Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Snajka, burazer i 20omesečna ćerka pozitivni na kovid.

Širio se redom gotovo dan za danom.

Od simptoma kako kod koga.

Snajka je počela sa 39C, kašalj. Ima pored toga još neke zdravstvene probleme pa smo se zabrinuli jer je u rizičnijoj grupi. Trenutno je samo kašalj ostao, temp se stabilizovala.

Burazer 4 ili 5 dana sa 38C, vrtoglavica, jake glavobolje (sad se smiruju ali ne i temp).

Ćerkica do 38C ali deluje veselo.

 

Otišli kod doktora, pokazali pozitivne testove, ovi tamo im te testove gurnuli nazad, počeli da im se smeju i rekli im da bace tol papire, vrate se kući i uzmu vitamine, a za temp brufen.

Gotovo bez pregleda su ih arogantno vratili.

 

Je l' to u Srbiji kovid još uvek u grupi #najsmesnijivirus?

Ili je ovo (nadam se) samo izolovan slučaj idiota u zdravstvenom sistemu majke nam Srbije?

I posle se ja pitam što naš čovek neće na zdravstvene preglede i kontrole.

Niko ne želi da bude ismevan.

 

  • Tužno 9
Link to comment

I kod mene u porodici dva slučaja, treći juče dobio prve simptome. Nisu se testirali ali su bili izolovani u vikendici. Od simptoma kašalj i temperatura skoro 4-5 dana. Zanimljivo da je izmedju svo troje prošlo 2 nedelje od prve zaraze, kao da mu se produžio inkubacioni period. 

Link to comment

Da dopunim post iznad,

Sad im se javlja novi stari simptom, gubitak čula mirisa.

 

Ovo isto mi je pre mesec dana javila prijateljica iz Londona kad je testirana pozitivno na kovid. I njoj su ponovo čula bila pogođena.

  • Tužno 1
Link to comment

Bogami, ja znam poprilično ljudi koji se u poslednjih mesec i nešto muče sa temperaturama, glavoboljama, kašljem i sličnim životnim radostima. Apsolutno niko nije otišao da se testira, pretpostavljam između ostalog što bi i očekivali tretman koji Have_Fun opisuje. 

Link to comment

Ne postoje više. Od 1.8. se sve respiratorne infekcije leče kod izabranog lekara. Testira se samo pcr testovima kod nekih hospitalizacija na odeljenja sa imunokompromitovanim pacijentima ili ako u toku hospitalizacije pacijent razvije simptomatologiju. 

Konkretno kod mene je bas primetan porast prehlada koje lice na kovid (visoka temperatura, suvi kašalj, malaksalost) koje uglavnom lagano prodju za par dana. Posto smo mi turističko mesto mogu da primetim da sa simptomima dolaze pacijenti iz cele Srbije tako da verujem da smo u nekom talasu za koga nikog nije briga....

 

  • +1 3
  • Hvala 1
  • Tužno 2
Link to comment

Искуство особе из мог блиског окружења.

Пре 10 дана почело са благо запушеним носом, потом 2-3 дана тј вечери тешка малаксалост и вероватно температура на послу али рад код приватника не дозвољава боловање и одсуство у сезони годишњих одмора па није ни мерена температура и прегурано је "на ногама". Потом следи кашаљ и запушен нос који трају и данас. Од јутрос новост, не осећа мирисе нити укусе, уопште. То ме је већ навело да посумњам на ковид, па да поделим са вама ове нове-старе симптоме.

Edited by Хетерија
Link to comment

Ne znam šta bi to moglo biti ako ne COVID.

 

Ja sam nedavno imao epizode glavobolje i malaksalosti kao nikad u životu, ali sam to pripisivao alergijskom sinuzitisu. Sad više nisam siguran.

 

Čini mi se nekad da globalno živimo naš jun 2020. kad smo jednostrano odlučili da smo završili sa koronom, pa se ona lepo postarala da nas demantuje.

  • +1 1
Link to comment
On 22. 8. 2023. at 18:41, cartman said:

Ne postoje više. Od 1.8. se sve respiratorne infekcije leče kod izabranog lekara. Testira se samo pcr testovima kod nekih hospitalizacija na odeljenja sa imunokompromitovanim pacijentima ili ako u toku hospitalizacije pacijent razvije simptomatologiju. 

Konkretno kod mene je bas primetan porast prehlada koje lice na kovid (visoka temperatura, suvi kašalj, malaksalost) koje uglavnom lagano prodju za par dana. Posto smo mi turističko mesto mogu da primetim da sa simptomima dolaze pacijenti iz cele Srbije tako da verujem da smo u nekom talasu za koga nikog nije briga....

 

 

https://vijesti.hrt.hr/hrvatska/u-splitskom-kbc-u-zbog-covida-ogranicene-posjete-10969547

 

...

 

evo sad im kaže supruga da je i kod njih (osječki KBC) danas bio jedan s koronom, odnosno da je cijela njegova familija pozitivna, pa su tako i njega testirali, pa saznali da je i on.

Link to comment

Moja mama od 85 godina je oko proslog vikenda imala nekoliko dana suvi kasalj, kaze vrlo jak cak i nocu pa je i nespavanje je doprinelo malaksalost. Samo tvrdi da nije imala povisenu temperaturu uopste, niti zapusen nos. Da li je bila korona ili neki drugi virus, nije se testirala na to, ali jeste sad kad je naizgled sasvim OK uradila analizu krvi uklj. D-dimer. Bio je mnogo povisen pa je doktorka poslala internisti koja je prepisala fraxiparine 0.6ml 2x dnevno citavu sedmicu. Da li je samo za covid karakteristicno da povecava D-dimer? Sta god bilo relativno je brzo proslo. Vakcinisana je bila Fajzerom mozda i cetiri puta, ali sad je dosta proslo od tog poslednjeg. Daju li i dalje te vakcine, kao sto rade za grip sezonski?

 

Link to comment

Evo i moga muža uhvatio suvi kašalj, glavobolja, malaksalost, temperatura.

 

Da li sad ići lekaru ili ne ?

Postoji li ona covid ambulanta, ili se sada zove respiratorni centar ?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...