Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Bilo bi dobro da svi koje nisu pozvali provere da li im je prošla prijava. Meni se jednom desilo da sam pogrešio. Što je najgore pogrešio sam baš za taštu, pa je bilo, "oće to tako, baš za nju"

 

Nije mi poznat slučaj da je neko prihvatio kinesku kao opciju, a da nije pozvan u roku od 2-3 dana. Čak i bez zakazivanja se sve završavalo za kratko vreme. Bez veze, protekcije i velikog čekanja. Apsurd je da je gužva nastala zbog male zainteresovanosti. Opala je zaiinteresovanost, pa je Vučić rekao da vakcina možda neće biti dovoljno i sledećeg dana je nastao stampedo.  

Ko je hteo neku određenu vakcinu, a nije među prioritetnim grupama verovatno mu je trebala veza. Glupo je histerisati što je vakcinu dobio neko ko nije građanin Srbije, kad je poprilično izvesno da će svi zainteresovani dobiti vakcine. Bila je priča da smo Makedoncima isporučili par hiljada komada Pfizerove, pa se niko nije bunio.

Dobro je i ovo:

1 hour ago, Spooky said:

Evo javila se i Tanja:

I obe nam kažu da Vučić sjajno radi posao oko vakcina... Ono kao ona se vakcinisala pa ne vidi problem.

 

Nije ga videla ni Marija Antoaneta kada se zapitala kako neko može biti gladan, kad je tu švedski sto kolača...

 

Lepo je žena napisala da je glupo Vučića kritikovati kada je u pitanju vakcinacija. Šta nije dobro u vezi vakcinacije? Neko veruje da bi u Srbiji bilo bolje organizovano da je neko drugi na vlasti. Da, idiotski je kritikovati za nešto što dobro funkcioniše.

Vučića treba kritikovati za to što je uzurpirao celu države, kriminalizovao je,  korupciju digao na kvadrat i naravno za bahatost. Malo li je?

 

Kako se ova Marija Antoaneta našla u priči ne znaš verovatno ni ti. To bi bilo kao da narod kuka za kinezima, a neko im poručuje da uzmu neke druge kojih nema. :unsure:

 

Edited by duma
  • -1 2
Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Kad ste lokalpatriote, žena i ja na Vračaru uzeli knjižice mole nas da dođemo da se vakcinišemo. :happy: Još tvrdimo pazar, al će odemo.

Zar ti nisi vec imao termin?

Link to comment

Verovatno zavisi od opština ,grada . Ako ste iz manjeg grada to ide baš brzo . Ja se prijavio i zvali me trećeg dana od početka vakcinacije . Zdrav , 36 godina . Iz moje šire porodice se svi vakcinisali ,ko je hteo stigao je na red . Sa druge strane 90% ljudi koje znam ni ne pomišlja da se vakciniše. Bukvalno ne znam nikog sem porodice ko se vakcinisao.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, kud u maglu Simoviću said:

iz posrednog iskustva i deo pre same vakcinacije je bio brz i učinkovit

 

u subotu štikliran i kinez, za utorak stigao poziv, godine -75, nikakve rizične grupe

 

sad ne znam šta treba da bude reper, ako na 1mil vakcina ima 10% propusta to je i dalje ok organizacija

A sto je problem da i tih 10% od 75+ ne budu pozvani pre mladih i zdravih, ili stranih vakcinaskih turista? 

Baguje softver?

Ja bih ispizdela da moj neko od 75+ nije pozvan a nedeljama pre delili svima.nije pitanje dana il dva nego su nedelje u pitanju i ako je na lageru ostalo malo vskcina i ne prime za nedelju dve bice i mesec(i) razlike

 

  • +1 3
Link to comment
Mislim da pelcovanje radnika u kulturi ima veze i s novcem tj. nemanja istog za njihove plate. Prema prici koju sam cula od jedne balerine iz Narodnog, ne rade po 6 meseci, a uredno dobijaju platu. Uoci Nove god. su im rekli da vise nece imati para za plate. Presusila drzavna kasa za njih, pa verujem da je cilj da pocnu sto pre normalno da rade. 
Taman posla! Da uzimaju parče kruha od omladinaca koji trče za loptama? Ne može :Jova:

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Just now, Tsai said:

 

ovo je vec ozbiljan govnarluk

Vrv ce sad to koristiti i drzavljani hrvatske, iz pogranicnih, u iloku ionako imaju svi 064, sta im tesko 10min do backe palanke

Link to comment
21 minutes ago, InvisibleLight said:

Definitivno debakl od organizacije

Bitno da "zavrsili za 15min, sve super organizovano" dominira..

