Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

A jbg ljudi, negde se mora kupiti stan, dajte sta mislite da je bar najmanje losa alternativna za Beograd.

 

Ja iskreno mislim da je NBG izdrzljiviji nego sto mu dajemo za pravo.

Link to comment

Imas na BKosi preko puta pijace, gradi se zgrada milenijum tim gradi. 

Prosle godine sam pitao, bilo 2.5k plus pdv. 

Gradi se ogroman kompleks u omladinski brigada, gde je bila idea extra, pre medicine rada i dijagonalno od abloka. Ne znam cene tu. 

Imas i preko puta delta city, lastavica ili tako nesto. 

  • Hvala 1
Link to comment
23 minutes ago, Shan Jan said:

Jbg ja imam prijatelje u BGu, da hocu da zivim negde drugde i radim remote isao bih nazad u moj Krusevac :) 

 

Tebra..sad smo dosli odatle..jbt ala je zagadjen vazduh, kao da cizme i papuce lozi ceo grad. 

 

Uzeli tastu preciscivac vazduha, on sve vreme gundja kao sta ce mu to, u sobi pokazuje indeks zagadjenosti oko 20 stalno. Kad provetrimo, sibne na 50.

Reko, ajde da ga iznesemo u dvoriste, da testiramo sta ce da pokaze..

 

 

Pokazao je 300.

 

  • Tužno 1
Link to comment

L

1 hour ago, Shan Jan said:

 

 

Ja iskreno mislim da je NBG izdrzljiviji nego sto mu dajemo za pravo.

 

jeste, verovatno najbolji izbor, ako vec nisi navikao na neki drugi deo grada.

 

razmisli o kupovini stana za renoviranje, mnogo je veci izbor, ako nista drugo. 

 

moj predlog je 70a, ima posebno deo koji gleda na toplanu, jer uvek ima parkinga, sava je blizu a i kvalitet vazduha je bolji.

  • Hvala 1
Link to comment

Kako je kvalitet vazduha bolji pored toplane? :blink:

 

Licno da trazim stan u kome bih ziveo, probao bih da nadjem nesto sto je blizu posla. Jeste to zajebano, poslovi se sele, menjaju, itd...mozda probaj da gledas presek lokacija poslednjih poslova koje si radio.

Ako uspes da elminises faktor svakodnevne potrebe za autom i gradskim prevozom zivot postaje znatno lagodniji.

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, nenad said:

L

 

jeste, verovatno najbolji izbor, ako vec nisi navikao na neki drugi deo grada.

 

razmisli o kupovini stana za renoviranje, mnogo je veci izbor, ako nista drugo. 

 

moj predlog je 70a, ima posebno deo koji gleda na toplanu, jer uvek ima parkinga, sava je blizu a i kvalitet vazduha je bolji.

Samo što je nalaženje majstora za renoviranje sada pakao. I ne verujem da će biti bolje...

 

 

...shiit has hit the fan.....

  • +1 3
Link to comment

I ja sam poceo da gledam novogradnju iako sam inicijalno ciljao starogradnju jer:

1. Od novogradnje mozes da imas povracaj PDVa od 10% a od starogradnje 2.5% poreza za 40 kvadrata za prvu nekretninu.

2. Kupujes dikretno od investitora i ne placas glupoj agenciji onih 2% provizije.

3. Novogradnja je vec zavrsena i spremna, treba samo namestaj da nabavis. Starogradnju moras da renoviras (ako neces da kupujes preplacene renovirane "lux" stanove). To em dodaje jos par desetina hiljada evra em treba da gubis vreme i zivce sa majstorima mesecima.

4. Novogradnja ima i parking koji mozes da pazaris za 12-20k. Nije cak pitanje ni novca, vecina starogradnja uopste nema tu opciju oko sebe.

