sutradan još 30 i prekosutra ne bi bilo problema te vrste

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
izvodljivost je neupitna, problem je želja države da se bavi nepopularnim metodama zdravstvene zaštite
Tačno, izvodiljivost nije upitna već samo volja. Kazni jedan dan 200 ugostitelja u Srbiji i to da kazne budu 500k do milion barem pa da vidimo. Ovako recimo imaš kod mene da sve ovo vreme što je zabranjen rad kafića pojedini rade na kuc kuc lozinka...

Sent from my M2002J9G using Tapatalk


Link to comment
Jedan jutros otišao u Bosnu da sipa gorivo, preko Rače, u povratku ima šta da vidi. Tri kolone automobila idu u Srbiju, na putu sa dve trake.
Bio je nacirkan ali ne baš skroz?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
33 minutes ago, desboj said:

Jedan jutros otišao u Bosnu da sipa gorivo, preko Rače, u povratku ima šta da vidi. Tri kolone automobila idu u Srbiju, na putu sa dve trake.

ima na dnevnom avazu video sa granice, pisu cekanje 20ak minuta

 

https://fb.watch/4uI1sLHEAP/

Edited by InvisibleLight
Link to comment
14 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

izvodljivost je neupitna, problem je želja države da se bavi nepopularnim metodama zdravstvene zaštite

 

ako to krenu moraju ocekivati porast bunta onih sto nece vakcinaciju, i najavljeni miting 'slobodnjaka antiglobalista antivaxera' je 3.4., dolazilo bi ih sve vise i zaraza bi se sirila

mada ako bi se sirila samo medju njima zabole me

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...