Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

 

 

 

 

 

Prevod na engleski by Deepl:

Quote

1/5 Vaccination Mecca #Serbia. Without pre-registration. Without registration. Without appointment. No matter from which country, only with ID + a Serbian cell phone number, people willing to be vaccinated can still get vaccinated with Astra Zenca at the fair in Belgrade until Sunday.

2/5 The Serbian Ministry of Health does not give official numbers. But since Monday, many people from the region took advantage of the vaccination opportunity.

3/5 In a "guest book" many of those vaccinated show their gratitude and praise the organization. Entries can be found from people from Croatia, Slovenia, northern Macedonia and especially from Bosnia and Herzegovina. Some also express their thanks in German and English.

4/5 Many people had also come from Sarajevo. One of them told ARD Belgrade that she was disappointed with her country because there was no vaccine there. Serbian media wrote that people willing to be vaccinated had also arrived from Hungary.

5/5 Photos: Zoran Ikonić/Eldina Jašarević

 

Velike fotke iz knjige utisaka:

 

43za8A0.jpg

 

Ostale u spoileru:

Spoiler


t8jA0dR.jpg

 

dw8NvpM.jpg

 

qe2hgsF.jpg

 

jqiMQi1.jpg


 

 

Edited by vememah
Link to comment
14 minutes ago, Moracikus said:

Pa koji je procenat 50+ ljudi u Srbiji koji su dobili makar jednu dozu?

ja nisam videla podatke po uzrastima, mozda za beograd neki visok procenat 65+. preciznija statistika svakako nije objavljena - a sad se vec pitam da li ce u nju ubuduce ulaziti i oni koji su iz drugih krajeva dosli na vakcinaciju.

 

ako ostanemo na 20% odraslog stanovnistva, cemu smo verovatno blizu u ovom trenutku, bice zaista tuzno i vrlo moguce beskorisno za sve nas zajedno.

da ne bude zabune, mislim da je i pozeljno i humano vakcinisati prijavljene iz okolnih zemalja sad kad je izvesno da imamo viska. na kraju, i sa prakticnog aspekta, svako imunizovan je jedna karika u lancu prenosa manje.

ali ako se vakcinisu komsije da bi govorili "hvala vucicu", a u medjuvremenu se vrlo oprezno, nikako punom snagom, vodi kampanja za vakcinaciju stanovnika srbije, zato sto bi oni mogli povikati "ua vucicu"... to je ne samo zlo, vec i jako opasno.

 

inace:

 

BANJALUKA - U Republici Srpskoj detektovano je postojanje britanskog i južnoafričkog soja virusa, a posebno je zanimljivo da jedan uzorak bio pozitivan na oba soja.  Britanski i južnoafrički sojevi virusa korona izolovani su u Zavodu za kliničku mikrobiologiju Univerzitetsko kliničkog centra Republike Srpske.

 

  • +1 2
Link to comment

eeee ... a da vam samo pricam sta pricaju sasvim korektni ljudi ovde o vucicu, muka me hvata, iako je prelepo citati one zahvalnice gore ... od srca su

najbolja je ona antivakserima :D 

ako netko i ima neku nelagodu oko toga sto se daju vakcine strancima, neka pomisli da su to uglavnom ljudi istog/slicnog profila kao i na forumu

u najmanju ruku nisu antivakseri ... putuju neki i stotinama kilometara da bi se vakcinisali

Link to comment
Just now, cedo said:

eeee ... a da vam samo pricam sta pricaju sasvim korektni ljudi ovde o vucicu, muka me hvata, iako je prelepo citati one zahvalnice gore ... od srca su

najbolja je ona antivakserima :D 

ako netko i ima neku nelagodu oko toga sto se daju vakcine strancima, neka pomisli da su to uglavnom ljudi istog/slicnog profila kao i na forumu

u najmanju ruku nisu antivakseri ... putuju neki i stotinama kilometara da bi se vakcinisali

ma to je neupitno, razumemo se savrseno.

  • +1 1
Link to comment

Da kod nas nema vakcina a Orban nabavio i nudi i nama, i mi bismo rekli “hvala Orbanu”. Ne treba zamerati komšijama što se zahvaljuju AV-u, znaju da bi dobili šipak da on nije aminovao. na kraja krajeva, reći HVALA je stvar lepog vaspitanja. 

