Jump to content
IGNORED

Zaraženi forumaši protiv korone


BarryWhite

Recommended Posts

Dobio rezultate PCR jutros i pozitivan je. Juče tokom dana izgubio čulo okuša i mirisa, a počela i kijavica, dok se kašalj osušio. Kako je ovo već treći dan izolacije, imam još dobsledece nedelje ako sve bude ok. Drma me temperatura i slabo spavam, ali neka - bar mogu da se izležavam koliko hoću bez osećaja lenjosti.

  • Tužno 1
Link to comment

@booyaka

 

ali terapjia su imunocink i neki vitamin znaci nista

a dok stignem do ambulante gradskim autobusom posejem virusa onoliko...naravno da necu uzimati antibiotike..

 

a kako mislis da postoji sansa da nisam pozitivna kad 6dana zivim sa pozitivnom osobom u 30m2 i nemam culo mirisa?

Edited by ivy
Link to comment

Ne, nemoj da uzimaš sama antibiotike, a ako ti se prepišu svakako ih pij. Idi kod lekara da ti poslušaju pluća i da ti se uradi analiza krvi.
Jako je važno da se reaguje dok je bolest u početnom stadijumu da ne dobiješ upalu pluća.
Naravno da ne treba autobusom da ideš, ako je to jedini način pozovi kovid call centar i neka dođe medicinska služba do tebe.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, ivy said:

@booyaka

 

ali terapjia su imunocink i neki vitamin znaci nista

a dok stignem do ambulante gradskim autobusom posejem virusa onoliko...naravno da necu uzimati antibiotike..

 

a kako mislis da postoji sansa da nisam pozitivna kad 6dana zivim sa pozitivnom osobom u 30m2 i nemam culo mirisa?

Pa i ne bas. Prepisuju oni i antibiotike da se osiguraju, bas zbog opasnosti da se spusti na pluca, a nakon toga zavisi kako ce organizam da reaguje. I ako je korona - virus i antibiotici ne bi trebalo da se koriste kao terapija. 

Bolje je da odes, te fore lezacu kuci su mnoge kostale zdravlja .... Utvrde ti sarturaciju, poslusa te doca, uradis krvnu sliku, ako treba snimis pluca. 

Dobijes odredjenu terapiju i bude ti psihicki lakse. Osetis se malo rasterecenije i opustenije, bez obzira koliko nam je zdravstvo u kurcu opet neki vid sigurnosti pruza.

  • +1 4
Link to comment

@booyaka

 

izvini jel mi zivimo u istoj zemlji?

kakvo vadjenje krvi,kakav dolazak po mene?

 

u Novom Sad ti urade test,ok doktor ti preslusa pluca,da ti 3vitamina i posalje te kuci i napomene da NIKAKO ali NIKAKO ne dolazis ponovo osim ako ti temp ne ide ispod 38sa nesto tri ili cetiri dan i da ti papir sa nekim instrukcijama na kojima je ovo o nedolazenju podebljano...nikakvo vadjenje krvi,nikakve analize osim testa..

  • -1 1
Link to comment

Uz dužno poštovanje, to nije istina. Išao sam da se testiram i odmah pored antigenskog testa su mi uzeli krv na analizu.
NARAVNO da će svako doći ponovo, ako se i pored negativnog antigenskog testa i dobrog nalaza krvi simptomi nastave jer se često dešava da se ljudi jave prerano lekaru i klinička slika ne stigne da se razvije.
Ako nemaš mogućnosti da odeš kod lekara sama, opet NARAVNO da će doći služba do tebe. Ali svakako možeš taksijem sa novom maskom na licu i da sediš na zadnjem sedištu.

Link to comment
13 minutes ago, ivy said:

@booyaka

 

izvini jel mi zivimo u istoj zemlji?

kakvo vadjenje krvi,kakav dolazak po mene?

 

u Novom Sad ti urade test,ok doktor ti preslusa pluca,da ti 3vitamina i posalje te kuci i napomene da NIKAKO ali NIKAKO ne dolazis ponovo osim ako ti temp ne ide ispod 38sa nesto tri ili cetiri dan i da ti papir sa nekim instrukcijama na kojima je ovo o nedolazenju podebljano...nikakvo vadjenje krvi,nikakve analize osim testa..

Krv, pluca, saturacija, dr čak porazgovara sa tobom :lol: prepiše šta treba. 

A za dolaske na kuću ne znam, pozovi i pitaj.

Držte se.

  • +1 1
Link to comment

pa ovaj moj je bio prosle nedelje niti su mu snimili pluca nisu mu ni krv izvadili..evo verovatno zavisi od ustanove do ustanove...sve u svemu necu ici kod lekara,posebno ne autobusom a ni taksijem ako se ovo stanje zadrzi....ako se promeni naravno da cu ici.

Link to comment

Tretman pacijenata (analiza krvi, snimak pluća....) zavisi od kliničke slike i procene lekara.

 

Subjektivno bolje ne znači i zaista bolje- lično i posredno iskustvo.

@ivyjavi se lekaru i želim vam brz oporavak!

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, ivy said:

pa ovaj moj je bio prosle nedelje niti su mu snimili pluca nisu mu ni krv izvadili..evo verovatno zavisi od ustanove do ustanove...sve u svemu necu ici kod lekara,posebno ne autobusom a ni taksijem ako se ovo stanje zadrzi....ako se promeni naravno da cu ici.

Ivy… dobronameran savet… znam da si vakcinisana i sve, ali molim te idi do lekara i prati terapiju jer ako se stanje pogorša može biti kasno

  • +1 2
Link to comment
[mention=687]goofs[/mention]
 
to je i plan [emoji106]
 
stvarno ne mogu da idem autobusom u grad samo da bi mi potvrdili ono sto vec znam...
Zelim ti uspesan oporavak, al na najmanji znak pogorsanja, daleko bilo, odmah idi u kovid ambulantu.
Pravovremena terapija je kljucna, iako su to "samo vitamini i supice".

Iz iskustva ti pricam, pre godinu dana sam slicno razmisljao kao ti, pa sam se posle kajao.

Odmaraj, meri temperaturu, proveravaj kako dises (zadrzavaj dah sto vise mozes), meri pritisak...

Cuvaj se.
  • +1 2
Link to comment

Idi u kovid ambulantu, ovo mnogo brzo napreduje.
Neka te poslušaju, snime pluća urade KKS.
A možeš i da se kockaš... Samo je ulog veliki.
Verujem da nije strašno, ali ne razumem rizik koji preuzimaš.







... Shiit has hit the fan

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...