Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Naravno da nece. Poslusace mu pluca i onda u koliko doktor proceni da bi trebalo rentgen istih - radice se. 
Ne znam koliko zaraženim forumašima može biti od pomoći lično iskustvo , ali ja sem temp nisam imao problema sa disanjem /kašljem a imao sam upalu pluća plus, ponedeljak popodne recimo dr presluša pluća sve ok, a srijeda već upala na snimku. Tako da ako niste baš sigurni u doktora idite privatno snimite. Što se tiče kašlja, mene je počeo mučiti 20 dana nakon sam bio pozitivan i deset po izlasku iz bolnice ali to je više bilo iskašljavanje. Sve u svemu jebena stvar bez opuštanja ni momenta .


P.s sve ovo pišem apropo toga da li treba ići dr ili ne bez obzira na simptome jače/Slabije

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока


  • +1 3
Link to comment

U jebo te - kod vas to bas detaljno. Ovde ti kazu 10 dana samoizolacije od dana kada si dobio simptome ili pozitivan test u slucaju asimptomaticnosti. Sedi kuci, ne mrdaj i zovi samo ako se pogorsa stanje. I ostale tekucine, paracetamoli, vitamini... To ne vazi za one koji imaju druge boljke od ranije.

 

E da: nakon 10 dana slobodan da izadjes ili dva dana nakon sto ne bude bilo temperature. 

Edited by dragance
Link to comment

Tako je u zemljama sa razvijenom mrežom porodičnih doktora i sistema koji (mogu da) učestvuju u "praćenju" i asistenciji obolelih/pozitivnih.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Kod nas je horor ispred tih kovid ambulanti, samo neke daju brojeve kad da dodjes. Inace, ljudi cekaju satima (bolesni i iscrpljeni). Uopste mi nije jasno zasto se ne ustanovi neka procedura koliko toliko normalna, kao ova sa brojevima 

  • +1 3
Link to comment
6 minutes ago, mlatko said:

Tako je u zemljama sa razvijenom mrežom porodičnih doktora i sistema koji (mogu da) učestvuju u "praćenju" i asistenciji obolelih/pozitivnih.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

I rade mnogo vise pcr testova, ovde je neka trijaza uz antigenske koji budu cesto negativni 

Link to comment
49 minutes ago, Sandradjer said:

@dragance

Gde si ti? Isto tako je u Hol. Ne vidis dr uopste 


Kod Kraljice Babe. “Naručio” sam besplatno PCR i dobio ga kući za manje od 24 časa, uradio test i ubacio u prepaid hitnu dostavu oko 15h30 u subotu. U nedelju 8h30 dobio SMS i mejl za (pozitivnim) rezultatima i detaljnim uputstvima.

U isto vreme sam dobio kod da ubacim u Track & Trace aplikaciju, a posebno da ubacim imena “bliskih” osoba. Nakon što sam sve to ukucao za manje od 5 minuta, skoro istovremeno su moji kontakti dobili poruku šta da rade. Sve je anonimno, ali znali su da sam ja jer sam im rekao šta ću da uradim, da proverim efikasnost.

  • +1 5
Link to comment
38 minutes ago, Sandradjer said:

I rade mnogo vise pcr testova, ovde je neka trijaza uz antigenske koji budu cesto negativni 


Iskustvo meni jedne bliske osobe koja radi sa tim svaki dan je da su antigen testovi ponekad false positive ako si negativan, a da si pozitivan uvek ako jesi. Ne verujem da sam čuo obratno - što ne znači da nije i tako, jel’?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...