Edited by Valkyrie
  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Valkyrie said:

Da kod nas nema vakcina a Orban nabavio i nudi i nama, i mi bismo rekli “hvala Orbanu”. Ne treba zamerati komšijama što se zahvaljuju AV-u, znaju da bi dobili šipak da on nije aminovao. na kraja krajeva, reći HVALA je stvar lepog vaspitanja. 

mislim da njima niko ne zamera, bar ja ne.

  • +1 1
Link to comment

Kad smo kod Orbana, Mađari nas polako ali prilično izvesno pristižu, pre desetak dana razlika je bila tipa 12 pp, a sad je tipa 8. Reklo bi se da je izvesno da će za mesec dana, ako ne pre biti ispred nas.

 

s80SYVs.png

Link to comment
14 hours ago, bejzbolka said:

Moja keva jos nije primila vakcinu, jer je na dan kada je trebalo da se vakcinise bila nesto prehladjena, pa sam je opet prijavio.

 

Medjutim, sada sam procitao da sad odjednom kazu da Sinofarm i Sputnjik ne treba da primaju osobe alergicne na penicilin, a ona jeste.

 

https://rs.n1info.com/vesti/skupstinski-pododbor-o-karakteristikama-vakcina-koje-su-dostupne-u-srbiji/?amp

 

Takodje, ima i Hasimoto sindrom, a jos ranije sam procitao da se Fajzer ne preporucuje osobama sa Hasimotom. Sad ne znam sta raditi?

Moju mamu su prvi put vratili kući jer je jednom davno imala izuzetno jaku alergijsku reakciju na penicilin. Lekarka zabeležila njene podatke, rekla da će je zvati opet ako bude mogla da se vakciniše. Poziv stigao posle mesec i po dana, nisam je ni prijavljivala drugi put. Primila kinesku vakcinu, od reakcija je imala mali bol u ruci i bila pospana tog poslepodneva. U ponedeljak treba da primi drugu dozu.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Moracikus said:

Kako su Izraelci usporili sa pelcovanjem ne bi cudilo da ih Britoni preteknu sa 1+ dozom za mjesec dana. Izgleda da su ostali vjerski fanatici a to ce malo teze da ide.

U Izraelu su brojevi što se tiče novozaraženih sjajni. Inače pored ultraortodox Jevreja treba napomenuti da su mlada nacija i da je veliki broj ispod stsrosne crte za vakcinaciju. Mislim da nije ostalo više od milion ljudi koji mogu da dobiju vakcinu, a nisu se vakcinisali. Plus ima preko 800,000 koji su preležali.

 

14 minutes ago, vememah said:

Kad smo kod Orbana, Mađari nas polako ali prilično izvesno pristižu, pre desetak dana razlika je bila tipa 12 pp, a sad je tipa 8. Reklo bi se da je izvesno da će za mesec dana, ako ne pre biti ispred nas.

 

s80SYVs.png

S tim da su Mađari prvi po broju novozaraženih u Evropi. Gori su i od nas.

 

Nije mi jasno šta se dogodilo u Portugaliji da su za mesec dana stavili epidemiju pod potpunu kontrolu. Daleko najbolja situacija u Evropi, a brže su obuzdali epidemiju od Izraela.

Link to comment

Pod dosta strogim lockdownom su već skoro 2,5 meseca.

 

lNiwNTh.jpg


https://covid19estamoson.gov.pt/new-state-of-emergency-measures/

 

Quote

 

LISBON, March 25 (Reuters) - Portugal on Thursday extended a state of emergency for 15 days as its gradually eases strict lockdown measures imposed in mid-January to tackle what was then the world’s worst coronavirus surge.

The country started to relax the restrictions on March 15, reopening bookshops, kindergartens, pre-schools, primary schools and hair salons.

On Thursday, parliament approved the extension to mid-April of the state of emergency but, if the pandemic continues to ease, museums, restaurant terraces and markets will reopen before then.

 

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-portugal/portugal-extends-covid-19-emergency-until-mid-april-idUSL8N2LN3EG

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...