Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Od ponedeljka vrlo visoka t koja se ne moze skinuti ispod 38, sa cepajucom glavoboljom i osecajem da gore oci i usta i da ce zubi da ispadnu. Malo suvog kaslja. Mutno u glavi veoma. U apetit me nije gadjalo, mada je ukus svega malo izmenjen.

Poz Ag test, ks prilicno mirna.

 

Cuvajte se, dosta ljudi je opet bolesno.

  • Tužno 16
Link to comment

@LaLinea

Jel ti se cini da prolazi?

Ne znam sta se desava. Na osnovu skolske dece i njihovih bolovanja zakljucujem kako izgleda. Uglavnom budu bolesni sa visokim temperaturama, neretko budu sekundarne infekcije (usi, bronhitis) te zavrse na antibioticima. Oporave se i za nekoliko dana u skoli pokupe neki novi virus (ili je to taj isti) sa temperaturom nizom i blazom virozom. Tako izgleda. Iscrpljeni i izmuceni. Kod mene danas u skoli preko 30% dece na bolovanju 

Uglavnom dijagnoze su grip, ne prijavljuju koronu

Edited by Sandradjer
Link to comment

I meni je, zbog visoke t, vise licilo na grip, ali su me uputili u kovid amb odmah. Test je, po preporuci dr iz kovid, radjen treci dan od prvih simptoma i bio poz. U kovid amb dosta ljudi.


Niza mi je t danas, nije prelazila 38.5 (juce 39.5). Paracetamol danas uspeva da je spusti na 37.5 (juce 38.2). Glavobolja se pojacava kad  temperatura raste. Kasalj nije ni jak ni cest, mozda malo manje suv. 
Imala sam jedno intenzivno i dugotrajno preznojavanje, posle kog nisam imala t neko vreme (sad opet imam i raste).
Nadam se da je to to i da prolazi uz oscilacije. 

Link to comment

a ja samo da podelim od malopre situaciju iz imd, mala diskusija dok se ceka rendgen za druge stvari, dva roditeljska para, gde jednima dete cepa respuratorni virus, a drugima stomachni sa spektrom efekata, svi naravno kunjaju i slinave, rantuju shto ljudi dovode bolesnu decu :rolf: :isuse:

elementarno masku niko, nekih 20 ak srecnika iz hirurshke chrkaonice ce za neki dan pokrenuti zabavu™ :dry:

kako, zashto, nemoguce :rolleyes:

sent from my nije bubamoto

Link to comment
8 hours ago, gospa buba said:

a ja samo da podelim od malopre situaciju iz imd, mala diskusija dok se ceka rendgen za druge stvari, dva roditeljska para, gde jednima dete cepa respuratorni virus, a drugima stomachni sa spektrom efekata, svi naravno kunjaju i slinave, rantuju shto ljudi dovode bolesnu decu :rolf: :isuse:

elementarno masku niko, nekih 20 ak srecnika iz hirurshke chrkaonice ce za neki dan pokrenuti zabavu� :dry:

kako, zashto, nemoguce :rolleyes:

 

 

edit: glup sam, buba mislila na pacijente a ja komentarisao lekare :isuse:

 

 

Link to comment
Od ponedeljka vrlo visoka t koja se ne moze skinuti ispod 38, sa cepajucom glavoboljom i osecajem da gore oci i usta i da ce zubi da ispadnu. Malo suvog kaslja. Mutno u glavi veoma. U apetit me nije gadjalo, mada je ukus svega malo izmenjen.
Poz Ag test, ks prilicno mirna.
 
Cuvajte se, dosta ljudi je opet bolesno.

Sta je sad procedura?

Majku drma temp/groznica, glavoboli, muka joj je.

Ima kutiju testova sto sam joj doneo zimus, nadam se da ce se nakaniti u nekom trenutku danas da uradi to.

Da li je bitno sto zivi na drugoj opstini (Palilula) od one gde joj je lekar (Stari Grad, gde je zivela pre)?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment

@jms_uk

Mislim da se nista od letos nije promenilo, osim sto cekaju treci, cetvrti dan od pocetka simptoma da rade AG test.


Kad sam zvala da zakazem kod izabranog lekara i kad su culi da je u pitanju visoka t, rekli su mi da se javim u kovid ambulantu, a da kod njih mogu dodjem samo ukoliko test bude negativan. U kovidu su mi odmah otvorili bolovanje, dali uput za lab i test, a posto je test bio plus, ostala sam na lecenju kod njih.

 

Sudeci po mom iskustvu, najbolje je da se  majka javi u kovid amb, ne verujem da ce je primiti u dz.

  • Hvala 1
Link to comment
15 minutes ago, jms_uk said:


Sta je sad procedura?

Majku drma temp/groznica, glavoboli, muka joj je.

Ima kutiju testova sto sam joj doneo zimus, nadam se da ce se nakaniti u nekom trenutku danas da uradi to.

Da li je bitno sto zivi na drugoj opstini (Palilula) od one gde joj je lekar (Stari Grad, gde je zivela pre)?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Pošto više nema Covid ambulanti, procedura je (makar u DZ Labudovo brdo) da se dođe na pregled kod izabranog lekara ili kod dežurnog ako je izabrani lekar u drugoj smeni, da se na prijemu prijave simptomi nakon čega sledi boravak u sobi za izolaciju dok se ne obavi brzi test. 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...