Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

1 hour ago, Hermetico said:

Bio kod kuma prekjuče, on je ilustrator. Maaa više ga je pojeo stres nego gubitak novca. Platiće za ovu godinu i tako se priča, gledaće ovu godinu a iza teško... Al on je, kaže, godinama pokazivao u poreskoj izvode deviznog, oni su govorili da 'njih to ne zanima'.

 

Danas bio kod ortaka koji imaju foto studio, kaže jedan isto je išao u banku da pita (svi ti ljudi imaju porodice, nije im u interesu da ne plate ako treba da se plati)... U haosu je čovek, i bez dodatnih poreza im se zarada više nego prepolovila. 

 

Kum reče da ko radi nešto kreativno što regulišu umetnička udruženja treba da se prijavi u udruženje jer su onda dažbine manje. Njemu je to, kaže, mnogo pomoglo sad, i sve radi u dogovoru sa ULUPUDSom. Meni eventualno mogu da oporezuju te neke crteže što smo prodavali van ali nemaju šta da mi zaplene pa kao... Odrobijaću, to jest žena će da odrobija jer je preko njenog računa. Odo da joj kažem...

 

 


Odakle ti to da ce samo ovu godinu?

Link to comment
1 minute ago, Kundera said:


Imaju ti ljudi stanove i ostale poslastice za izvrsitelje :covid19:

i to je isto taj neki trenutak kad treba da se zapitamo o drushtvenom konsenzusu, kakvu drzavu tachno zelimo i da li uopshte.

 

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

i to je isto taj neki trenutak kad treba da se zapitamo o drushtvenom konsenzusu, kakvu drzavu tachno zelimo i da li uopshte.

 


Da stvarno zelimo drzavu Vucic odavno ne bi bio na vlasti. Zelimo autokratski sou program za sirotinju i nista vise.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Kundera said:


Da stvarno zelimo drzavu Vucic odavno ne bi bio na vlasti. Zelimo autokratski sou program za sirotinju i nista vise.

to isto nije problem, autokratski shou program za sirotinju s vremena na vreme dolazi da svakom uzme po neshto. nikad da da, uvek da uzme. pa dokle izdrzimo :unsure:

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

to isto nije problem, autokratski shou program za sirotinju s vremena na vreme dolazi da svakom uzme po neshto. nikad da da, uvek da uzme. pa dokle izdrzimo :unsure:

 

Pa da, to sirotinja ne razume, zato je i sirotinja. Evo, opipavao juce puls da uvede poreze na kokosinjce i supe, i sirotinji to tesko pada, ali na kraju dana opet lik ode u krevet ljubeci lik voljenog predsednika. To je jedan primer kompermatizacije, sirotinja sve negativno odvaja od lik velikog vodje i u isto vreme i ljuta je na drzavu, ali i slavi onog koji vodi tu istu drzavu. Primitivni odbrambeni mehanizmi, za primitivno drusto, uz mediji koji to nisu.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Kundera said:

 

Pa da, to sirotinja ne razume, zato je i sirotinja. Evo, opipavao juce puls da uvede poreze na kokosinjce i supe, i sirotinji to tesko pada, ali na kraju dana opet lik ode u krevet ljubeci lik voljenog predsednika. To je jedan primer kompermatizacije, sirotinja sve negativno odvaja od lik velikog vodje i u isto vreme i ljuta je na drzavu, ali i slavi onog koji vodi tu istu drzavu. Primitivni odbrambeni mehanizmi, za primitivno drusto, uz mediji koji to nisu.

Šta, jel' i za ovo kriv Mile?

 

Link to comment

Evo tvrdi Telegraf da ljudi keširaju 15.000 evra da plate te poreze.

Quote

Trenutno postoje oni koji pokušavaju da saznaju koliki iznos poreza će im biti razrezan, i koliko godina unazad, dok drugi spekulišu da li mogu i dalje da se kockaju sa državom. Međutim, činjenica je da i pored poziva resornog ministra, da se obrate poreskom savetniku ako ne znaju kako da popune prijavu, većina je potpuno zbunjena.

Oni savesniji, krenuli su odmah da plate svoja dugovanja.

