Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Ne pitajte me kako, cene starogradnje opet rastu :ziga: Cekam da padne inflacija te popuste kamatne stope i krene opet poplava kredita pa da definitivno odustanem i kupim tu kucu na grckom ostrvu.

  • +1 5
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Ne pitajte me kako, cene starogradnje opet rastu :ziga: Cekam da padne inflacija te popuste kamatne stope i krene opet poplava kredita pa da definitivno odustanem i kupim tu kucu na grckom ostrvu.

 

Ako mozesh da imash posao gde god, shto ne uzmesh neshto u CG. Ja bih to konsiderovala ovako iz moje perspektive... Lepa je zemlja, jezik ti nije problem, trebalo bi da su na duzi rok stabilniji nego SR, a let avionom je 20 min...

Link to comment
3 minutes ago, Mel said:

 

Ako mozesh da imash posao gde god, shto ne uzmesh neshto u CG. Ja bih to konsiderovala ovako iz moje perspektive... Lepa je zemlja, jezik ti nije problem, trebalo bi da su na duzi rok stabilniji nego SR, a let avionom je 20 min...

Prvo posao mi, za sada, ne omogucava da radim odakle hocu ali to bih mozda i resio. No glavni problem je sto kad si stranac vaze druga pravila, bukvalno se prave posebni zakoni za strance kad su porezi i vlasnistvo u pitanju, mnogo si ranjiviji. Idealno bih kupio negde gde imam makar permanent residence i na putu sam za pasos. No, ako se nastavi ova situacija, why not rizikovati sa nekom Grckom ili Spanijom (tamo bih mozda mogao cak da se preselim i u sklopu mog sadasnjeg tima bez vecih problema i po mene i po firmu).

 

No dosta o meni, samo mi je neverovatno kako trziste nekretnina u Srbiji odoleva svakog logici :laugh::cry:

Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

No dosta o meni, samo mi je neverovatno kako trziste nekretnina u Srbiji odoleva svakog logici :laugh::cry:

 

Moj otac nam juche pricha kako je Orbanov neko iz famiglie uzeo 11 poslovnih zgrada u BG, sad dal ukupno, dal relativno skoro...

Koliko je toga, a gde su Izraelci (i shto kopaju tunele), droga... nama je nelogichno, ali ima shto je to tako.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Mel said:

 

Moj otac nam juche pricha kako je Orbanov neko iz famiglie uzeo 11 poslovnih zgrada u BG, sad dal ukupno, dal relativno skoro...

Koliko je toga, a gde su Izraelci (i shto kopaju tunele), droga... nama je nelogichno, ali ima shto je to tako.

 

 

 

Ukupno, skoro, CBRE je objavio saopštenje za štampu, oni su posredovali.

 

Nevezano za ovo, gledam kuće na Zelenom brdu u BGD, jel ima neko iskustva? Baš mi je blizu ali ne mogu da kažem da idem često na tu stranu.

  • +1 1
Link to comment
40 minutes ago, Sammael said:

 

Ukupno, skoro, CBRE je objavio saopštenje za štampu, oni su posredovali.

 

Nevezano za ovo, gledam kuće na Zelenom brdu u BGD, jel ima neko iskustva? Baš mi je blizu ali ne mogu da kažem da idem često na tu stranu.

hazard zivi tamo. nesto je i pisao na forumu.

Link to comment
2 hours ago, Mel said:

 

Moj otac nam juche pricha kako je Orbanov neko iz famiglie uzeo 11 poslovnih zgrada u BG, sad dal ukupno, dal relativno skoro...

Koliko je toga, a gde su Izraelci (i shto kopaju tunele), droga... nama je nelogichno, ali ima shto je to tako.

 

 

 

Bilo je u vestima

 

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/363842/Orbanov-zet-kupio-11-poslovnih-zgrada-u-Beogradu-Objekti-premijum-klase-na-122000-kvadrata.html

Link to comment
17 hours ago, Shan Jan said:

Ne pitajte me kako, cene starogradnje opet rastu :ziga: Cekam da padne inflacija te popuste kamatne stope i krene opet poplava kredita pa da definitivno odustanem i kupim tu kucu na grckom ostrvu.

 

Moj utisak je da su krenule da stagniraju/padaju cene starogradnje, barem za delove grada koje sam stavio u pretragu. 

Link to comment
3 hours ago, reg said:

 

Moj utisak je da su krenule da stagniraju/padaju cene starogradnje, barem za delove grada koje sam stavio u pretragu. 

Ja gledam NBG i tako je bilo zadnjih skoro pa godinu dana. Sad kad sam pogledao posle 2 meseca, cene su u proseku 5-10% vece. Moguce je da su odlucili neki da urade inflatorno povecanje po sistemu app.

Link to comment

prodat stan u mojoj zgradi u gepratovoj. prvi sprat, 48m2 + terasa 10m2, šupa udvorištu 4m2. 140000€. ostali mi i dve starosedelačke familije. prodato 7 stanova u zadnje 2 godine, biće još koji uskoro.

Link to comment

Moja ideja je da prodam nesto po BG i za oko 150.000e uzmem apartman il 2 u Istri ili eveeentualno CG i da izdajem.

Stanove dam agenciji da izdaje i da nemam nista sa tim, osim nedelju dana godisnje i to je to.

 

 A u bg za mene i zenu uzmem trosoban stan(prodam sadasnji i dodam malo) od 70ak kvm i tako docekam "penziju".

 

 

 

Ali to ce tesko ici, a ko me sprecava da mastam 😃

  • Wub 1
Link to comment
8 hours ago, Milosh76 said:

Moja ideja je da prodam nesto po BG i za oko 150.000e uzmem apartman il 2 u Istri ili eveeentualno CG i da izdajem.

Stanove dam agenciji da izdaje i da nemam nista sa tim, osim nedelju dana godisnje i to je to.

 

 A u bg za mene i zenu uzmem trosoban stan(prodam sadasnji i dodam malo) od 70ak kvm i tako docekam "penziju".

 

 

 

Ali to ce tesko ici, a ko me sprecava da mastam 😃

Kratak si za barem 50k

  • +1 1
Link to comment

da ne kažem i celih 100

advokati, prenos love, majstori....

 

 

za istru sigurno, u cg ima svašta u ponudi, a i cene majstorisanja su svakako niže. izdavanje u turističke svrhe je sve samo ne nešto što može da se prepusti nekome, a ti kao vlasnik nekretnine samo da ubireš lovu

ne ide to tako

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...