Jump to content
IGNORED

Stigli i frilenseri na red.


Kundera

Recommended Posts

Meni je kristalno jasno, da je cilj ovako unistiti frilensing u Srbiji. To su ljudi van sistema, ljudi koji ne moraju da botuju za koru hleba, tako treba posmatrati ovu ekstravaganciju. Nego, mislim da ce pre zavrsiti u celiji sa Belivukom ili pred govnjivim motkama nego sto ce ova prica imati svoj sudski epilog.

Edited by Kundera
Link to comment
19 minutes ago, garmonbozia said:

Jbg, to je ono što sam i sumnjao. URI štiti one koji su solidno prihodovali, a ne male. Da hoće da štite male, prihvatili bi ovaj predlog. 


Zamisli stite i ove Rokfelere od 60 000 sto treba da daju pola Vucku, mamu im kapitalisticku.

Edited by Kundera
Link to comment

Predlog vlade ne stiti frilensere, niko naravno ne moze da zivi od 200 evra, stiti jedino one koji usput pored redovnog posla odrade i poneki "internet" poslic. To je i razumljivo, to su ljudi u sistemu, preko dana nazalost motaju kablove, nocu oblace kostim super-frilensera, i zarade po 15 000 mesecno kao dopunu. Ljudima koji stvarno zive od frilensinga, ovaj predlog Vlade Srbije ( izabrane BTW na nelegalnim izborima ) unistava egzistenciju, sto ova vlast ocito smatra da i jeste u njihovom licnom partijskom interesu.

Edited by Kundera
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

URI štiti one koji su solidno prihodovali, a ne male. Da hoće da štite male, prihvatili bi ovaj predlog. 

 

Da hoće da štite SAMO male, prihvatili bi ovaj predlog. 

 

Udruženje nije napravljeno da zaštiti tipa 20% frilensera nego sve.

 

80% frilensera svakako nije primalo do 200 evra mesečno kako vlast u svojim propagandnim objavama tvrdi.

 

Ovo su rezultati NALED-ove ankete:

 

V2ysPJu.png

 

https://www.naled.rs/htdocs/Files/06136/Nalazi-online-ankete-sa-frilenserima.pdf

 

Realno je pretpostaviti da su je više popunjavali oni koji su se osetili ugroženijima tj. više zarađivali i da je realan prosek osetno manji, ali svakako nije 100 ili 150 evra kakav bi morao biti ako bi 80% zarađivalo ispod 200.

Link to comment
1 hour ago, Kundera said:


Zamisli stite i ove Rokfelere od 60 000 sto treba da daju pola Vucku, mamu im kapitalisticku.

 

"Pola" je 60,000 minus 18,000 minus 43%, pa tek od toga što ostane oko pola, znači jedno 9,000 mesečno za zaostala dugovanja.

 

A da je poslovao u sistemu kao knjigaš, plaćao bi oko 15,000 mesečno (plus knjigovođa, minus troškovi).

Link to comment
1 hour ago, garmonbozia said:

Jbg, to je ono što sam i sumnjao. URI štiti one koji su solidno prihodovali, a ne male. Da hoće da štite male, prihvatili bi ovaj predlog. 

 

Nije problem kod ovog predloga samo u zastiti nego i u tome sto nema dobre formule za dalji rad. Sad ne znam plan i program udruzenja, ali nadam se da se bave i tim pitanjem, posto je i to izuzetno bitno.

Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Nije problem kod ovog predloga samo u zastiti nego i u tome sto nema dobre formule za dalji rad. Sad ne znam plan i program udruzenja, ali nadam se da se bave i tim pitanjem, posto je i to izuzetno bitno.

 

Tačno, nema formule za dalji rad, ali i ne može ni da je bude ako je FL stav "mi bismo da nastavimo poslovanje kao do sada".

 

Imam utisak da miniraju sopstvenu pregovaračku poziciju stavom "za nas nema mesta u sistemu". To je inicijalno bio izgovor za prethodno poslovanje na crno, ali ako ti je ponuđen razuman predlog da se to prethodno poslovanje reguliše, onda moraš da zauzmeš konstruktivniji stav kad je reč o budućem poslovanju.

 

Ako decidno odbijaš da uđeš u kategorije preduzetnika/DDO, onda sediš i čekaš da ti država blagodarno odobri da nastaviš da posluješ van sistema, što... jbg, načekaćeš se.

 

 

Link to comment
23 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

"Pola" je 60,000 minus 18,000 minus 43%, pa tek od toga što ostane oko pola, znači jedno 9,000 mesečno za zaostala dugovanja.

 

A da je poslovao u sistemu kao knjigaš, plaćao bi oko 15,000 mesečno (plus knjigovođa, minus troškovi).


