Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

2 hours ago, Tihajeza said:

 

Da, Zvezdara. Meni je sms o odlaganju stigao u pola 9 uveče, sa novim datumom, isto vreme i mesto. 

Jesu stigli ti Sputnjici koje su najavljivali?

jesu

Link to comment

Moja keva jos nije primila vakcinu, jer je na dan kada je trebalo da se vakcinise bila nesto prehladjena, pa sam je opet prijavio.

 

Medjutim, sada sam procitao da sad odjednom kazu da Sinofarm i Sputnjik ne treba da primaju osobe alergicne na penicilin, a ona jeste.

 

https://rs.n1info.com/vesti/skupstinski-pododbor-o-karakteristikama-vakcina-koje-su-dostupne-u-srbiji/?amp

 

Takodje, ima i Hasimoto sindrom, a jos ranije sam procitao da se Fajzer ne preporucuje osobama sa Hasimotom. Sad ne znam sta raditi?

Edited by bejzbolka
Link to comment

pa ovde je jedan forumaš pričao za svoju majku (mislim da je oko 70 godina) da je alergična na penicilin i da je imala nekada ranije anafilaktički šok

 

i najnormalnije je prilima oba kineza

Link to comment
22 minutes ago, bejzbolka said:

Moja keva jos nije primila vakcinu, jer je na dan kada je trebalo da se vakcinise bila nesto prehladjena, pa sam je opet prijavio.

 

Medjutim, sada sam procitao da sad odjednom kazu da Sinofarm i Sputnjik ne treba da primaju osobe alergicne na penicilin, a ona jeste.

 

https://rs.n1info.com/vesti/skupstinski-pododbor-o-karakteristikama-vakcina-koje-su-dostupne-u-srbiji/?amp

 

Takodje, ima i Hasimoto sindrom, a jos ranije sam procitao da se Fajzer ne preporucuje osobama sa Hasimotom. Sad ne znam sta raditi?

Quote

Šaponjić je rekao da osobe koje imaju ozbiljne alergijske reakcije u istoriji (ranije saopštavano – anafilaktički šok s peniciliom i sl) ne bi trebalo da prime kinesku i rusku, ali mogu primiti vakcine AstraZeneke i Fajzerovu

 

 

kako kenjaju jbt i stalno menjaju. ovaj epidemiolog a zna. nek saopsti odakle mu to, rezultat koje studije

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, InvisibleLight said:

 

 

kako kenjaju jbt i stalno menjaju. ovaj epidemiolog a zna. nek saopsti odakle mu to, rezultat koje studije

 

to je najgori deo cele ove price, 15 lekara je imalo 15 razlicitih verzija, plus molekularni biolozi, hemicari, slucajni prolaznici, politicari...

nije bas cudno sto imamo dosta onih koji oklevaju - ne verujem da su bas svi tvrdi antivakseri.

 

  • +1 6
Link to comment

brt vakcinisali 2miliona ljudi i nemaju podatke o broju anafilakt.reakcia i od koje vakcine i da li su ti ljudi imali i koje ranije alergije

puno trazim

tamo gde sam isla na vakcinu nisu imali, ko i vrv u 90% mesta, ni antishok terapiju, znam da su neki s kojima sam bila u kontaktu zbog slicnih strahova oko anafilakse nosili sami injekcije epinefrim ako se slucajno desi da se samospasavaju

 

Link to comment
16 minutes ago, InvisibleLight said:

brt vakcinisali 2miliona ljudi i nemaju podatke o broju anafilakt.reakcia


22.3.2021.

Quote

 

Epidemiolog Predrag Kon izjavio je danas da na oko 2.200.000 datih vakcina protiv korona virusa, do sada u Srbiji nije zabeležen niti jedan slučaj anafilaktičkog šoka.

On je kazao da je u dosadašnjem toku vakcinacije u Srbiji registrovano oko 600 neželjenih reakcija na cepivo.

 

https://www.danas.rs/drustvo/kon-na-oko-22-miliona-datih-vakcina-nemamo-nijedan-anafilakticki-sok/

Link to comment
Just now, vememah said:

tim pre je i zanimljivija prethodna zvanicna preporuka ovo epidemiologa da su kineska i ruska za izbegavati za osobe s ranijeim anafil.sokom

znaju nesto sto mi ne  znamo iz tudjih studija?

pa davaj ,ionako o kinezu i rusu nema podataka, nek podele s nama ako vec imaju nesto, al bice pre da je u pitanju lupetanje

Link to comment
1 hour ago, bejzbolka said:

Takodje, ima i Hasimoto sindrom, a jos ranije sam procitao da se Fajzer ne preporucuje osobama sa Hasimotom. Sad ne znam sta raditi?


European Thyroid Association:

Quote

It is therefore useful to give the following information on the autoimmune endocrine diseases, such as:
- Hashimoto thyroiditis (also called Chronic autoimmune Thyroiditis associated or not with Hypothyroidism);
- Graves’-Basedow Disease (Autoimmune Hyperthyroidism)
- Addison’s Disease (also called Autoimmune Hypocortisolism);
- Diabetes Mellitus type 1.

These autoimmune conditions do not represent contraindications for the anti-COVID vaccination. 

https://www.eurothyroid.com/files/download/ETA-PHB-Vaccination.pdf

Edited by vememah
  • +1 2
Link to comment

Prethodnih dana sam čitao o vakcinama i alergijama...  Oni koji svakako ne smeju da prime Fajzer su oni koji su imali alergijsku reakciju na prvu dozu Fajzera i oni koji su alergični na neku od komponeni koju vakcina sadrži, pre svega se misli na polietilen glikol ...

 

Prvo saopštenje britanske MHRA je bilo da ukoliko je neko imao anafilaksiju prouzrokovanu hranom, lekom ili vakcinom da ne prima Fajzer, kasnije su ublažili kriterijume. Ne znam kakav je zvaničan stav našeg regulatora, da li postoji negde podatak?

 

Od ljudi iz okruženja saznajem da odluka zavisi od lekara koji pregleda pre vakcinacije, neki vraćaju ljude ako prijave alergiju na penicilin, neki ne... Da li zavisi od jačine reakcije u prošlosti (ako je to dokumentovano u kartonu) ili lekari donose odluke na osnovu svog uverenja ne znam...

 

Prijavio sam se, videćemo šta će biti kad me pozovu...

 

Kako da znam da li sam alergičan na polietilen glikol, jer mi je spisak alergija popriličan? Njega ima i u nekoj hrani, kozmetičkim preparatima?

Edited by Velocipede
Link to comment
1 hour ago, InvisibleLight said:

 

kako kenjaju jbt i stalno menjaju. ovaj epidemiolog a zna. nek saopsti odakle mu to, rezultat koje studije

 

Baš.

Zar nije u početku bilo obrnuto, da kineza smeju svi a Fajzera kao ne bi trebali ljudi sa istorijom alergijskih reakcija?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...