Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Mislim da pelcovanje radnika u kulturi ima veze i s novcem tj. nemanja istog za njihove plate. Prema prici koju sam cula od jedne balerine iz Narodnog, ne rade po 6 meseci, a uredno dobijaju platu. Uoci Nove god. su im rekli da vise nece imati para za plate. Presusila drzavna kasa za njih, pa verujem da je cilj da pocnu sto pre normalno da rade. 

Link to comment
1 hour ago, čekmeže said:

Supruga i ja smo se prijavili prvi dan (11.01.) u 7 ujutro, sve opcije štiklirane, još nas nisu zvali. Isti slučaj sa kumovima, prijateljima..niko još nije vakcinisan sem 1 prosvetnog i 1 zdravstvenog radnika.

takođe i ovdekod nas, plus svi poznati u familiji, i niko nije pozvan (a jedna osoba je 85+)

  • Hvala 1
Link to comment
27 minutes ago, harper said:

 

Ne mogu da razumem koji bi tacno motiv oni mogli imati da zaobidju ljude kojima je ova vakcina prioritet. Verujem da raznih vedranirudan ima na stotine, mozda i na hiljade ali, sve i da ih toliko ima, ti slucajevi su kap u moru na pola miliona vakcinisanih. Meni izgleda kao standardna prica u Srbiji, da u ovolikoj orqanizaciji nuzno mora da bude odredjenog procenta propusta i da je jedan broj ljudi ostao kratkih rukava iako nije trebalo da se to desi. Mi se danas bavimo time da je neko ostao bez vakcine jer je dobila jedna Vedrana Rudan i da li Ceca Bojkovic ima ili nema TV u bolnickoj sobi i sad cemo da se glozimo oko toga. Cemu? To su nebitne incidentne situacije i nista ne govore ni o cemu. Zena ima preko sedam banki, neka je primila vakcinu. Kao da to nesto menja. Ljudi odlome parce od svog hleba da nahrane nekog gladnog na ulici koga nikad nisu videli niti ce ga videti ponovo, jedna vakcina na milion i po koliko je do sada stiglo u Srbiju za mene nije tema. Vazno je samo da svi kojima vakcina treba istu prime sto je pre moguce, a za sada stvari po tom pitanju kod nas idu dosta dobro i dosta brzo.

neka je primila, sad znamo da je nerezident stranac na prioritetu. ona ionako nece izdrzati da ne objashnjava dalje :isuse:

 

imam i ja neke preko 70 banki, a neke i lepo preko 80 i josh nisu prioritet, pa ne znam shta da ti kazem.

 

ja svakako odlamam svoje parche tako shto mi sa 50 sedimo mirno i ne guramo se nigde. chekamo svoj red, jer nam je recheno koji je red. pri tome stvarno ne ulazim u prichu ko je od drzavljana republike srbije primio ili nije primio, od nas neumrezene boranije, nije ni vazno na kraju. daj boze da se i ovo opet ne surva u provaliju ko i sve pre toga. idemo na taj ishod.

Edited by gospa buba
  • +1 3
Link to comment

vi što vas još ne zovu, jeste zvali opštine svoje da se žalite?

mojoj majci je stiglo ljubavno pismo od gorana vesića, evo kačim... na drugoj strani su lični podaci i broj kol centra 011 785 2 999

pisala sam već da sam išla u dz na vakcinaciju u petak, posle mene je ušao čovek koji je rekao da ima 74 godine da se prijavio ali da nema poziv. ušao je pre mene na vakcinaciju.  morate malo da improvizujete kad vidite kako stvari stoje

50904104628_efd8c14988_b.jpg

izvinjavam se što je precrtano. majka ne voli da je oslovljavaju sa naš senior :lolol:

  • +1 1
  • Wub 5
  • Hvala 1
Link to comment
31 minutes ago, Re-ac-tor said:

Taman da posrnule turističke agencije stanu na noge. Paket za strance: test-vakcina-domaći specijaliteti; za drugu dozu isto, uz popust.

 

Izgleda je već realizovano, kupiš kilo i po pilećeg belog,  aktivne helanke,  rolere i imunizacija gratis :heart:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Ja bih rekao da redosled najviše zavisi od opštine za koju ste se prijavili (ili možda na kojoj ste prijavljeni). Npr ja sa Vračara ne znam nikoga ko se prijavio i da posle par dana nije dobio poziv.

Link to comment
15 minutes ago, slepa živana said:

vi što vas još ne zovu, jeste zvali opštine svoje da se žalite?

mojoj majci je stiglo ljubavno pismo od gorana vesića, evo kačim... na drugoj strani su lični podaci i broj kol centra 011 785 2 999

pisala sam već da sam išla u dz na vakcinaciju u petak, posle mene je ušao čovek koji je rekao da ima 74 godine da se prijavio ali da nema poziv. ušao je pre mene na vakcinaciju.  morate malo da improvizujete kad vidite kako stvari stoje

50904104628_efd8c14988_b.jpg

izvinjavam se što je precrtano. majka ne voli da je oslovljavaju sa naš senior :lolol:

To je ono što se traži od SNS kadra, ovakva vrsta akcije i poziva. Vesić može komotno u vladu, zaslužio je. Ne da delkaju anketne listiće iz ministarstava koje će da popune državni službenici na položaju i prijave se uredno za vakcinu i istovremeno kažu da to čine reda radi da ne bi upali u oči, ali da im ne pada na pamet da se vakcinišu.

Edited by halloween
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, halloween said:

To je ono što se traži od SNS kadra, ovakva vrsta akcije i poziva. Vesić može komotno u vladu, zaslužio je. Ne da delkaju anketne listiće iz ministarstava koje će da popune državni službenici na položaju reda radi i prijave se uredno za vakcinu i istovremeno kažu da to čine reda radi da ne bi upali u oči, ali da im ne pada na pamet da se vakcinišu.

proaktivan je, izrazito :lol:

Link to comment
12 minutes ago, Taihoskopija said:

 

Izgleda je već realizovano, kupiš kilo i po pilećeg belog,  aktivne helanke,  rolere i imunizacija gratis :heart:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vakcinaški turizam!

Ovo će pogurati naš bdp u svemir...

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

Definitivno debakl od organizacije

Bitno da "zavrsili za 15min, sve super organizovano" dominira..

mi smo nesrećnici toliko navikli na nikakvu organizaciju da stvarno verujemo da je ovo fantastično. jadni smo bedni i upadljivo glupi.

  • +1 4
  • Haha 3
Link to comment
10 minutes ago, yabadaba said:

Ja bih rekao da redosled najviše zavisi od opštine za koju ste se prijavili (ili možda na kojoj ste prijavljeni). Npr ja sa Vračara ne znam nikoga ko se prijavio i da posle par dana nije dobio poziv.

 

Ja znam. Vračar, 80 godina, sve opcije štiklirane.

  • Tužno 1
Link to comment

da ne bude samo na kraju da se nismo vakcinisali zbog zle vedrane rudan i armije zlih makedonaca, a ne shto nema za sve ili nije dobro organizovano :lolol:

 

ne znam dal vishe volim da se iznenadim ili ne. shto da kvarim navike :isuse:

 

 

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, InvisibleLight said:

Definitivno debakl od organizacije

Bitno da "zavrsili za 15min, sve super organizovano" dominira..

iz posrednog iskustva i deo pre same vakcinacije je bio brz i učinkovit

 

u subotu štikliran i kinez, za utorak stigao poziv, godine -75, nikakve rizične grupe

 

sad ne znam šta treba da bude reper, ako na 1mil vakcina ima 10% propusta to je i dalje ok organizacija

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...