Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Kod nas je horor ispred tih kovid ambulanti, samo neke daju brojeve kad da dodjes. Inace, ljudi cekaju satima (bolesni i iscrpljeni). Uopste mi nije jasno zasto se ne ustanovi neka procedura koliko toliko normalna, kao ova sa brojevima 
Samo da pohvalim kovid ambulantu na NBG u OB.
Vrlo ekspeditivni i pažljivi.







... Shiit has hit the fan

  • +1 3
Link to comment
15 minutes ago, dragance said:


Iskustvo meni jedne bliske osobe koja radi sa tim svaki dan je da su antigen testovi ponekad false positive ako si negativan, a da si pozitivan uvek ako jesi. Ne verujem da sam čuo obratno - što ne znači da nije i tako, jel’?

Cesce je da si false negative, a u nekom minimalnom procentu moze da bude u false positive iako se kod nas prica da ako si pozitivan onda si sigurno pozitivan 

  • +1 1
Link to comment

Kad je najbolje PCR raditi?

Sad smo saznali da nam je kolega pozitivan... izgleda da od cetvrtka.. ali mu tad doktori rekli da je bakterijska infekcija, a juce izgubio miris i jbg..

Nisam bio u nekom kontaktu s njim, ali sam u kontaktu s drugim kolegom s kojim se bas druzim.. mada njemu jos uvek nista nije...

Tacno cu da flipnem psihicki opet..

Link to comment
6 minutes ago, Have_Fun said:

Kad je najbolje PCR raditi?

Sad smo saznali da nam je kolega pozitivan... izgleda da od cetvrtka.. ali mu tad doktori rekli da je bakterijska infekcija, a juce izgubio miris i jbg..

Nisam bio u nekom kontaktu s njim, ali sam u kontaktu s drugim kolegom s kojim se bas druzim.. mada njemu jos uvek nista nije...

Tacno cu da flipnem psihicki opet..

Kažu kod mene drugi dan (od simptoma), tj sledeći od pozitivnog antigen testa.

  • +1 1
Link to comment

@Have_Fun

Ko zna koliko puta si vec bio "blizu" virusa a da nisi ni znao. Nije za brigu ako nisi bio u direktnom kontaku bas sa zarazenom osobom, a i tada ne znaci da si se zarazio. 

Pojacaj mere zastite koliko mozes i to je to. 

@ivy

Kako si? 

Link to comment
4 hours ago, dragance said:


Iskustvo meni jedne bliske osobe koja radi sa tim svaki dan je da su antigen testovi ponekad false positive ako si negativan, a da si pozitivan uvek ako jesi. Ne verujem da sam čuo obratno - što ne znači da nije i tako, jel’?

 

4 hours ago, Sandradjer said:

Cesce je da si false negative , a u nekom minimalnom procentu moze da bude u false positive iako se kod nas prica da ako si pozitivan onda si sigurno pozitivan 

:blink::unsure::twak:

 

Ovo ste vec pisali, ja sam u nekom momentu stajala u cudu pa posle nisam ispratila odgovore jer sam otisla u porodiliste te izvinite na ponavljanju, ali moram da kazem da to, da si lazno negativan na testu - uopste nema smisla. Koji je onda uospte smisao takvog testa, koji je nesiguran da ti pokaze da si negativan? :unsure:

Ili su ti testovi u Srbiji i Nemackoj potpuno razliciti, u sta mi je tesko da verujem (dakle ovde je n meseci bilo potrebno da imas taj negativni antigenski test da bi mogao ista unutra)

ili je neko opako tu pogresio u razumevanju sta sa njima.

Link to comment

@I*m with the pilots Tako je sa svim testovima. Ne postoji test bez lažno pozitivnih i lažno negativnih (samo kvalitetni imaju manje takvih). Postoje i procenti (Sensitivity i Specificity) kojima se tačnost testa kvantifikuje

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sensitivity_and_specificity

 

Kod nas je bio protokol da se prvo radi brzi, pa ako je pozitivan, to ti je to, neće ni da rade PCR, a ako je negativan, a i dalje imas simptome onda PCR. U slučaju jačih simptoma su nekada oba radili istovremeno, gde je prednost antigenskog da je brži, ali ne čekaš dugo ni na rezultate PCR jer je odmah urađen.

 

Link to comment
10 minutes ago, Spooky said:

@I*m with the pilots Tako je sa svim testovima. Ne postoji test bez lažno pozitivnih i lažno negativnih (samo kvalitetni imaju manje takvih). Postoje i procenti (Sensitivity i Specificity) kojima se tačnost testa kvantifikuje

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sensitivity_and_specificity

 

Kod nas je bio protokol da se prvo radi brzi, pa ako je pozitivan, to ti je to, neće ni da rade PCR, a ako je negativan, a i dalje imas simptome onda PCR. U slučaju jačih simptoma su nekada oba radili istovremeno, gde je prednost antigenskog da je brži, ali ne čekaš dugo ni na rezultate PCR jer je odmah urađen.

 

 

Jasno je meni da je test osetljiv i da moze pokazati i lazno da si negativan, ali vazi da je jako mala sansa za to (ogranicavam se brze testove u .de). Ali ovo sta kazete, ako si pozitivan na brzom, da si vec oznacen kao pozitivan i da se onda ne radi PCR je bezveze. Ja sam inace bila jednom, kako se na srecu ispostavilo, lazno pozitivna na brzom, uradjen mi je odmah PCR koji je posle pokazao da sam negativna. Vec sam pocela da razmisljam koga sam sve videla tih dana, gde sam bila da bih podnela izvestaj i obavestila ljude..Samo i zbog tog pracenja nije dobro osloniti se na takav rezultat brzog testa.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

@I*m with the pilots

Mislim da mi u Srbiji od pocetka pandemije uopste ne znamo koliko PCR testova se uradi. Svi pozitivni na brzom se racunaju u pozitivne (neko sigurno nije pozitivan). 

A nije mali broj slucajeva da su pozitivni na pcr, i sa simptomima, bili negativni na antigenskom vise puta. Objasnjenje je Spustilo se na pluca.

Uopste ta statistika zarazenih u Srbiji nije uporediva sa drugim zemljama nikako. To se vidi i po broju hospitalizacija. Desava se da imamo 3-4 puta manje zarazenih na dnevnom nivou, a 3-4 puta vise hospitalizovanih. Pa na to dodati i prikrivanja od testiranja koja se i stvarno urade. 

Moze PCR ako ga aminuje dr u kovid ambulanti ili ako osoba plati (mislim da je 9000 dinara)

 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Izgleda da sam preležao Covid na nogama, a da nisam ni znao. Juče odem da uradim krvnu sliku, jer imam neke limfne čvoriće malo uvećane, i otkrijem da imam D dimer 1000. Ostatak krvne slike skoro pa savršen, odavno nisam imao bolji holesterol i trigliceride, a i osećam se odlično poslednjih par nedelja. Ići ću da ponovim D dimer sutra ili prekosutra, a onda odmah kod nekog interniste.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • +1 3
Link to comment

Sranje

Pozitivan i drugi kolega

Radio jutros brzi test

Nema simptome ali je pozitivan

Da obavim ja PCR sad ili mislite da je rano?

U subotu smo zajedno bili

PCR valjda hvata i malu koncentraciju, am?

Link to comment

Mislim da ti je bespotrebno da radis PCR dok ne dobijes neke simptome, bar one pocetne, grebanje u grlu i to. Jer je sva prilika da ces biti negativan, a onda ces lupati glavu oko toga da li si prerano uradio test.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...