Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

On 12. 10. 2023. at 12:07, Jesper23 said:

 

Dosta opcija, generalno sa turizmom u Srbiji baš i nisam upoznat, obzirom da većinom poslovno putujem ili iz porodičnih razloga, pa možda ima neko za mene neki savjet, možda neka treća lokacija. Jbg gledamo da izvučemo najviše za uloženi novac, ali da i u slučaju potrebe lako možemo prodati nekretninu.

 

 

Da li uopšte mora da ima veze s turizmom? Ako je bitan prihod i brza prodaja onda neka garsonjera ili jednosoban/jednoiposoban stan u NS ili Bg nikakav turizam se s tim ne može porediti :)

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Danas sam oko 15h oglasio stan na Halo oglasima i u roku od 3 sata sam ga izdao. Stavio sam i na Facebook ali iako je bilo par zainteresovanih preko preporuke niko me nije kontaktirao pa sam se odlučio da izdam nekom momku koji je bio najkonkretniji. Krajem prošlog meseca sam hteo da iznajmim stan jednom drugaru za 230 evra ali je on imao na preporuku još jednu opciju za koju se odlučio jer mu je više odgovarao taj drugi stan.

Sto se tiče sređivanja stana, nakon što su prethodni stanari ostavili haos trebalo mi je preko mesec dana da ga sredim i bas sam dosta ulozio, ishoblovao sam parket, zamenio 1 prozor, zamenio frontove u kuhinji, u kupatilu wc solju, vodokotlić i kadu treba da promenim ove nedelje. Kupio sam i novu ugaonu garnituru i šporet, plus sam našao krevet za spavaću koji je kao nov. Naravno stan je kompletno izgletovan i okrečen.Obećao sam novom stanaru da ću kupiti i aspirator. U skladu sa tim sa i stavio cenu 300 evra i imao sam preko 20 poziva za jedno popodne i veče plus 5,6 rusa koji su se javljali preko poruka. Ono što je zanimljivo je da niko nije pitao da spusti kiriju. 

  • +1 8
Link to comment
45 minutes ago, Milosh76 said:

Ako nije tajna, koliki stan i koja lokacija.

U Železniku, 43m2, ima dnevnu sobu sa kuhinjom, kupatilo, spavaću sobu i terasu.

  • Hvala 1
Link to comment
13 hours ago, Shan Jan said:

I ako nije tajna koliko su te kostale te opravke?

Hoblovanje i lakiranje parketa sa zamenom lajsni (29m2), prozor i roletna sa zamenom, krecenje i gletovanje svaka stavka po 500 evra

Zamena frontova u kuhinji po meri (materijal ni najjeftiniji ni najskuplji) 30 000 dinara. 

Majstori su dosta skupi, ja sam ima srece da mi je brat dosao i odradio dosta stvari vezanih za struju i osvetljenje i imam majstora za vodovod koji za Beograd ima povoljnije cene. 

Recimo za wc solju koju sam platio 4000 dinara majstor je trazio 50 evra. Ovaj moj je monitrao wc solju, vodokotlic, sifon u kuhunji i procistio sve odvode sa sajlom za tih 50 evra. 

  • +1 4
  • Hvala 4
Link to comment

Ako se obistini bice verovatno i haos na kraju 2024. kad se odmrznu kamate za stambene kredite. Neki ljudi ce se naci u situaciji da placaju skup kredit za nesto sto vise ne vredi toliko.

  • +1 2
Link to comment

Da, mora da se uspori. Samo pitanje je da li ce trend da ode u obrnutom smeru jer em ne verujem da ce inflacija da se smiri jos neko vreme rm politicarima i kriminalcima oko njih ne odgovara jer su svi ulozili pare u ovo. Svim silama ce se boriti da odrze balon. 

  • +1 2
Link to comment
On 14. 11. 2023. at 11:28, brusli said:

Ne zavisi to od nas, prava adresa su ti ECB i FED.

 

Vecina stanova/nekretnina se prodaje za gotov novac tj nije na kredit. Zato je uticaj kamatnih stopa kod nas jako mali.

 

  • +1 1
Link to comment

Kod mene počinje izgradnja nove zgrade. Ponuđena parking mesta i nama, jer delimo dvorišnu parcelu. Cena parking mesta na otvorenom 10.000 evra. Plaćanje u kešu do početka izgradnje zgrade. Prodato sve za 48h.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...