Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

 

 

Kakva su iskustva sa prodajom stana preko suda, iz nasledstva kad naslednici ne mogu da se dogovore, da li se bas mnogo manje dobije para, i da li moze da se otkaze ako se na kraju cena znatno ispod pocetne (ove njihove fore sa 5 krugova, kad se proda za 10% od pocetne cene)?

 

I da li je bolje srediti stan pre prodaje (prozori, parket, krecenje ili i kupatilo i kuhinja) ili ostaviti da sve radi kupac, da li se to ulaganje isplati?

Ima ljudi koji kupuju ruinirane stanove, pa ih srede i preprodaju, ali pretpostavljam da ili sami rade ili imaju neku semu, da li se to isplati ako moras da placas i majstore?

Moja je neka logika da bi svako renovirao kako njemu odgovara.

Edited by El Guapo
Link to comment

Nemoj sredjivati nista jer se ne isplati, potrosices 2-3k eur a neces podici cenu za toliko. Ostavi da to kupac radi jer on moze sam da bira koliko kvalitetno i pedantno ce to da radi, a takodje moze i da menja raspored soba i nesto dogradjuje/pregradjuje.

Link to comment
 
 
Kakva su iskustva sa prodajom stana preko suda, iz nasledstva kad naslednici ne mogu da se dogovore, da li se bas mnogo manje dobije para, i da li moze da se otkaze ako se na kraju cena znatno ispod pocetne (ove njihove fore sa 5 krugova, kad se proda za 10% od pocetne cene)?
 
I da li je bolje srediti stan pre prodaje (prozori, parket, krecenje ili i kupatilo i kuhinja) ili ostaviti da sve radi kupac, da li se to ulaganje isplati?
Ima ljudi koji kupuju ruinirane stanove, pa ih srede i preprodaju, ali pretpostavljam da ili sami rade ili imaju neku semu, da li se to isplati ako moras da placas i majstore?
Moja je neka logika da bi svako renovirao kako njemu odgovara.
Baš nikako niste mogli da se dogovorite?
Čuo sam baš loše priče, da su recimo jednom neka dva naslednika, pošto nisu mogla da se dogovore, išla preko suda i završili sa 20% svaki od najanje realne cene...
A sređivanje nema smisla... Eventualno "higijensko krečenje"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 1 month later...

Da li neko ima iskustva sa angazovanjem agencije oko izdavanja stana? Imate li preporuku za agenciju? Posto se mi selimo iz zemlje, izdavali bismo nas stan. A kako necemo biti tu, bilo bi dobro da imamo nekog ko ce brinuti o svemu. Ne znam da li agencije samo nadju stanara i posle ih vise ne interesuje, ili imaju neke obaveze sve vreme dok se stan izdaje?

Novi Beograd, blok 61, 50kvm, renoviran stan, ako slucajno nekog od vas interesuje☺️

Link to comment
47 minutes ago, fargo said:

Da li neko ima iskustva sa angazovanjem agencije oko izdavanja stana? Imate li preporuku za agenciju? Posto se mi selimo iz zemlje, izdavali bismo nas stan. A kako necemo biti tu, bilo bi dobro da imamo nekog ko ce brinuti o svemu. Ne znam da li agencije samo nadju stanara i posle ih vise ne interesuje, ili imaju neke obaveze sve vreme dok se stan izdaje?

Novi Beograd, blok 61, 50kvm, renoviran stan, ako slucajno nekog od vas interesuje☺️

Agencija samo izdaju stan i uzmu proviziju. Ne zanima ih sta se dalje desava. Mislim da je bolje da rasirite pricu medju prijateljima (recimo slike da okacite na facebook ili tako nesto...) i da probate da nadjete nekog o kome ipak znate nesto ili imate preporuku.

Link to comment
Agencija samo izdaju stan i uzmu proviziju. Ne zanima ih sta se dalje desava. Mislim da je bolje da rasirite pricu medju prijateljima (recimo slike da okacite na facebook ili tako nesto...) i da probate da nadjete nekog o kome ipak znate nesto ili imate preporuku.
+1
Ovo što piše Barry...
A pošto će biti izdavano "na daljinu", svakako vam "treba" neko u koga imate poverenja. Ili sam podstanar ili neko ko će da bude "gazda"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ja imam klijenta koji je u odnosu 80% : 20% prema suvlasniku. Ide se ka sudskoj deobi. Opcija je da klijent sam licitira i da kupi preostalih 20%. Da li je neko imao iskustvo sa tim?

Link to comment
On 25.12.2019. at 17:05, Uskebasi said:

Po pravilu, civilnu deobu radi izvrsitelj, a nije neuobicajeno da kupac bude suvlasnik sa maniim udelom.

 

Zar nije pravilo jednostavno da se proda onome ko da najviše? Bilo da je većinski ili manjinski vlasnik ili treće lice sa strane?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...