Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

1 hour ago, Aleksija said:

kakve veze ima promena misljenja sa ostalim slucajevima? evo ja radim u skoli, da nemam takvo radno mesto, ostala bih pri svom prvom izboru, a to su bile prakticno sve ostale vakcine , osim kineske - ne iz ideoloskih razloga, vec iz razloga potpunog nedostataka validnih i transparentnih informacija o ovoj vakcini. ako je neko promenio misljenje to je uglavnom bilo zato sto smo shvatili da nam je dostupna samo vakcina koja je percipirana kao inferiornija u tom trenutku (sto ne znaci da zaista jeste inferiornija - samo znaci da jos uvek ne znamo kakva je uopste).

 

 

dakle, mogla sam da biram - da idem u rizicno okruzenje svakodnevno, mozda i sve do letnjeg raspusta bez ikakve imunizacije ili da promenim odluku, uzmem nesto sto mi bas nije bio prvi izbor, i zbog cega nisam previse srecna, a sto je trenutno dostupno. i time je moja odgovornost ista kao odgovornost zene koja zivi u drugoj drzavi, ali je dobila fajzerovu vakcinu u srbiji zato sto... je mogla?

 

edit: pri cemu sam bila spremna da sacekam na svoj red, po pravilima i prioritetnim grupama koje su vec bile utvrdjene.

 

 

Ima utoliko sto je to najtezi "prekrsaj" koji sam ja napravio a nisam hteo da ispadne da krpim Kojota licno vec da ukazem na to kako je sve moguce "izigrati" sistem pa da ostane bez vakcine neko ko je prioritetniji od mene. Uradio sam isto sto i ti i dosao do istog zakljucka i istog resenja, samo je moja dilema bila nesto drugacija od tvoje jer je bila vezana za mogucnost putovanja po Evropi. Poenta je da je, po mom misljenju, svako resenje u kojem se vakcinise vise ljudi bolje od onog u kojem se vakcinise manje ljudi. Na kraju dana ce sve nase dileme, kritike i besovi proci, vakcinisacemo se svi koji to budemo hteli, racunam da je bolje ono sto je brze. Ima propusta, naravno, u Srbiji ih uvek bude obilato, ali da nam je neko rekao pre mesec dana da cemo pocetkom februara raspravljati o trenutnom izostanku vakcine za prioritetne kao incidentu a ne kao notornoj praksi, tesko da bismo mu verovali. Moja jedina briga je da se nastavi ovim ili jos brzim tempom, sve drugo je manje bitno.

Link to comment
15 minutes ago, BarryWhite said:

Apropo stranaca kolega iz Poljske se vakcinisao isti dan kad I ja dok je još moglo bez zakazivanja. Tražili su u sistemu da provere da li ima zdravstveno osiguranje u Srbiji i pošto je ovde zaposlen i ima osiguranje mogao je da se vakciniše. Ne znam kakav Vedrana Rudan ima status u Srbiji ali pošto se njene predstave igraju kod nas možda prima neku platu preko pozorišta pa samim tim ima i zdravstveno osiguranje. 

Što se tiče makedonaca pretpostavljam da su u pitanju oni koji imaju dvojno državljanstvo pa su na osnovu toga mogli da se vakcinišu. 

Da je tako, morala bi imati radnu vizu i biti rezident - I muž joj, jer ne postoji drugačiji osnov da se za stranca uplaćuju doprinosi za honorar. Nema šanse da su se toliko cimali, a da jesu, pa Tanja bi nam valjda u svom pismu rekla, a ne pričala priču za djaka petaka kako je videla da u formi ima za strane državljane bez rezidencijalnog statusa, pa što da ne prijavi mile ljude iz koje god zemlje bili. I progura preko sekretarijata...

 

Plus sto bi Vedrana nije valjda toliko luda da joj za honorar naplate cca 45% srpskih poreza i doprinosa...

Link to comment
1 minute ago, Jumanji said:

Cujem od sutra ne treba PCR test za ulazak iz Madjarske. Je l to zbog vakcinacije kod nas?

 

Madjarska na onim chartovima stoji odlilcno sto se vakcinacije tice, odmah su iza nas.

Link to comment

 

 

 

Quote

Marković je rekao da je primio Fajzerovu vakcinu.

novosti.rs/vesti/drustvo/960340/palma-vakcinisao-markovic-objasnio-zasto-primio-cepivo-evo-koje-izabrao

 

 

 

Link to comment

Da prenesem i ovaj twit, čovek je umetnik u srbiji sa dozvolom boravka i hroničnim bolestima. Prijavio se na početku i čekao poziv,  ali inspirisan ovim oko Rudanke se angažovao da ispita zašto ne dobija poziv

 

 

Link to comment
On 31.1.2021. at 1:13, pt 2.0 said:

P.S. Šekler primio kineza!

Je l' beshe njemu osnovna kvalifikacija veterinarska? Nekome od tih vedeta sto su se pojavili u zadnjih 12 meseci jeste - men'secini da je bash njemu...

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, djeneralche said:

Zar ti nisi vec imao termin?

Pa da. Nismo otišli. Nešto zdravstveno, da ne davim sad. Od onda se bavimo po lekarima. Sad smo slobodni neko vreme, pa ćemo ako ikako uspemo i kako uspemo. 

Edited by Hermetico
Link to comment
6 hours ago, iDemo said:

Je l' beshe njemu osnovna kvalifikacija veterinarska? Nekome od tih vedeta sto su se pojavili u zadnjih 12 meseci jeste - men'secini da je bash njemu...

On je magistar veterinarskih nauka u oblasti mikrobiologije i doktor veterinarskih nauka u oblasti imunologije.

Imaš ceo CV na vsikv.com/documents/CV-MilankoSekler.pdf 

P.S. Inače, ekipa iz VSI Kraljevo prva je pročitala genom korona virusa, a takodje su od početka uključeni u analizu humanog testiranja na kovid (PCR analize).

Edited by pt 2.0
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...