Naša sagovornica M.B. koja predaje časove jednog stranog jezika online, kaže da je poslednjih 5 godina zarađivala na taj način. Po računanju svih obaveza, ona sada mora da plati odjednom čak 15.000 evra.

- Mogla sam da zaradim i 500 evra ukupno, predajući na ovaj način. Cifra koju moram da platim je ogromna, praktično, ja sam džabe radila - navodi naša sagovornica koja ovih dana izmiruje svoje obaveze. Ona nam se i požalila da su šalteri na kojima je ona bila ostali neumoljivi u smislu pomoći i objašnjenja i da je za način prijave morala sama da se snalazi.

biznis.telegraf.rs/it-biz/3255808-frilenseri-poreska-uprava-zarada-iz-inostranstva

Edited by vememah
Link to comment

Kako se ovi zabavljaju sa narodom...
Te jeste porez, te nije porez te biće uračunati svi prihodi ikada, te biće samo od prošle godine.
Tačno su provalili šemu i voze.
I zato se suzbija svaki oblik samoorganizovanja.
Njih bi ubilo da im sad neko dođe i kaže:
Ajde sad jednom da završimo ovo i da postavimo pravila igre. Da sednemo za sto i napravimo pravila.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, Kundera said:


Odakle ti to da ce samo ovu godinu?

Bukvalno i samo to što sam napisao, nažalost. Tako se priča, ova računovodilja koja sređuje kumu računa tako, svi koje ja znam računaju tako. 

 

Žena je rekla i da je sve to krenulo od nečije ideje da globi pomorce, ako se tako mogu nazvati ljudi koji odu da kelnerišu i slično na brodu. Valjda je o njihovim porezima prvo počelo da se govori, pa su se primili, Mnogo ozbiljna stvar, ako su ljudi hteli da plate na vreme a nisu mogli pa sad oće da im naplate retroaktivno. Ne bi trebalo da bude ok uopšte.

Link to comment

ovo:

"Trenutno postoje oni koji pokušavaju da saznaju koliki iznos poreza će im biti razrezan, i koliko godina unazad’"

je toliko bolesno, da ja nemam rechi. ako ustanova, kao shto tvrdi, moze jednim enterom za svakog da kaze shta i koliko, a nece da to uradi, i to ne nece, nego arogantnno necu-i-zabole-me-snadjite-se, to je neshto shto isto treba razmotriti, da li zelimo da nam se servis gradjana tako obraca. dok skuplja pare za dahiju dry.png

ja bih sledec godine rekla - ne aka nam se uopshte da vam izrachunamo porez za nekretninu, ionako nam svake godine treba 6 meseci za to, izrachunajte sami, uzmite porrskog savetnika. ko ne plati, zna se s_w.gif


sent from bubamoto



Link to comment
2 hours ago, Hermetico said:

Bukvalno i samo to što sam napisao, nažalost. Tako se priča, ova računovodilja koja sređuje kumu računa tako, svi koje ja znam računaju tako. 

 

Žena je rekla i da je sve to krenulo od nečije ideje da globi pomorce, ako se tako mogu nazvati ljudi koji odu da kelnerišu i slično na brodu. Valjda je o njihovim porezima prvo počelo da se govori, pa su se primili, Mnogo ozbiljna stvar, ako su ljudi hteli da plate na vreme a nisu mogli pa sad oće da im naplate retroaktivno. Ne bi trebalo da bude ok uopšte.

 

Ali po slovu zakona to je besmisleno, oni bi trebalo da gledaju pet godina unazad ( to jest sest, kad se preracuna ) mada s druge strane kakav zakon, mi zaista i licimo na orijentalnu despotiju. Ja koliko sam cuo, nekima je vec stiglo i traze im 56 posto svega od februara 2015.

 

PS pre januara ove godine i nisi mogao zakonski da kao frilenser uplacujes doprinose, jedino ako preko toga nesto smuvaju ( kao platite od januara posto pre toga niste ni mogli )

 

PS2 ovo stvarno vise lici na obican cash grab sa divljeg zapada, nego na oporezivanje u civilizovanim i uredjenim drzavama.

 

PS3 bukvalno su frilensere vracali iz poreske do pre dva meseca, ako ih pitaju nesto u vezi ovoga.

Edited by Kundera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...