Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Od kad se teras racuna u kvadraturu? I to na prizemlju? Leb te jebo pa ljudi za 78000(+12 za parking) kupuju bombona apartmane po Grckoj i lepe stanove po Solunu, Gracu ili Budimpesti

 

Uz to, nekako bih i progutao Knez Mihajlovu i okolinu, ovo u sred gomile betona nicega

Edited by desboj
Link to comment

da li je nenormalno ne znam, ali da kupujem stan za 78 000 sigurno ne bih kupio stan od 25 kvadrata, pogotovo ne na ovoj lokaciji

 

a na temu sam i svratio bas da pitam koliko se krecu stanovi u beogradu u gradskom delu (dakle ne ledine, kaludjerica, zeleznik, borca,galenika) znam da je sirok pojam, ali bih voleo cuti ako neko ima skorasnje iskustvo prodaje/kupovine stana 25-35 kvadrata

Link to comment

Od kad se teras racuna u kvadraturu? I to na prizemlju? Leb te jebo pa ljudi za 78000(+12 za parking) kupuju bombona apartmane po Grckoj i lepe stanove po Solunu, Gracu ili Budimpesti

 

Uz to, nekako bih i progutao Knez Mihajlovu i okolinu, ovo u sred gomile betona nicega

Terasa se odavno računa u kvadraturu...

 

Naravno, niko normaln neće ovo kupiti, ali kažem da kada se cifra nategne, može da se dođe do neke logike...

 

Taj blok A je valjda nešto cenovno najprecenjenije ikada...

Link to comment

To ti je 40 kvadrata po 1900e...

Nije to toliko nenormalno za bg...

cena kod investitora je bila 1860€ tako da verujem da ovo prodaje neko ko se zajebao sa procenom za lovu tj. kada će mu ista trebati. inače ceo taj a blok je otišao

 

a apropo terasa u prodaji, kod nas terasa ulazi u kvadraturu stana, a tako i u opštu cenu stana. ovde nikada prilikom kupovine i utvrdjivanja cene nećeš baratati cenom po kvadratnom metru već isključivo celim iznosom.

 

npr. kad sam gledao gajbe, a mislim da sam i pisao ovde, oni izraelci što su zidali central garden u dalmatinskoj imali su dobre fore prilikom utvrdjivanja cene. svakim spratom cena se povećavala mislim za 2%(najniži su bili stanovi u prizemlju), a terasu su računali na sledeći način. 10% ukupne kvadrature stana su kod terase cenili u punom iznosu kvadrata, a sve preko toga 50% vrednosti kvadrata.

 

@pbg12345

preširoki su ti kriterijumi, moraš skupiti pretragu da bi dobio bilo kakav valjan odgovor. ovako kako si pitao cena je od +1000€ do 3000€

po kvadratu

Link to comment

 

@pbg12345

preširoki su ti kriterijumi, moraš skupiti pretragu da bi dobio bilo kakav valjan odgovor. ovako kako si pitao cena je od +1000€ do 3000€

po kvadratu

znam jbg, ali znacila bi mi bilo kakva informacija

pa bi onda na osnovu cene na odredjenoj lokaciji (jos bolje ako se zna i stanje stana, godina izgradnje, spratnost,itd) mogao steci kakvu takvu sliku o cenama generalno

iz oglasa  je tesko zakljuciti bilo sta, posto svako moze da lupi cenu kakva mu padne na pamet, savim druga stvar je kad dodje do stvarnih dogovora oko kupovine, a opet nesto sasvim trece kad se izvade pare

Link to comment

pa svaki prodavac i lupi cenu koja mu padne na pamet tj. koliko je love umislio da mu treba, e sad trebao bi pratiti oglas i fluktuaciju cene pa kad oglas nestane na to douzmi 2-3-4-5% i to je ta cena. prati oglase to ti je najbolji reper. ti prodavci su se prvo posavetovali sa agentom koji ih je bar malo urazumio(valjda)

 

meni je najčudniji obilazak bio gajba koja nije imala cenu već su brat i sestra rešili da prodaju stan putem aukcije. gajba je mogla da se vidi 10 dana i svi koji su je videli(pretpostavlja se da su bili zainteresovani) su ponudili cenu i oni su odabrali najveću. ni on ni ona ne žive u srbiji, a agentica mi je rekla da ona takvu prodaju ima prvi put u 25o godišnjoj karijeri

 

računaj da nema šta da tražiš ispod 1200€

 

@desboj

prošetaj tamo ako te put nanese u deltacity. to je za dve klase iznad bilo čega što možeš da nadješ po oglasima. i belvil je bio približne cene u prodaji pa se sad renta za 500-600-700€ mesečno(pisalo se o tome ovde)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...