Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Do sad (od 13.01 kad sam se prijavio) - ništa, nada. Sms i potvrda o projavi uredno stigli 3 min posle submitovanja prijave.

Ni glasa, ni abera od vakcinaškog lobija, iako sam zaokružio sve vakcine, i patim od astme. 

Link to comment

Da je situacija obrnuta, Srbi bi se isto ponasali. Nasli bi foru da skoknu do susedne zemlje i okoriste se. Ionako stalno nesto slicno se radi, npr. falsifikuje se negativan test i ide na hrvatsko primorje. 

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, fren said:

Da je situacija obrnuta, Srbi bi se isto ponasali. Nasli bi foru da skoknu do susedne zemlje i okoriste se. Ionako stalno nesto slicno se radi, npr. falsifikuje se negativan test i ide na hrvatsko primorje. 

mislim da niko i ne krivi makedonce za ovo. ako im je neko dao to pravo, nema razloga da ga ne koriste. 

Edited by Joe D
  • +1 7
Link to comment
Just now, InvisibleLight said:

Organizacija pozivanja i redosleda  a ne egzekucije

Za moje roditelje, roditelje moje supruge, tetke, strine, teče, znam da je bilo dan za danom, prijava, zakazivanje, vakcinacija. Različita mesta, različite veličine, svi preko 70.

Nije se mnogo vodilo računa o redosledu, jer interesovanje za kinesku nije bilo veće od broja vakcina. Trebali su da čuvaju vakcine dok se ne jave svi 70+? 

Možda se desilo da se od početka prijavi neko 70+ i ne bude pozvan, ali to je sigurno neka greška i logično je da se to proveri. Sem toga, ko nije dobio poziv mogao je sve da završi za pola sata i bez poziva.

 

  • +1 1
  • -1 2
Link to comment
5 minutes ago, vememah said:

 

Neki će se razboleti, a pojedini verovatno i umreti pre toga.

Zbog nedostatka vakcina? Šta treba onda da kažu ti Makedonci i ostali. 

Da smo u ostalim stvarima 10% dobri kao u vakcinaciji, našoj sreći ne bi bilo kraja? Kod nas je trenutno najveći problem što su otvoreni kafići, skijališta puna i slično, pa imamo najviše obolelih u regionu.

Vakcinacija ide sasvim dobro.

Link to comment
44 minutes ago, gospa buba said:

da ne bude samo na kraju da se nismo vakcinisali zbog zle vedrane rudan i armije zlih makedonaca, a ne shto nema za sve ili nije dobro organizovano :lolol:

 

 

pa naravno, sa par poteza je ubiven ceo čopor muva: 

- ko nam je kriv ako za par meseci ne bude dovoljno vakcina - rudanka i makedonci, bodu se i plaču, a nama šta ostane

- ko sumnja u nas i ne veruje da smo lideri u evropi - eno komšije se biju da se vakcinišu kod nas

- ko laže da ga nisu zvali iako se prijavio kad se vakciniše ko god želi, čak i makedonci
- srbija je car a vi što ste u EU jete govna, izveštava rudanka

- kakva jovanjica ne smaraj nego vidi one rudanke (a ceca ima televizor)
 

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment
19 minutes ago, Halvard said:

 

Jasno, i onda bi na susednim državama bilo da takve zloupotrebe spreče. 

Upravo o tome se radi. Nekako smo oguglali na drzavna posla kad se tice VIP lecenja politicara u apartmanima dok za doktore iste bolnice nema mesta kad se razbole, valjda je normalno da se pacijent izbaci iz sobe kako Ceda ne bi imao cimera. Al najvise pobesnesmo sto nam otese susedi vakcine. A tek je februar. I tek je pocela vakcinacija. Daleko od toga da se slazem sa ovim tzv. sistemom vakcinisanja, po principu ili se guraj na sajam ili cekaj da izvuku tvoj broj na tomboli, al besneti sto ljudi traze nacin da se spasu, makar jahali na propustima ove vlasti, pa jebemu. Svi sedimo kod kuce i godinama trpimo ta jahanja vlasti. 

Link to comment
55 minutes ago, duma said:

Bilo bi dobro da svi koje nisu pozvali provere da li im je prošla prijava. Meni se jednom desilo da sam pogrešio. Što je najgore pogrešio sam baš za taštu, pa je bilo, "oće to tako, baš za nju"

 

Nije mi poznat slučaj da je neko prihvatio kinesku kao opciju, a da nije pozvan u roku od 2-3 dana. Čak i bez zakazivanja se sve završavalo za kratko vreme. Bez veze, protekcije i velikog čekanja. Apsurd je da je gužva nastala zbog male zainteresovanosti. Opala je zaiinteresovanost, pa je Vučić rekao da vakcina možda neće biti dovoljno i sledećeg dana je nastao stampedo.  

