Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

6 minutes ago, angelada said:

Ja sam nešto anketirala na poslu i nismo našli nikog ko je zaokružio one zdravstvene probleme da je pozvan, ni među nama, ni među familijom

 

Super, ovo me je sad baš utešilo :D Mada nije ni da sam imao očekivanja da ću dobiti termin u skorije vreme.

Link to comment

ovde vlast (bolje rečeno jedan čovek) sve što radi, radi kao čist, jasan populizam, marketing, predizbornu kampanju, i to nikoga ne bi trebalo da iznenadi, barem onima koji ovde pištu to bi trebalo da je jasno

 

tako je i sa vakcinacijom

u svim segmentima, od biranja vakcina (što je samo po sebi suludo), do puštanja onog vakcinisanja preko reda, pa do preskakanja redosleda

 

zato mislim da bi svi sa nekim godinama, recimo 65+ i sa rizičnim obolenjima, trebalo sami da se zapute do svojih dz (valjda u svakom ima punkt za vakcinaciju)

 

naš najveći problem će biti ne da li je neko vakcinisan fajzerom, kinezom, rusom, da li je vakcinisan 5 ili 10 dana pre ili kasnije

mislim da neće biti problem ni nedostatak vakcina (biće njih u svetu sve više)

naš glavni problem je stanje u glavama nacije. juče me sestra os strica zove i kaže ''aaaaaa, pa vi se vakcinisali'', tonom kao da smo ubili nekoga :ph34r:

i tu pomoći nema

 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, dùda said:

zato mislim da bi svi sa nekim godinama, recimo 65+ i sa rizičnim obolenjima, trebalo sami da se zapute do svojih dz (valjda u svakom ima punkt za vakcinaciju)

 

Neke ljude vracaju, neki ljudi nece da se uguravaju na taj nacin...

Ne kontam u cemu je problem kad vec imaju elektronsku evidenciju da jebeno zovu po godinama i rizicnim bolestima? Je li to toliko problem sortirati, qverovati il sta? Il im programer zaposlen preko veze u nekoj vlasti bliskoj firmi napravio samo random query (i ovo ubacivanje raznih grupa preko veze)?

  • +1 2
Link to comment
35 minutes ago, Spooky said:

Kao sto si i ti nesvestan svoje nesvesti... Mozda tebe pozvali, pa si u fazonu, sve super funkcioniše... Doktori fini, nista ne boli...

I svaka cast vucicu na ovim prioritetima - novinari i kulturni radnici. Pokrio najglasnije... A pustio i par dana bez zakazivanja da pokrije najnervoznije... Jos da je dodao i kategoriju uticajni tviterasi i forumasi, danas bi mu svi na internetima pesme pevali na sjajnoj organizaciji prioriteta vakcinisanja...

Upravo tako, ja sam nesvesan svoje nesvesti. Vučiću ne odgovara da vakcinacija u Srbiji bude dominantna tema i da se bavimo njom, a ne sa milion drugih stvari koje su katastrofalne.

 

Ajmo da ga kritikujemo što se nisu vakcinisani baš svi koji su hteli. Kad na vrhuncu polemike oko stignu velike količine vakcina, onda da vičemo "Bravo Vučiću", jer je to najveći problem. Da li ste vi stvarno nesvesni da Beban nameće vakcinaciju kao dominantnu temu, a vi se pecate kao somovi? 

 

Ako nisi primetio primilo je vakcinu pola foruma. Ali nek bude da sam primio, jer sam dobar s Vučićem.

 

Da li si ti hipotetički rekao da neke vraćaju, ili si stvarno čuo za takve slučajeve (pre onog dana kad je počeo stampedo).

 

Edited by duma
Link to comment
1 minute ago, duma said:

Upravo tako, ja sam nesvesan svoje nesvesti. Vučiću ne odgovara da vakcinacija u Srbiji bude dominantna tema i da se bavimo njom, a ne sa milion drugih stvari koje su katastrofalne.

