Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Kako funkcionise povracaj poreza na prenos apsolutnih prava prilikom kupovine prve nekretnine, isto kao i za PDV, samo sa razlicitom stopom?

 

Vidim da je stopa 2.5% dok je za PDV 10%, sto nije mala razlika. Nacin obracunavanja povrsine stana za koji se porez vraca je isti koliko vidim.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Stanodavac bi nam dao popust na kiriju, ako se plati par meseci unapred, ili čak godinu dana (u nekim dugovima su i značio bi im keš odjednom, tako kažu, a i nama bi značila manja kirija).

Pošto pretpostavljam da kao 99% gazdi neće da plaća porez opštini, i pravi ugovor, kako se obezbeđujem ja kao zakupac? Ili sve ide na reč?

 

Jedno je kada se daje kirija po kirija, ali kada se odjednom calne deset meseci nekome koga vidite prvi put u životu, nije svejedno...

 

Da li neko ima iskustva sa plaćanjem unapred?

Link to comment

Ja placam 6 meseci unapred. Potpisao sam neki ugovor posto sam nasao preko agencije, a od tada samo priznanucu dam da mi potpisu.

Link to comment

Ja placam 6 meseci unapred. Potpisao sam neki ugovor posto sam nasao preko agencije, a od tada samo priznanucu dam da mi potpisu.

 

Ugovor pravi? Overa, sud ili gde to već ide? Ili parče papira kakvo sam i ja potpisala sa prošlom agencijom, samo potpis na  "da stavimo mi to na papir, da se ne zaboravi šta smo rekli" ugovor?

Link to comment
  • 2 months later...

svake godine kad se vratis iz grcke pitas isto :D

 

moraces da nadjes tamo nekog advokata/poreskog savetnika, poprilicno je komplikovano, a jos se sve radi online, uglavnom na grckom.

ja jedino znam da je porez ako iznajmljujes kucu 15% na godisnju zaradu do 12.000€, preko toga 35%. plus da ne moras da popunjavas poresku prijavu ako ne zaradjujes preko 50.000€ u grckoj i ne provodi u njoj vise od sest nedelja godisnje.

Link to comment

saznao sam u medjuvremenu, postoje razlicite kategorije za razlicita ostrva. mislim da je krf u vrhu a limnos na dnu. procena je da ce godisnji porez za 100m2 kuce stare nesto vise od 110 godina biti oko 500e.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...