Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Karingtonke su bile moderne devedesetih. Kao wow gajbe, imali smo jednog druga u jednoj od njih, useravali smo se od sreće kad odemo kod njega. Kakav oberfenseraj u odnosu na naše obične stanove na brdu. 

 

Inače, meni ovaj novi trend da je sve otvoreno, da ima mnogo svetla i prozora, da je belo, uliva agorafobiju. Volim mrak, troglodit sam.

  • +1 3
  • Wub 1
  • -1 1
Link to comment

Zelena Avenija je oduvek bila nešto jeftinija od ostatka ponude po Nbgu i Zemunu. Nije to baš najsrećnija lokacija i okolina, plus su bile priče i da sami stanovi nisu baš kvalitetno urađeni. Tako da uopšte nije nemoguće da je cena opala.

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment
2 hours ago, morgana said:

 

ne znam koliko si ozbiljan ali mislim da nije momenat za kupovinu nekretnina. mozda da sacekas par mjeseci, trziste stoji, a imajuci to u vidu tesko da ce cijene da rastu.

Sigurno necu da kupujem ove od pola milijuna ali da, pokusavamo da se skupimo da napabircimo nesto za seku i njenu familiju a posle kad njeni porastu da mogu ja da udjem ako odlucim da se orodim. Zato i gledamo ove 2.5 gajbe od 65-75 kvadrata sa ove strane reke.

 

Nisam pametan... sa jedne strane kao trebalo bi da padne ali sa druge inflacija je i dalje visoka sto pad u odnosu na vrednost novca cini malo verovatnim.

  • +1 2
Link to comment
47 minutes ago, goofs said:

Zelena Avenija je oduvek bila nešto jeftinija od ostatka ponude po Nbgu i Zemunu. Nije to baš najsrećnija lokacija i okolina, plus su bile priče i da sami stanovi nisu baš kvalitetno urađeni. Tako da uopšte nije nemoguće da je cena opala.

a jbg, koji su kvalitetni? 😆

 

ovo je sad vec standard za novogradnju, da je shit izrada

Link to comment

Komsija na Tresnji je nabacio montaznu kucu na svoj plac. Kuca super izgleda i bila je brzo gotova (cca 10 dana). 

Pitacu ga koliko je platio, prema informacijama na internetu oko 600 eur/m2. 

Kuca 100m2 je oko 60.000 + plus plac 40k (solidna lokacija). Dakle za 100k eur (sto je stan od 35-40m2) moze da se dobije kuca :)

 

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, x500 said:

Komsija na Tresnji je nabacio montaznu kucu na svoj plac. Kuca super izgleda i bila je brzo gotova (cca 10 dana). 

Pitacu ga koliko je platio, prema informacijama na internetu oko 600 eur/m2. 

Kuca 100m2 je oko 60.000 + plus plac 40k (solidna lokacija). Dakle za 100k eur (sto je stan od 35-40m2) moze da se dobije kuca :)

 

 

 

Drugarica je pre 10 godina u Chachku dobila kucu za 10.000 evra ravno, montaznu (ali prostranu i normalnu kucu, bila jednom). Plac je bio od njenog tadasjnjeg muza.

Ja sam gledala montaznu kucu da dodam kod mojih na placu na Zaltibor, mislim da su vec ishle prema 20 hiljada.

Ali montazna za 60.000 - wtf?

Toliko valjda koshta obichna kuca?

Link to comment

i sta da radi tamo srecni vlasnik kuce? da sedi na tresnji? sa nasim prevozom i saobracajnim guzvama - tri dana jahanja do posla, skole...

 

@Mel zivim u montaznoj kuci, 80 kvm u osnovi. prizemlje i potkrovlje. komplet kuca, instalacije, kupatila, namestaj, trotoari, terasa - bilo oko 80.000. prodalo se nekih pedesetak beogradskih kvadrata i na kucu celu otislo 2/3.

 

poz 

Edited by le petit nicolas
  • +1 1
Link to comment
Just now, Mr.Mxyzptlk said:

a jbg, koji su kvalitetni? 😆

 

ovo je sad vec standard za novogradnju, da je shit izrada

 

Paa, ima ih koji rade kvalitetno. "3 Nove" u Zemunu i "Kennedy Residence" kod Prve pruge je radio Merin i dosta je kvalitetna gradnja bila. Jeste problem što mnogi fušare, i onda osim što tražiš stan koji ti odgovara (što je samo po sebi nemoguća misija) moraš i da se igraš detektiva i istražuješ investitore, da vidiš šta su ranije radili i kako. Muka.

 

Mi, tad kad smo gledali, smo se vodili nekom logikom da gledamo manje zgrade, jer tu ima manje prostora da se ufušari nešto. Tipa, ako zakineš 3 hiljade kinti na 4 vodokotlića to je 100 eura ili 1000 eura ako zgrada ima 40. 