 

Ajmo da ga kritikujemo što se nisu vakcinisani baš svi koji su hteli. Kad na vrhuncu polemike oko stignu velike količine vakcina, onda da vičemo "Bravo Vučiću", jer je to najveći problem. Da li ste vi stvarno nesvesni da Beban nameće vakcinaciju kao dominantnu temu, a vi se pecate kao somovi? 

 

Ako nisi primetio primilo je vakcinu pola foruma. Ali nek bude da sam primio, jer sam dobar s Vučićem.

Ma treba ga kritikovati za sve sto je pogresno, kao da moja kritika vakcina iskljucuje mogucnost kritike i za druge stvari...

Pa naravno da cu kritkovati ovako postavljene prioritete u imunizaciji, i imam svako pravo...

Sta, treba da hvalimo kao Rudan i Tanja koje kazu da Srbija ima svedski sto vakcina i da te biju da primis vakcinu...

I najmanji je problem broj vakcina, vec sam rekao da smo tu dobri (pala nam u krilo kineska milka, jer se valjda oni hteli dokazati, sta li, bez tog bi bili na dnu), vec kako se i kome one dele... Posebno ovo elitsko otimanje za fajzera, jebao ih fajzer...

Link to comment
Bilo bi dobro da svi koje nisu pozvali provere da li im je prošla prijava. Meni se jednom desilo da sam pogrešio. Što je najgore pogrešio sam baš za taštu, pa je bilo, "oće to tako, baš za nju"
 
Nije mi poznat slučaj da je neko prihvatio kinesku kao opciju, a da nije pozvan u roku od 2-3 dana. Čak i bez zakazivanja se sve završavalo za kratko vreme. Bez veze, protekcije i velikog čekanja. Apsurd je da je gužva nastala zbog male zainteresovanosti. Opala je zaiinteresovanost, pa je Vučić rekao da vakcina možda neće biti dovoljno i sledećeg dana je nastao stampedo.  
Ko je hteo neku određenu vakcinu, a nije među prioritetnim grupama verovatno mu je trebala veza. Glupo je histerisati što je vakcinu dobio neko ko nije građanin Srbije, kad je poprilično izvesno da će svi zainteresovani dobiti vakcine. Bila je priča da smo Makedoncima isporučili par hiljada komada Pfizerove, pa se niko nije bunio.
Dobro je i ovo:
 
Lepo je žena napisala da je glupo Vučića kritikovati kada je u pitanju vakcinacija. Šta nije dobro u vezi vakcinacije? Neko veruje da bi u Srbiji bilo bolje organizovano da je neko drugi na vlasti. Da, idiotski je kritikovati za nešto što dobro funkcioniše.
Vučića treba kritikovati za to što je uzurpirao celu države, kriminalizovao je,  korupciju digao na kvadrat i naravno za bahatost. Malo li je?
 
Kako se ova Marija Antoaneta našla u priči ne znaš verovatno ni ti. To bi bilo kao da narod kuka za kinezima, a neko im poručuje da uzmu neke druge kojih nema. :unsure:
 
Pa ne funkcioniše dobro.
Kažem imam iskustvo iz porodice, svakako prioritetna grupa, pisana saglasnost potpisana pre nove godine na zahtev MZ, u domu.
I to na vrištanje i urlanje rodbine inače verovatno ne bi bilo ni sad.
Imaš još forumaša sa roditeljima po domovima gde nije izvršena vakcinacija.
"Organizacija" imunizacije nije samo da oni koji su došli na sajam ne čekaju dugo...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, Frank Pembleton said:

"Organizacija" imunizacije nije samo da oni koji su došli na sajam ne čekaju dugo...

Verovatno je problem u lokalnim domovima zdravlja, ko zna kakvih zbrljeva u organizaciji ima tamo. Zadnjih dana je Danas objavljivao pisma nezadovljnih građana koji opisuju svoja iskustva sa vakcinacijom u beogradskim domovima zdravlja.