5. Pala je malo i cena novogradnje dok se starogradnje drzi.

 

 

Sto se tice lokacije ja zivim 20 godina na NBGu i bas ga volim. Ranije sam bio na Dorcolu i nije mi odgovaralo. Najradije bih ovde, tu mi je u blizini i par bitnih drugova, dve firme gde sam radio su bile na NBGu i velika je sansa i da ce i neka sledeca jer je skoro ceo IT ovde. A ako i ne bude, dobra je povezanost sa samim centrom grada. Ako bih i gledao nesto van NBG to bi verovatno bilo nesto blizu, tipa Kosa ili Zemun, eventualno Banovo Brdo.

Edited by Shan Jan
  • +1 1
Link to comment

Sve vesti u poslednje vreme potenciraju pad promenta nekretnina a mnogi agenti javno u vestima kritikuju kupce da traze previse novca. Cene su stvarno sulude za nas nivo ekonomije, cak i kad uzmemo u obzir ljude koji imaju dobar posao i dobru platu opet ne mogu sebi da priuste da kupe novi stan ili veci stan bez prodaje svog manjeg.

Da sam trenutno kupac definitivno ne bi zurio i bio bih bas bezobrazan sa ponudama jer su i prodavci bezobrazni sa cenama. Prijatelji traze stan u Stepi Stepanovic i cene za stanove od 60 do 90m2 se krece od 2500  evra/m2 pa navise, cak i do 3000 evra/m2. 

Situacija sa rusima takodje moze da utice na trziste, cini se da je realnije da se rat zavrsi u skorije vreme i da u nekom periodu narednih godinu, dve rusi u vecem broju krenu da odlaze iz Beograda.

@Shan Jan

Postoji i opcija kupovine stana koji je u novijoj zgradi (na primer izgradjene posle 2010), znam da je teze naci ali nije nemoguce. Mi smo kupili 2 takva i mislim da ih nismo preplatili.

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, BarryWhite said:

Sve vesti u poslednje vreme potenciraju pad promenta nekretnina a mnogi agenti javno u vestima kritikuju kupce da traze previse novca. Cene su stvarno sulude za nas nivo ekonomije, cak i kad uzmemo u obzir ljude koji imaju dobar posao i dobru platu opet ne mogu sebi da priuste da kupe novi stan ili veci stan bez prodaje svog manjeg.

Da sam trenutno kupac definitivno ne bi zurio i bio bih bas bezobrazan sa ponudama jer su i prodavci bezobrazni sa cenama. 

@Shan Jan

 

Ovo kao da je vest iz 2001. ili 2011. Možda iz 2021. ili 2031.

 

U međuvremenu, Mitrovica otišla na 2k kvadrat. Ono jeste potražnja za udomiti novac + evro gubi vrednost ali brate 

 

Frustrated The Office GIF by myHQ

Link to comment
5 hours ago, BarryWhite said:

Da sam trenutno kupac definitivno ne bi zurio i bio bih bas bezobrazan sa ponudama jer su i prodavci bezobrazni sa cenama. Prijatelji traze stan u Stepi Stepanovic i cene za stanove od 60 do 90m2 se krece od 2500  evra/m2 pa navise, cak i do 3000 evra/m2. 

 

 

buahahahaha smrc. Nikad se necu apgrejdovati sa 40 kvm sa ovim cenama.

Link to comment

Ja sam siguran da sledece godine cene nece rasti a ne bi me cudilo i da starogradnja malo padne. Visoke kamate i visoki troskovi zivota su vec smanjili potraznju. Sa druge strane sledece godine se ocekuje jos manja inflacija (prosle je bila 16%, ove ce biti oko 8%, sledece je procena 4-5%), sto znaci da dosta ljudi moze da saceka sa kesovinom a ne da gleda da je udomi sto pre da ne izgubi vrednost. 

 

Uostalom... U Beogradu je, u trećem kvartalu ove godine na kupovinu stanova potrošeno 456 miliona evra, što je pad od 21% u poređenju sa istim periodom prethodne godine kada je potrošeno 579 miliona evra.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...