 

Zelenu Aveniju smo obišli, nije sam se svideo kraj, kompleks deluje novo i sve super, vrtić teretana bleja, ali da bi izašao iz njega moraš uskim uličicama da se probijaš do veće saobraćajnice (ili kroz Lidl parking na Tošin bunar, koji je opet problematičan sam po sebi). Ne smem ni da pomislim šta se tu dešava ujutro kad 100 automobila krene na posao.

Drugo, okruženje je takvo da ima puno kućica oko koje se zimi greju na drva, što znači da ti dimi direkt u prozor (ako gledaš ka njima) ili ti Lidl izduvava svoju klimatizaciju, ako gledaš ka Lidlu.

Cena je bila primamljiva, ali smo definitivno odustali kad smo upoznali lika koji je uzeo stan u izgradnji, uselio se i za manje od 3 meseca ga prodao i otišao. Sad nije to bila tragedija neka, ljuštila se boja sa zidova ili tako nešto, ali to je bio ganc nov stan, ako se to dešava odmah, šta li će tek za 10 godina.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Mel said:

i montazna za 60.000 - wtf?

Toliko valjda koshta obichna kuca?

Covek je kupio novu kucu, zavrsili radove u subotu.

 

Obicne kuce na kraju izadju na isto. Nesto su jeftinije, ali treba renovirati.

 

2 minutes ago, le petit nicolas said:

i sta da radi tamo srecni vlasnik kuce? da sedi na tresnji? tri dana jahanja do posla, skole

Mislim da ima kola, neka Alfa ako se to racuna u kola, naravno (salim se).

 

Koliko znam planira da je koristi kao kucu za roditelje.

Sto se tice putovanja:

- kolima do Plavog mosta je 30min, posle kako Bog da

- autobusom do Trosarine /Autokomande je oko 40-50 min, posle je kao i svima

- do os-skole u Prnjavoru (kod RuzeM prodavnice) je 1 stanica autobusom, ispod 20min peske ali nije uredjeno za hodanje. Isto vazi i za ambulantu, ali nema cekanja i jako su ljubazni

 

Kada sam napisao plac za 40k eur, to je negde gde je blize centru, urbanije. Na Tresnji je solidan plac na biranje za 10k.

 

Sve ovo navodim kao mogucu alternativu, uz sve mane, za mali i realno jako skup stan u gradu.

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

@goofs sta savetujes za NBG/BK/Zemun?

 

@Mel Gledao sam i ja montaznu kucu da se napravi npr. u Banatskom Novom Selu (tu jos moze da se nadje plac za 1-2k evra po aru). Montazne kuce kostaju 600-700 evra/m2 bez temelja ali sve se tesim da je to sto su boljeg kvaliteta danas. Jel da, jel da? :cry: 

 

Na kraju, nisu vise ni one jeftine, cena je prakticno ista kao sa klasicnom gradnjom samo je ovo brze resenje. 

 

@x500 meni je Tresnja mnogo lepa ali jeste vise za neki sporiji zivot. 

Edited by Shan Jan
Link to comment

@Shan Jan

montazne kuce su, prema mom iskustvu, mnogo ekonomicnije jer se brzo "naprave" (ne jedu ti razni majstori dzigericu godinu dana), i izvrsno su izolovane.

drugaciji je i osecaj ziveti u drvetu.

 

poz

  • Hvala 1
Link to comment
4 minutes ago, Shan Jan said:

@goofs sta savetujes za NBG/BK/Zemun?

 

@Mel Gledao sam i ja montaznu kucu da se napravi npr. u Banatskom Novom Selu (tu jos moze da se nadje plac za 1-2k evra po aru). Montazne kuce kostaju 600-700 evra/m2 bez temelja ali sve se tesim da je to sto su boljeg kvaliteta danas. Jel da, jel da? :cry: 

 

Na kraju, nisu vise ni one jeftine, cena je prakticno ista kao sa klasicnom gradnjom samo je ovo brze resenje. 

 

@x500 meni je Tresnja mnogo lepa ali jeste vise za neki sporiji zivot. 

 

 

Ja pochinjem da se tripujem da nisam normalna, pitacu drugaricu sad, kuca od pre 10 god, dnevan i dve sobe bar, prizemna dodushe, vrlo fino izolovana - 10 k evra. Ljudi su se venchali 2013te o kojima govorim, znachi nek su sutradan uspeli da izboksuju kredit opet to je bila cena pre 10 godina. Sve je bilo ukljucheno, komplet mislim i kupatilo,sem naravno kuhinje i nameshtaja u tu cenu...

 

 

  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...