Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

kada se radi o životu van grada, svi smo mi različiti. čak ni bračni parovi nisu na istoj talasnoj dužini. neko voli asfalt i druženje, neko prirodu i mogućnos osame. deca u principu ne daju pet para na ovo drugo. dalje, objektivno je razmišljati o blizini posla, trgovine, lekara, školovanja...

meni je bilo lako. saglasnost gospođe, penzija, mišljenje potomstva malo važno, niska cena, imanje rezerve za ulaganje.

ono što je bitno. lokacija ne uz poljoprivreno domaćinstvo (traktori i ostala mašinerije i radovi od ranog jutra, pas  koji laje na svako pomeranje a na lancu), ne uz poljoprivredno zemljište (obrađivanje, zaprašivanje),  ne uz vodu (komarci) sem ako ste zaluđenik za pecanje, plivanje i čamce. bitno je i koliko si sposoban da sam radiš ili ti i za zavrtanje sijalice treba majstor. meni je trebao samo zidar, limar i krovopokrivač.

 

dalje: dostupnost infrastrukture. tu ne mogu da se pohvalim. od asfalta me delji 200 metara šumskog puta sa priličnom uzbrdicom što zahteva stalno nasipanje šutom i kamenom, čišćenje lišća a zimi teško je čak i kad očistiš sneg. bunar je na placu, imao je 8 metara vode kada sam kupovao, nešto se desilo i bunar mi je šupalj. proveriti bunar i mogućnost kupovine vode (ovde je 1000 din za kubik), jasno ako imaš vodovod, na konju si. ako nema septičke jame, najjeftinije je da mašina iskopa rupu i u nju da se slože betonski prstenovi reda d=1,5 m. kada sam došao, vodovi za struju su bili na vrljikama a napon 170V, sada je novo,  proveriti i dostupnost provajdera.

kuća ili vikendica? znam ljude koji su zidali kuće da stare dane provode u njima a da ima i za potomstvo a ispostavilo se da ih to ne zanima. biraj za sebe i one koji će ODMAH to da koriste. postojeće ili nanovo? zavisi od stanja postojećeg. meni su savetovali da srušim i krenem nanovo. rušenje košta, cena rada i materijala je ista ovde i u beogradu, postojeće može da ima šarma.

 

ja mislim da sam uradio dobru stvar.

Link to comment

dosli nama neki rodjaci u posetu ovde u london i mi ih vozali i vodali sto po gradu sto po okolini pa uboli i neka sela par sati van grada. lepa sela, bajkovita i pitoma, kao u ubistvima iz midsamera. odemo autom, prosetamo po selu, rucamo u pabu, okrenemo jos jedan krug okolo i nazad kuci. i gleda rodjak, gleda pa kaze - lako je ovim englezima da zive u selu kad tu ima i vodovod i kanalizacija i telefon i internet i lekar i zubar i radnja i posta i apoteka i pijac i pab i zeleznicka stanica i sportski teren.... aj ti sinko dodji u srbiju gde dosta sela nema ni prostojan put a u jedinoj prodavnici u selu imas otprilike 50 artikala sa sve ekserima, lekovima i koncentratom za pilice. a najblizi lekar i apoteka je pola sata autom. a srednja skola sat prevozom u jednom pravcu. i to poljoprivredna jer tom kraju trebaju vocari i veterinarski tehnicari. 

 

menscini da nije daleko od istine bar kad su u pitanju porodice s decom. eventualno neki manji grad s pristojnom prirodom okolo... ostalo, nisam siguran.

Link to comment
4 hours ago, djordje geprat said:

kada se radi o životu van grada, svi smo mi različiti. čak ni bračni parovi nisu na istoj talasnoj dužini. neko voli asfalt i druženje, neko prirodu i mogućnos osame.

