Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Posto nas na eupravi za sad ceka bar 500.000 a fajzer i sl stizu po 20.000 nedeljno ako ne uleti kinez il rus sa nekom milkom, ko je u 40im i bez bolesti a nema vezu il srecu moz biti pozvan tamo negde u maju.

Samo konstatujem, cekacu, sta sad, kad nisam radnik u dramskoj kulturi :covid19:

 

 

  • +1 5
Link to comment
7 minutes ago, InvisibleLight said:

Posto nas na eupravi za sad ceka bar 500.000 a fajzer i sl stizu po 20.000 nedeljno ako ne uleti kinez il rus sa nekom milkom, ko je u 40im i bez bolesti a nema vezu il srecu moz biti pozvan tamo negde u maju.

Samo konstatujem, cekacu, sta sad, kad nisam radnik u dramskoj kulturi :covid19:

 

 

 

pazi nije bas 500k, dosta ljudi koji su se prijavili na eupravi su i otisli do sajma da se bocnu. racunaj da je to sigurno prepolovljeno

Link to comment
3 hours ago, Halvard said:

Jbg, Harpere, meni je zaista bitno da moj brat, koji po svakoj definiciji spada u rizične i prioritetne grupe, dobije vakcinu što pre, a zaista ne bih da dovodim sebe i svoje roditelje u situaciju da moramo da jurimo veze da bismo postigli nešto što bi jednostavno moralo da se podrazumeva, a kako je krenulo, to je izgleda neizbežno. I s te strane mi nikako nije svejedno što je vakcinu pre njega dobio neko ko nije državljanin ove zemlje, pa ma kakav bio njegov "doprinos" ovdašnjoj kulturi.

 

2 hours ago, gospa buba said:

neka je primila, sad znamo da je nerezident stranac na prioritetu. ona ionako nece izdrzati da ne objashnjava dalje :isuse:

 

imam i ja neke preko 70 banki, a neke i lepo preko 80 i josh nisu prioritet, pa ne znam shta da ti kazem.

 

ja svakako odlamam svoje parche tako shto mi sa 50 sedimo mirno i ne guramo se nigde. chekamo svoj red, jer nam je recheno koji je red. pri tome stvarno ne ulazim u prichu ko je od drzavljana republike srbije primio ili nije primio, od nas neumrezene boranije, nije ni vazno na kraju. daj boze da se i ovo opet ne surva u provaliju ko i sve pre toga. idemo na taj ishod.

 

Razumem vas i slazem se, samo kazem da su vrlo male sanse da vi niste primili vakcinu zbog Vedrane Rudan, pre bih rekao da se to desilo zbog propusta u organizaciji.

 

Imam neko svoje misljenje zasto su se dogodili ti propusti koje se oslanja na nase tipicno ponasanje kad se dogadjaju ovakvi "projekti" ali da ne gnjavim previse pisuci nesto sto je ocigledno. Ukratko, savrseno sam siguran da bi se svi prioriteti postovali i da ne bi bilo nikakvih prekorednih vakcinisanja da je odziv na pocetku bio normalan, narocito medju zdravstvenim radnicima, i da pametni Srbin nije kontao da ce on da saceka da se drugi vakcinisu pa ako vakcinisani ne pocnu da umiru na ulici i ne krenu da prenose nekoliko FM radio kanala u isto vreme, onda ce i on da se prosvercuje u fazonu "a ko ga jebe, sad cu jos i da se prijavljujem, znam Ziku koji zna Peru koji zna Miku koji zna Djoku koji ce da me provede preko reda". Problem s drzavom je sto je to dozvolila ali onda nas algoritam vraca na "Srbija pobedila, vakcinisali smo vise nego u regionu, narocito one neznalice Hrvati, evo i njihove cemo da vakcinisemo da im pokazemo ko je lider u regionu". Tu je svako ganjao neki svoj uobicajeni modus operandi i neki ljudi su izvisili iako nije trebalo da izvise. Poenta je da na kraju balade los scenario u kojem se mnogo ljudi vakcinisalo bije los scenario u kojem se malo ljudi vakcinisalo.

 

A ove tekstove o hordama komsija koji dolaze da se vakcinisu kod nas smatram neodgovornim tabloidnim novinarstvom cija je jedina namera da dovede do potencijalnih sukoba u pogranicnim krajevima zemlje i stvori klimu nepoverenja i mrznje.

Link to comment
7 minutes ago, Tsai said:

 

pazi nije bas 500k, dosta ljudi koji su se prijavili na eupravi su i otisli do sajma da se bocnu. racunaj da je to sigurno prepolovljeno

Jeste, nije 500.000, nego vise

 

Prijavljeno 860.000, primilo 480.000 od kojih su 305.000 bili prijavljeni

 

Pa ti izracunaj

 

https://www.google.com/amp/s/www.slobodnaevropa.org/amp/ministarka-obradovi%C4%87-za-rse-vi%C5%A1e-od-860-000-ljudi-preko-e-uprave-%C5%BEeli-vakcinu/31082170.html

555.000 na cekanju 2.2.2021.

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment
2 minutes ago, Taihoskopija said:

Sada na sajmu ide po planu i prioritetima i isključivo uz poziv, nema više onih slobodnih odlazaka?

To (bez sms poziva) je bilo samo 2 il 3 dana, s tim da je zadnji dan bio haos guzva

Edited by InvisibleLight
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

djavola nema, danas jedan poznanik dobio kineza tako sto je cekao da se rascisti pa molio da ga puste. verovatno je za fajzer strozije

Dosso bez poziva?

 

Znam i ja jednog ovde, kolega, dobio bez poziva u petak, al je neko poluticko mudo

A i direktor, jedva 30god ima, al je doktorkin sin

Link to comment

Ovo sa Vedranom nije propust.
To je samo ogolilo da su oni i davanje vakcina, iskoristili za "trgovinu uticajem".

Jasno je da su iskoristili "mrežu uticaja" kao što je taj Brnabin savet za kreativne industrije, da nagrade i dodatno korumpiraju određene slojeve društva.
Dokaz za to koliko se brinu da je mogla jedna Rudan "sa ulice" da se ušeta i bocne se.
Ko da je neko i gajbicama rinfuz doneo vakcine, pa oš neš...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 8
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...