Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

58 minutes ago, stray cat said:

 

Za Fajzer i AZ postoje zvanični izveštaji iz treće faze ispitivanja, za Sinofarm ne postoji, za Sputnjik sada valjda postoji (to je valjda bio uslov da se prijave u EU). U tim izveštajima (za Fajzer i AZ) piše (a o tome je detaljno pričao dr Miloš Marković u vebinarima koji su objavljeni i ovde, ali su sada nedostupni na Jutjubu, bar meni), da nema kontraindikacija osim na sastojke vakcine, znači dok se ne cepiš, ne znaš da l' si alergičan, znači alergija na penicilin ili anafilaktički šok iz prošlosti nisu kontraindikacije.

Pošto za Sputnjik i Sinofarm, u trenutku davanja izjave, nema zvanične izveštaje, dr Šaponjić preporučuje Fajzer i AZ jer tu piše da  alergija na penicilin ili anafilaktički šok iz prošlosti nisu kontraindikacije, dok Sputnjik i Sinofarm ne može da ih preporuči (jer za njih nema izveštaje).

 

U istom članku, tj izjavi, dr Šaponjić ne preporučuje vakcinisanje trudnica jer nigde direktno trudnice nisu ni testirane.

Pa to sto si sad napisao za fajzer  je cdc objavio jos pocetkom januara, cak sam i linovala stydiju ovde, sta su nasi  cekali 3 meseca da objave..

Link to comment

Prekjuće (24.03.) primio i drugog fajzera.

Prvog primio 3 sedmice ranije, u lijevu ruku, i samo sam osjećao lagani bol u toj ruci (kao kod upale mišića), kod naglih pokreta, a naročito pri dizanju ruke uvis, Drugog dana bol se malo i pojačao, trećeg dosta oslabio, a četvrtog već ništa.

Kod druge doze. bol se već predveče pojačao, čak i jače nego kod prve, ali ništa strašno. Međutim, iza ponoći. a 13-14 sati nakon vakcine mi je bilo hladno, da bi me potom tresla baš jaka drhtavica. Ujutro sam se rano probudio i osjećao baš loše (povišena temperatura). Nastavio sam spavati, i nakon prilično dosta spavanja sam se osjećao dosta bolje, ali bez nekog apetita. Popodne sam osjećao blažu glavobolju i konstantnu pospanost. Danas ne osjećam nikakve tegobe,

Zanimljivo je da poznajem još par ljudi koji su isto u srijedu primili drugog fajzera i svi su imali slične probleme.

Link to comment
2 hours ago, cedo said:

izuzetna stvar ... prosto ne mogu da verujem ...  to je ono na sta zelim da moja drzava lici, to je ono na sta zeim svet da lici ... u svemu

a ustvari ... da je popust u lidlu, pricali bi drugu pricu o organizaciji, jedan vrlo promucuran potez vucica, uslovljen manjkom interesovanja ljudi u srbiji i posledicno viskom pribavljenih vakcina ... verujem da nece proci dugo da se koristi u dnevnopoliticke svrhe

 

edit: ovo o vakcinaciji stranaca

 

 

Realno, zabio je nevidjenu golčinu ovom vakcinacijom "stranaca".

 

 

Link to comment
51 minutes ago, InvisibleLight said:

Pa to sto si sad napisao za fajzer  je cdc objavio jos pocetkom januara, cak sam i linovala stydiju ovde, sta su nasi  cekali 3 meseca da objave..

 

https://rs.n1info.com/vesti/skupstinski-pododbor-o-karakteristikama-vakcina-koje-su-dostupne-u-srbiji/?amp

 

Koliko sam ja pismen da shvatim otkucano, ovo nije vest u smislu da je informacija tj novi podatak, dr Šaponjić je, birokratski i suvoparno, samo naveo ono što je sigurno tačno, a to je ono što piše u zvaničnim izveštajima za one vakcine za koje postoje zvanični izveštaji. Koliko sam ja shvatio te zvanične izveštaje, to se može sažeto otkucati:

- za Fajzer ne postoje nikakve kontraindikacije osim na sastojke vakcine, testirano na populaciji starijoj od 18 godina, uključujući dojilje, isključujući trudnice. Mlađi od 18 godina i trudnice nisu kao ciljna grupa bili testirani (ne zato što je u pitanju vakcina protiv kovida19, nego se to nikad odmah ne radi). Neke žene koje su vakcinisane su u toku faze 3 zatrudnele. To što se Fajzer ne preporučuje za trudnice i 18-, ne znači da je štetan po njih, već da nije testiran;

- skoro sve isto važi i za AZ, samo što je AZ još preciznije delio populaciju po godištima i imao malkice drugačije određivanje efikasnosti;

- za Sinofarm ne postoje zvanično objavljeni podaci faze 3 ispitivanja;

- za Sputnjik valjda postoje, čim su konkurisali u Jevropi.

- to što se nešto ne preporučuje, ne znači da (nikako) ne sme

 

E sad, naš lični osećaj, nakon što smo čuli/pročitali svašta nešto, dovodi do zbunjenosti tipa kako sad može Fajzer kad je neko alergičan na penicilin, a ne preporučuje se Sinofarm.

Link to comment

Kazu da se juce cekalo 3 sata na sajmu a gospodja iz videa kaze da je bila gotova za 15 min. 

 

Da li to znaci da stranci zavrsavaju brze nego nasi? 

Zar su posebni redovi za domaće i goste?

 

Link to comment
Just now, Djuro said:

Kazu da se juce cekalo 3 sata na sajmu a gospodja iz videa kaze da je bila gotova za 15 min. 

 

Da li to znaci da stranci zavrsavaju brze nego nasi? 

Zar su posebni redovi za domaće i goste?

 

 

kad sam ja bila na sajmu juce, cekanja nije ni bilo, sve je islo glatko i brzo. 12:40.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, colonelo said:

Prekjuće (24.03.) primio i drugog fajzera.

Prvog primio 3 sedmice ranije, u lijevu ruku, i samo sam osjećao lagani bol u toj ruci (kao kod upale mišića), kod naglih pokreta, a naročito pri dizanju ruke uvis, Drugog dana bol se malo i pojačao, trećeg dosta oslabio, a četvrtog već ništa.

Kod druge doze. bol se već predveče pojačao, čak i jače nego kod prve, ali ništa strašno. Međutim, iza ponoći. a 13-14 sati nakon vakcine mi je bilo hladno, da bi me potom tresla baš jaka drhtavica. Ujutro sam se rano probudio i osjećao baš loše (povišena temperatura). Nastavio sam spavati, i nakon prilično dosta spavanja sam se osjećao dosta bolje, ali bez nekog apetita. Popodne sam osjećao blažu glavobolju i konstantnu pospanost. Danas ne osjećam nikakve tegobe,

Zanimljivo je da poznajem još par ljudi koji su isto u srijedu primili drugog fajzera i svi su imali slične probleme.

Dobili ste SE varijantu Pfizer Noble Anvil.

Link to comment

Kako su Izraelci usporili sa pelcovanjem ne bi cudilo da ih Britoni preteknu sa 1+ dozom za mjesec dana. Izgleda da su ostali vjerski fanatici a to ce malo teze da ide.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...