Ko je hteo neku određenu vakcinu, a nije među prioritetnim grupama verovatno mu je trebala veza. Glupo je histerisati što je vakcinu dobio neko ko nije građanin Srbije, kad je poprilično izvesno da će svi zainteresovani dobiti vakcine. Bila je priča da smo Makedoncima isporučili par hiljada komada Pfizerove, pa se niko nije bunio.

Dobro je i ovo:

 

Lepo je žena napisala da je glupo Vučića kritikovati kada je u pitanju vakcinacija. Šta nije dobro u vezi vakcinacije? Neko veruje da bi u Srbiji bilo bolje organizovano da je neko drugi na vlasti. Da, idiotski je kritikovati za nešto što dobro funkcioniše.

Vučića treba kritikovati za to što je uzurpirao celu države, kriminalizovao je,  korupciju digao na kvadrat i naravno za bahatost. Malo li je?

 

Kako se ova Marija Antoaneta našla u priči ne znaš verovatno ni ti. To bi bilo kao da narod kuka za kinezima, a neko im poručuje da uzmu neke druge kojih nema. :unsure:

 

Slucaj ja! Prijavljen u prepodne prvog dana prijave za sve vakcine. Ali dobro, jebes mene, ja sam ispod 40 (iako imam jedno hronicno stanje od ponudjenih), znam mnoge i starije... Prvo palilula, pa promenio na Vracar, al ne zovu i dalje...

Kineska je ujedno i jedina koju su oni koji nisu u domovima i nisu medicinski radnici mogli dobiti bez veze (bilo licne ili poslovne - u smislu veze preduzeca).

I nije glup primer sa Antoanetom, jer se odlicno vidi i iz tekstova Rudanove i Tanje da su obe nesvesne svoje nesvesti. Kao sto si i ti nesvestan svoje nesvesti... Mozda tebe pozvali, pa si u fazonu, sve super funkcioniše... Doktori fini, nista ne boli...

I svaka cast vucicu na ovim prioritetima - novinari i kulturni radnici. Pokrio najglasnije... A pustio i par dana bez zakazivanja da pokrije najnervoznije... Jos da je dodao i kategoriju uticajni tviterasi i forumasi, danas bi mu svi na internetima pesme pevali na sjajnoj organizaciji prioriteta vakcinisanja...

  • +1 7
Link to comment
5 hours ago, vememah said:

 

Da, naravno, zato što nisu dobili vakcinu na vreme.

Da li vi stvarno ne shvatate da vakcinacija ide lošije u državama koje su po svemu decenijama ispred nas? Tamo će umreti mnogo više ljude.

Znam mnoge rizične koji nisu hteli da ih čipuju, ili su čekali baš rusku( koja i nije bilo, niti je za njihove godine), ili američku, koje nije bilo.

5 hours ago, Frile said:

 

pa naravno, sa par poteza je ubiven ceo čopor muva: 

...

- kakva jovanjica ne smaraj nego vidi one rudanke (a ceca ima televizor)
 

 

Ajde da kritikujemo vakcinaciju, a ne Jovanicu, da podsetimo na Savamalu (ako se neko seća šta je to), da obratimo pažnju na rastući kriminal (ministar policije je Vulin), da smo država bez parlamentarne opozicije, ...

Bacio Vučić udicu i somovi se pohvatali. Sad će da kritikuju vakcinaciju, on će da brani vakcinaciju, što mu baš ne odgovara. Još ako nam stigne još vakcina onda smo država blagostanja.

 

 

Link to comment
13 minutes ago, Frile said:

 

pa naravno, sa par poteza je ubiven ceo čopor muva: 

- ko nam je kriv ako za par meseci ne bude dovoljno vakcina - rudanka i makedonci, bodu se i plaču, a nama šta ostane

- ko sumnja u nas i ne veruje da smo lideri u evropi - eno komšije se biju da se vakcinišu kod nas

- ko laže da ga nisu zvali iako se prijavio kad se vakciniše ko god želi, čak i makedonci
- srbija je car a vi što ste u EU jete govna, izveštava rudanka

- kakva jovanjica ne smaraj nego vidi one rudanke (a ceca ima televizor)
 

 

Upravo, to je i motiv, nije sigurno kosmopolitska galantnost radikala i briga za dobrobit građana u regionu. I ona džiberska potreba da plaćaš viski komšijama po kafanama da bi pokazao koliki si bogati džek, a isključili ti struju i ukućani rastežu paštetu do prvog. Sve je odvratno od motiva do realizacije. 

 

  • +1 8
  • Hvala 1
Link to comment

Ja sam nešto anketirala na poslu i nismo našli nikog ko je zaokružio one zdravstvene probleme da je pozvan, ni među nama, ni među familijom (npr. moj tata onkološki bolesnik, prijavila ga nultog dana za bilo koju, a ja bolesnik ni od čega osim od depresije, koje ni nema na listi, pozvana i vakcinisana).

 

Međutim, slabo nađosmo i ispod 40 godina, tačnije nikog (u ovoj istoj grupi ispitanika). A još slabije nađosmo nekog s Palilule na primer.

Edited by angelada
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...