Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

19 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni je brufen mnogo bolje radio poso oko skidanja temperature nego paracetamol

+1

Ali je brufen i malo zeznut za želudac

 

I muž i ja smo prošli kroz istu priču, dva dana temperatura, bez antibiotika, nismo se ni testirali, virus ko virus 

Link to comment
7 hours ago, Eleniko said:

Efo me jadnog kovidaša. Temperatura glafobolja grebanje kašalj itd. Dajte savete šta kako i gde 

Ako nije suviše lično - da li možeš da proceniš gde si uspeo da pokupiš virus?

Ako jeste preskoči odgovor.

Link to comment
2 hours ago, dùda said:

+1

Ali je brufen i malo zeznut za želudac

 

 

Tokom upale pluća ako se dobro sećam, temp sam skidala sirupom Brufen od dece, i da je lakši za podnošenje od tablete

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Generalno brufen i aspirin mogu lakše da snize temp.

Ali je paracetamol manje štetan za organizam.

Duda je lepo napisala, brufen (a i aspirin) su teški za želudac i mogu da pogoršaju oštećenja unutrašnjih organa koja nekad nastanu zbog nekih virusa (šire krvne sudove).

Npr. pacijenti koji uhvate denga virus nikako ne smeju da uzimaju aspirin ili ibuprofen upravo iz navedenih razloga (koleginica nam je pokupila dengu na Kubi).

Mislim da je to upravo razlog zašto se u početku savetovalo da se kovid temperatura snižava paracetamolom (tad nismo ni znali puno o virusu).

Kakva su sad savetovanja i viđenja lekara, ne znam.

 

Link to comment

Paracetamol nije baš najbolji za jetru, u suštini bi apotekari trebali da pitaju za oštećenje pre nego ga prodaju, ali da, kao što reče @Have_Fun mnogima od nas je Brufen i Aspirin zabranjen zato što razredjuju krv. Inače, najbolji lek za glavu koji sam pio je bio Američki Excedrine Migraine, koji kombinuje Aspirin, Paracetamol i Caffeine. Puf and gone. 
 


 

 

 

Edited by Amos
Link to comment
25 minutes ago, koksy said:

ljudi, pričamo o 2-4 dana primene...

 

Ja to htedoh da napishem nekih milion puta. Ja brufen pijem po potrebi, par dana. Nemoguce da cu bash toliko da se unishtim, uostalom moze chovek da se najede, svari, pa tek onda uzme brufen i onda jede opet tek posle nekoliko sati. To bi trebalo da bude ok pristup. mislim ne hranimo se brufenom kad prichamo o upotrebi za virusna i bakt oboljenja sa 2-3-4 dana pika kad je potreban.

 

Link to comment
31 minutes ago, koksy said:

ljudi, pričamo o 2-4 dana primene...

Meni je jedan jedini apsirin pozvao akutni gastritis tog puta. Zaboravila sam da nije dobar posto sam bila nekoliko godina mirna od napada tr nisam uzela Pantoprazol pre njega

  • +1 2
Link to comment

ne sme ni paracetamol ako ste na antikoagulansima. zapravo sme max 2 dana, eventualno 2 i po, isto kao i brufen.

 

nego što većina lekara koja prepisuje paracetamol ne zna da li vi pijete antikoagulanse, nisu kardiolozi ili internisti, pa onda to tako prolazi.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...