Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

ludnica

meni je lekarka na vakcinaciji na prijavu ranijeg anaf.shoka na penicilin rekla bukvalno: ''pa niko do sad ovde nije imao neku jacu reakciju, valjda neces biti bas te srece :) "

 

a npr mamina kolegica koja je s njom drugi dan  od kad je krenula vakcinacija, januar, vracena zbog alerg.na penicilin sa kineza, nije posle ni zvana, zena ostala bez zastite..

Edited by InvisibleLight
Link to comment

jbt, to je stvarno sramota, umesto da su odredili neke punktove na kojima bi bila i antišok terapija moguća i vakcinisali ljude najnormalnije

 

tako sada, od lekara do lekara :isuse:

Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

to je najgori deo cele ove price, 15 lekara je imalo 15 razlicitih verzija, plus molekularni biolozi, hemicari, slucajni prolaznici, politicari...

nije bas cudno sto imamo dosta onih koji oklevaju - ne verujem da su bas svi tvrdi antivakseri.

 

 

Samo jedan lekar™ gura jednu priču od samog početka. Posle se pitamo zašto njemu veruju.

 

:covid19:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Just now, Mos said:

 

Samo jedan lekar™ gura jednu priču od samog početka. Posle se pitamo zašto njemu veruju.

 

:covid19:

i verovatno ima vise medijskog prostora nego svi ostali zajedno, cak i danas.

doduse, ume i da proda svoje stavove - a i ono sto prodaje se lakse kupuje.

  • +1 1
Link to comment
On 25.3.2021. at 12:21, harper said:

Kad vas citam shvatam da ja vec godinama imam nuspojave vakcinisanja i bez vakcinisanja. Bole me ledja, skace mi pritisak, cesto nocu osecam kao da imam temperaturu, imam ceste glavobolje, hvata me jeza kad god dodjem na forum i procitam postove nekoliko forumasa, tesko disem kad se menja vreme, narocito kad je visoka vlaznost. Ne znam samo da potrefim kojom sam se vakcinisao, da li je Stara Zeneka, Matorna, Stigovek ili Bionekad/Firnajzer.

 

To ti je menopauza 😊

  • +1 1
  • Haha 5
Link to comment

Tan2021-2-24_131517667_1-550x360.jpg

Kremlj: Putin se oseća dobro posle vakcinacije

 

Sace jos lapo miliona Srba da se prijavi, koliko jos danas, oborice Eupravu :fantom:

Edited by Haralampije
Link to comment

Kad vec nema Bugara koje je najavio onaj kratki chelavi, ima Bosanaca i Makedonaca. Jebi ga, bice tu deviznog priliva par iljada ojra a BDP ce skociti za fantasticnih 0,000000000001 posto na konto vakcinalnog turizma 

 

Link to comment
4 hours ago, InvisibleLight said:

 

 

kako kenjaju jbt i stalno menjaju. ovaj epidemiolog a zna. nek saopsti odakle mu to, rezultat koje studije

 

 

Za Fajzer i AZ postoje zvanični izveštaji iz treće faze ispitivanja, za Sinofarm ne postoji, za Sputnjik sada valjda postoji (to je valjda bio uslov da se prijave u EU). U tim izveštajima (za Fajzer i AZ) piše (a o tome je detaljno pričao dr Miloš Marković u vebinarima koji su objavljeni i ovde, ali su sada nedostupni na Jutjubu, bar meni), da nema kontraindikacija osim na sastojke vakcine, znači dok se ne cepiš, ne znaš da l' si alergičan, znači alergija na penicilin ili anafilaktički šok iz prošlosti nisu kontraindikacije.

Pošto za Sputnjik i Sinofarm, u trenutku davanja izjave, nema zvanične izveštaje, dr Šaponjić preporučuje Fajzer i AZ jer tu piše da  alergija na penicilin ili anafilaktički šok iz prošlosti nisu kontraindikacije, dok Sputnjik i Sinofarm ne može da ih preporuči (jer za njih nema izveštaje).

 

U istom članku, tj izjavi, dr Šaponjić ne preporučuje vakcinisanje trudnica jer nigde direktno trudnice nisu ni testirane.

Link to comment

izuzetna stvar ... prosto ne mogu da verujem ...  to je ono na sta zelim da moja drzava lici, to je ono na sta zeim svet da lici ... u svemu

a ustvari ... da je popust u lidlu, pricali bi drugu pricu o organizaciji, jedan vrlo promucuran potez vucica, uslovljen manjkom interesovanja ljudi u srbiji i posledicno viskom pribavljenih vakcina ... verujem da nece proci dugo da se koristi u dnevnopoliticke svrhe

 

edit: ovo o vakcinaciji stranaca

 

 

Edited by cedo
Link to comment
11 minutes ago, cedo said:

izuzetna stvar ... prosto ne mogu da verujem ...  to je ono na sta zelim da moja drzava lici, to je ono na sta zeim svet da lici ... u svemu

a ustvari ... da je popust u lidlu, pricali bi drugu pricu o organizaciji, jedan vrlo promucuran potez vucica, uslovljen manjkom interesovanja ljudi u srbiji i posledicno viskom pribavljenih vakcina ... verujem da nece proci dugo da se koristi u dnevnopoliticke svrhe

 

edit: ovo o vakcinaciji stranaca

 

 

Morbidni marketing Aleksandra od Jugoslavije™ Nisam bas siguran da trenutno ima viska vakcina u Srbiji 

Link to comment
Morbidni marketing Aleksandra od Jugoslavije[emoji769] Nisam bas siguran da trenutno ima viska vakcina u Srbiji 
ima vishka naroda ochigledno :dry:

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
mozda je najtacnije da se kaze da je to fail bogatih ... u slucaju balkana, EU
veliki fejl
pa to je kapitalizmu u dnk, nema tu mnogo chudjenja. pola radne snage i da pomre, pogle migranata koliko hocesh. skupi smo i zamenjivi.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

pa to je kapitalizmu u dnk, nema tu mnogo chudjenja. pola radne snage i da pomre, pogle migranata koliko hocesh. skupi smo i zamenjivi.

sent from bubamoto
 

 

ma ne cudim se ja ... samo konstatujem

ovaj bold ... makedonija je jeftina ... prejeftina ... pa evo vmro rastura ministra zdravlja (vladu) po tom pitanju, a ja mislim da malo sta moze da mu/im se zameri kako su menadzerisali korona krizu (u okviru mogucnosti)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...