Što se moje familije tiče, ni pisma ni razglednice. A bolesnika sa kredencem punim lekova i ispisanom satnicom terapije na frižideru onoliko...

Link to comment

Bljuc:

"Srbija ima 1.200.000 vakcina što je dovoljno za vakcinaciju 600.000 ljudi. Dakle, ako oduzmemo dosadašnjih 481.000 vakcinisanih, prvu dozu vakcine može da primi još oko 120.000 ljudi"

 

s tim sto je vec preslo 500.000, cenim da sad ima za jos 100.000 ljudi

a prijavljenih bilo do jyce 850.000, znaci bar 350.000 ceka

 

a valjda ce bar svi 65+ ovim preostalim biti obuhvaceni jer bi onda cekali i novu turu nabavke jer takodje blic:

"kon: Moramo računati da će verovatno doći do neke manje pauze u vakcinisanju prvom dozom"

 

edit- ceka bar 500.000 jer se u onom naletu 'ko pre devojci' vakcinisalo 170.000 neprijavljenih preko euprave

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment
19 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa ne funkcioniše dobro.

 +1

iskustvo moje prijateljice, roditelji su joj 80+

 

Quote
mama i tata su danas primili Fajzerovu vakcinu na sajmu - onaj pakao od neorganizovanosti, cekanje, guzva - ono je lice ovog olosa koji je porobio srbiju. i kliker bi pokvarili, smradovi radikalski.
nadam se da u tom haosu danas nije zarazilo previse starih ljudi (a cekali su jadni, nabijeni jedni na druge, 45 minuta - polovina sa stakama i stapovima, druga polovina jedva stoji, vecina hronicni bolesnici), a ovim vucicevim dunsterima danasnji dan treba dopisati na listu zasluga, jednog dana za preki sud 😑
za ovih 10 meseci nisam bila u rizicnijem okruzenju nego danas. valjda cemo izvuci zivu glavu

 

  • Tužno 1
Link to comment

za sve je kriva vedrana rudan(i tanja rigonat) banujte ih obe

:fantom:

 

a i ovi vaksturisti

 

 

kada sam napisao da je vakcinacija dobro organizovana imao sam u zdravstveni sistem u srbiji, način na koji je hendlovana epidemija i iskustvo življenja u srbiji i pre svega ono što sam video svojim očima juče na sajmu. pa dovoljno je pročitati ovaj topik od subote i nedelje, i iskustvo ljudi koji su bili(i nisu bili) na spisku

Link to comment
Just now, dùda said:

pa sad mi ništa nije jasno

zašto gužve ako više nema nepozvanih da se vakcinišu :blink:

danas je bila gužva iz nepozantih razloga. moja pretpostavka, stigao pfizer, pa su oni nagazili malo više sa brojem tzv prioritetnih koji su ga čekirali kao jedinu ili opciju bez sinofarma

Link to comment
7 minutes ago, InvisibleLight said:

 

"kon: Moramo računati da će verovatno doći do neke manje pauze u vakcinisanju prvom dozom"

 

 

Super, samo neka se vakcinišu Rudanke i Makedonci sa MTS karticom.

Neverovatno je da je naša famozna "Dobro jutro čaršijo na sve 4 strane" strategija jednom imala nekog efekta i da smo se nekim neverovatnim slučajem i položajem zvezda i planeta našli u poziciji boljoj od maltene čitavog ostatka sveta. Sasvim je verovatno, logično zapravo, da ćemo naći način da i to upropastimo.

 

U situaciji kada broj novozaraženih ne pokazuje nikakvu tendenciju pada i kada imaš mere koje to ni ne omogućavaju, svaka vakcina je bitna. Toliko smo slušali o tome. I toliko o tome.

  • +1 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...