Pa taj koji zaradi 58 000, placa 22500 za tekuca primanja i 4500 za prosla i time ga ova partijska drzava prakticno ostavlja blago ispod iznosa minimalca u Srbiji ( valjda smo mi jedina zemlja gde je normalno primati manje od minimalca, a zasto, pa pametni smo ). U zemljama gde SNS nije na vlasti vrv ne bi platio nista, jer ne bi prebacio neoporeziv deo, ali, posto ovde vlada Bratija Vucic, koja najbolje zna sta narodu treba i koliko mu je para dovoljno za prezivljavanje, onda ce platiti 46 posto. Jebi ga, da se rodio u Ceskoj npr. placao bih 14 posto sa sve zdravstvenom zastitom, ali ko jebe Cesku kad tamo nije Zlatno doba. Ljubi Aci Srbinu stope svete, i zahvaljujem mu sto nam nece uzeti jos vise, a ako mi koji dinar i preostane, uplaticu anonimno SNSu pred izbore, da pomognem ovaj pravedni i nadasve pravicni sistem.

Edited by Kundera
Link to comment
2 hours ago, garmonbozia said:

Jbg, to je ono što sam i sumnjao. URI štiti one koji su solidno prihodovali, a ne male. Da hoće da štite male, prihvatili bi ovaj predlog. 

 

Keve ti?

 

Kojim li si samo misaonim experimentima dosao do ovog zakljucka, za granicu od 200 ojra? :D

 

A znam.... izuzetno snaznim DAKOMSIJICRKNEKRAVAUNAJGORIMMUKAMA sentimentom, inace jako zastupljenim u Srbalja.

 

Ziv ti meni bio i da ti nikada ne crkava krava

 

Link to comment
1 minute ago, Kundera said:

Pa taj koji zaradi 58 000, placa 22500 za tekuca primanja i 4500 za prosla.

 

Kako plaća 22,500 za tekuća primanja, misliš ako je retardiran pa hoće da ga oporezuju kao fizičko lice?

 

Čak ni to nije tačno: kad odbiješ neoporezivi deo na ostatak bi plaćao 17-18. A ako nije retardiran pa se registruje kao preduzetnik, plaćao bi 12-13; nije ni to malo, prelazi 20%, plus ako dodaš tih četiri i po za zaostala dugovanja prebaciće i 25%. Ali nije "pola".

 

 

1 minute ago, Kundera said:

U zemljama gde SNS nije na vlasti vrv ne bi platio nista, jer ne bi prebacio neoporeziv deo

 

Hoćeš opet da primenjuješ nemačke poreske klase na Srbiju? Prihod od 800 EUR mesečno ne bi bio oporezovan, a to što je minimalac 1,500 EUR naravno nema veze ni sa čim...

Link to comment
22 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Tačno, nema formule za dalji rad, ali i ne može ni da je bude ako je FL stav "mi bismo da nastavimo poslovanje kao do sada".

 

Imam utisak da miniraju sopstvenu pregovaračku poziciju stavom "za nas nema mesta u sistemu". To je inicijalno bio izgovor za prethodno poslovanje na crno, ali ako ti je ponuđen razuman predlog da se to prethodno poslovanje reguliše, onda moraš da zauzmeš konstruktivniji stav kad je reč o budućem poslovanju.

 

Ako decidno odbijaš da uđeš u kategorije preduzetnika/DDO, onda sediš i čekaš da ti država blagodarno odobri da nastaviš da posluješ van sistema, što... jbg, načekaćeš se.

 

 

 

Dobro bre jesi li ti uopste saslusao sta likovi imaju da kazu?

 

Ocito - ne ?

 

Evo ja napr jesam, pa sam tako saznao da su se ubili pricajuci da jedva cekaju da se  donese zakon kojim ce se precizno definisati status tih ljudi, sa opterecenjima koja su slicna kao u zemljama okruzenja gde je to vec ranije uradjeno. Ali dzaba sto se oni useravaju od price, i to svaki jebeni put, kad se cuje ono sto voli da se cuje.

 

A ta prica za vas pausalce koji ste, kao, resili sve probleme pa ovima kenjate po glavama, daj okani se toga molim te.... evo ja i moj poslodavac placamo pun porez, 55%, dok vi, na 5000 evra, placate 25000-30000 din? I sta sad? Sad si ti ili vi ili oni jedan preposteni svet zato sto koristite bukvalno rupcagu u poreskom zakonu odnosno javno obznanjenu nesposobnost poreske uprave da vam obracuna porez kao i svima drugima? 

 

More mrs! (po cenu bana)

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...