Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

nemojte paničiti biće vakcina :happy:

Quote

Predsednik Vučić je zamolio predsednika Putina da pomogne da što pre dobijemo dodatne količine ruske vakcine, kako bi što više građana Srbije u najskorijem periodu primilo pouzdanu zaštitu od koronavirusa. On je, takođe, naglasio da će Srbija, uz pomoć stručnjaka iz Rusije, izgraditi postrojenja i samostalno proizvoditi vakcine.

nadam se da će sada vladimir vladimirovič vaistinu poslati onih 200k vakcina da se namire rusofili :D

- za boldovano daj bože da se ostvari, kada već nude transfer now how za dž, ko zna šta će naši pametni ljudi nabudžiti kasnije na ovom iskustvu, uštedeće nam rusi decenije rada i milijarde $ ako njihova tehnologija stvarno funkcioniše 

Link to comment

Moj burazer se prijavio još u prvom naletu, možda dan dva nakon što su otvorili upit za vakcinaciju. Popio dva piva uveče i kao ajde, dosadno mi. 40 leta, nista bolesti, pozvali ga posle 3 dana da ga kinezuju. Ušo, primio, izašo i gotovo. Sve mi se čini da su lokalne organizacije u pitanju i/ili nedostatak vakcina ili nedostatak ljudi za vakcinaciju. Brat mi se vakcinisao u Nišu, kaže zavrsio sve za 18 minuta, uključujući tu ulazak, komisiju, bockanje i 15 minuta čekanja. A sad očigledno da ima ljudi a fale vakcine a oni nemaju sistem za prioritetne jer je baza verovatno centralizovana pa je problem da prioritetne slučajeve odvoje, pozovu ih, obaveste centre za vakcinacije, ostave drugu dozu u reminderu za tu osobu i slično. Ipak je to zajebana logistika. Ono s početka je očigledno bila sreća jer malo ljudi plus 300 stvari koje su im se poklopile

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Jebi ga, mozemo mi da se ritamo koliko god hocemo, cinjenica je da nas je ova Anti-Dzej-Ramadanovski "i na istok i na zapad" politika sasvim fino pozicionirala u ovo Doba Vakcine. Jedino sto realno moze da podje po zlu je da ova Sinofarm vakcina nije dobra. Ako jeste dobra onda smo, na opste iznenadjenje i sasvim slucajno, ispali najpametniji od sve dece. Jos ako uspemo da ubedimo Vladimira Vladimirovica i brata Sija da malo podebljaju nacionalni marketing preko nasih ledja i isporuce nam jos po par milioncica vakcina + ruski know-how za Torlak kako bi navukli jos nekog Orbana ili Kacinjskog, nece moci da se zivi od "svaka cast Vucicu".

 

Than again, od toga ni sada ne moze da se zivi i bez vakcina pa tu nista i ne gubimo.:D

  • +1 4
  • Haha 1
Link to comment
19 minutes ago, Milosh76 said:

Drugovakcinisani, kako ste?

Hvala na pitanju, dobro. :)

 

 

Mada neki kod mene na poslu nisu prošli bez temperature, bolova u mišičima i sl. Ali od nas 134, takvih je jedva 10.

  • +1 2
Link to comment

Malo je gadnjikavo što insistirate na državljanstvu. Stranac rezident koji uredno plaća porez i doprinose u Srbiji bi morao da dođe na red pre nas gastarbajtera sa srpski pasošem ili dvojnim državljanstvom. Zapravo bi državljanstvo trebalo uzimati u obzir samo kada na red dođu nerezidenti. Slažem se da osobe kao Rudan ne bi trebalo vakcinisali u ovoj fazi ali je argumentacija sa državljanstvom i nametnutim državnim granicama promašena.

Link to comment
14 minutes ago, Heaviside said:

Malo je gadnjikavo što insistirate na državljanstvu. Stranac rezident koji uredno plaća porez i doprinose u Srbiji bi morao da dođe na red pre nas gastarbajtera sa srpski pasošem ili dvojnim državljanstvom. Zapravo bi državljanstvo trebalo uzimati u obzir samo kada na red dođu nerezidenti. Slažem se da osobe kao Rudan ne bi trebalo vakcinisali u ovoj fazi ali je argumentacija sa državljanstvom i nametnutim državnim granicama promašena.

ko je na tome insistirao? 

  • +1 4
Link to comment
13 minutes ago, Heaviside said:

Malo je gadnjikavo što insistirate na državljanstvu. Stranac rezident koji uredno plaća porez i doprinose u Srbiji bi morao da dođe na red pre nas gastarbajtera sa srpski pasošem ili dvojnim državljanstvom. Zapravo bi državljanstvo trebalo uzimati u obzir samo kada na red dođu nerezidenti. Slažem se da osobe kao Rudan ne bi trebalo vakcinisali u ovoj fazi ali je argumentacija sa državljanstvom i nametnutim državnim granicama promašena.

Ma ne insistiramo mi ni na čemu,  samo kod nje (i muža joj) ne postoji ama baš nijedna osnova.

 

Da se ja pitam,  vakcina bi išla svima koji su u srbiji bez obzira na status po zdravstvenim prioritetima. I azilantima i nedržavljanima rezidentima i državljanima...

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, de Sisti said:

Upravo sam prijavio roditelje po drugi put za bilo koju, pa cemo da vidimo...

Jesi kao strane državljane? Možda ih onda pre pozovu ;)

  • Haha 6
Link to comment
29 minutes ago, Heaviside said:

Strana 170...nisam hteo da kvotujem jer razumem nervozu i ne ulazi mi se u dublje rasprave

Ma daj, sad sam pročitao tu stranicu i samo jedan post spominje je državljanstvo, a I on verovatno u kontekstu nepostojanje nikakvog osnova.

 

Postoje dva suštinska osnova za vakcinaciju - briga za javno zdravstvo srbije , jer vakcinisanjem onih koji žive ove smanjujemo udar na zdravstveni sistem, finansiranje, jer se finansira iz doprinosa i poreza obveznika ove države.

 

To za državljanstvo - kao briga o sopstvenoj dijaspori bi imalo tek tercijarni značaj.

 

Ali gospođa rudan i muž joj ne ostvaruju ni jednu od ovih osnova. I oni su samo vrh ledenog brega...

Link to comment

E ako piše da se dođe u 9.10 hala 11 kad treba da se dođe, tačno u to vreme ili pola sata ranije?
Jel oni prozivaju ili?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...