Ti baš imaš visoke standarde. Šta si ti očekivala od organizacije? Da za sve u svim opštinama savršeno funkcioniše? Ne primećujete da u mnogo sređenijim zemljama funkcioniše lošije, a da ne pričamo o BiH i Makedoniji, koje su nama mnogo sličnije od Nemačke.

Ne znam zašto je problem reći da:

Quote

"zavrsili za 15min, sve super organizovano" dominira..

kad to zaista dominira? 

 

Link to comment
4 minutes ago, duma said:

Glupo je histerisati što je vakcinu dobio neko ko nije građanin Srbije, kad je poprilično izvesno da će svi zainteresovani dobiti vakcine.

 

Danas deluje poprilično izvesno, sutra već možda ne bude tako. Izdali nas prijatelji, izdala nas braća, Kinezi/Rusi dobili ponudu koja se ne odbija, i hop, zli Nemci i Hrvati nam ukrali vakcine. Ili jednostavno kažu da više nema zato što eto, a šta hoćete, imaćemo najveći rast BDP-a u Evropi i gradimo deonicu autoputa Pržgorica-Bušljevci koja će biti gotova za 2, najviše 3 godine. Znamo u kakvom univerzumu živimo.

 

I sigurno da je daleko od toga da je Rudanka jedini stranac nerezident koji se vakcinisao, čim to može tek tako, znači da je prilično redovna pojava, samo se za nju eto saznalo. Kao što se zna da neki mogu da biraju vakcine; NEĆETE VEROVATI KOJU JE VAKCINU MILICA MITROVIĆ IZABRALA (FOTO) (VIDEO), ali nije to nešto na šta nismo već navikli u svim sferama života.

Ono što je problem i što se zaista može izbeći je da se sve ovo svede na lutriju, pa neko zdrav prav od 35 godina baš hoće Fajzera i eto, sutra na srećnom izvlačenju baš njega izvuče jer se tako potrefilo. Suviše je veliki ulog u pitanju.

Da smo sigurni da će se proces nastaviti ovim tempom i ovakvom dinamikom, povremeni propusti bi se mogli tolerisati. Ali kako da budemo sigurni?

  • +1 4
Link to comment
23 minutes ago, elementary said:

Verovatno zavisi od opština ,grada . Ako ste iz manjeg grada to ide baš brzo . Ja se prijavio i zvali me trećeg dana od početka vakcinacije . Zdrav , 36 godina . Iz moje šire porodice se svi vakcinisali ,ko je hteo stigao je na red . Sa druge strane 90% ljudi koje znam ni ne pomišlja da se vakciniše. Bukvalno ne znam nikog sem porodice ko se vakcinisao.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 

+1 Ovo je suština. Vakcnisaće Jugoslaviju i reći da je vakcinu primilo xy% stanovništva. Kojeg, čijeg?

Moja cimerka iz kancelarije otišla na Kopaonik, leglo zaraze, nemaju gde drugde a kuća sa blesavim mužem i troje dece predškolskog uzrasta kao ekspres lonac. Mantijaško poreklo. Sad ja moram da se spašavam i sklanjam se sa posla 7 dana dok se ona ne izluftira. Nemam reči, završiti neku školu, makar to bio i pravni fakultet, pa ostati tako ograničen.

Edited by halloween
  • +1 4
Link to comment
Just now, duma said:

Ti baš imaš visoke standarde. Šta si ti očekivala od organizacije? Da za sve u svim opštinama savršeno funkcioniše? Ne primećujete da u mnogo sređenijim zemljama funkcioniše lošije, a da ne pričamo o BiH i Makedoniji, koje su nama mnogo sličnije od Nemačke.

Ne znam zašto je problem reći da:

kad to zaista dominira? 

 

Organizacija pozivanja i redosleda  a ne egzekucije

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...