 

To je i ovde slucaj, zato sam mislio da se podelim na Zemun i npr. Slankamen. U Zemunu bi placali manji stan, dete bi se skolovalo u gradu, ja bih bio na relaciji Zemun - Slankamen. Tamo radionica i atelje (imam ozbiljne planove za 1 proizvod) a u gradu sve ono sto grad daje. Žena prosto nije u fazonu da živi u divljini ali je svakako u fazonu da tu divljinu posećuje i uživa u svemu što plac može da da. Dete tek ne vidim na poljani, neka živi u gradu a gustere i zmije neka juri po šumi vikendom (ona to inače voli)... meni je ta ideja nešto kao jebena bajka, prosto idila, ostvarenje sna, a nije teško to ostvariti. Naprotiv, kokošarnik od 50kvm na NBgd košta duplo više. Zato sam ovde postavio pitanje, u nadi da će me neko otrezniti kontra argumentima

 

 

Quote

bitno je i koliko si sposoban da sam radiš ili ti i za zavrtanje sijalice treba majstor. meni je trebao samo zidar, limar i krovopokrivač.

 

Nije mi to problem, sam bih umeo dosta toga da napravim, ček i da isprojektujem nešto jeftino a savršeno. Imam crteže, ideje, još samo da se pokrenem.

 

Quote

ja mislim da sam uradio dobru stvar.

 

To bih i ja voleo da kažem kada sve uradim

Edited by Caligula
Link to comment
23 minutes ago, Caligula said:

 

 

Nije mi to problem, sam bih umeo dosta toga da napravim, ček i da isprojektujem nešto jeftino a savršeno. Imam crteže, ideje, još samo da se pokrenem.

 

znači ne znaš

 

brt ja nešto nisam za sedenje na dve stolice, kuća traži stalno prisustvo domaćina koji će da rinta ko magare, ili će da plati nekoga da tu neprijatnost obavi. 4 dana  u vikendaji, 3 negde drugo, pa opet 4 u vikendaji, onda posle par nedelja će ta četiri dana biti potrebna da se dovede u red ono što se nagomilalo od prošlog puta. pa će morati i trava da se pokosi, pa da se namontira crep koji je pao od prošle oluje, pa da se pripremi za jesen. pa će te ispaliti onaj za pelet i doneće pola narudžbe, pa će morati da se zove mile da isprazni septiku i tako

 

druge godine ćeš reći de mi je bila glava kad sam se u ovo upuštao

:isuse:

 

 

 

 

 

te romantičarske zablude o srpskom selu padaju u vodu na prvoj lapavici

 

 

 

 

mogla bi moderacija ovo da splituje. ima potencijal

Link to comment
9 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

te romantičarske zablude o srpskom selu padaju u vodu na prvoj lapavici

 

 

 

 

 

Ako kupi neki dobar terenac, onda malo kasnije... :D

Link to comment

da, i to

 

takav život zahteva dva automobila, jedan zagrad i jedan ozbiljni, ne nužno terenac al nešto veće i sigurno poput poreza

Link to comment
29 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da, i to

 

takav život zahteva dva automobila, jedan zagrad i jedan ozbiljni, ne nužno terenac al nešto veće i sigurno poput poreza

Ma da... Milim, da živim na selu, minimum bi mi bila lada niva, a poželjno neki HILUX ili Navara...

 

Imam ja rodbine koja živi u normalnom, ravničarskom selu, svi imaju bar Nivu za po zimi...

Link to comment
1 minute ago, cedo said:

jbt ... da vam ne treba i terenac sa reduktorom da stignete do tih vasih zamisljenih vikendica :D 

Jbg, naravno da treba...

 

Ovde ove godine  nje vejalo, ali ja sam prošle godine jedva isterao Rav4 iz dvorišta (jbg, nije 4x4), koliko je bilo napadalo... Nije ovo Makedonija da je toplo...

Link to comment

ma ok ... ne da znam ...  ali, koji ce vam sa reduktorima ... onda mozete i na kajmakcalanu da stavite kucicu 

ne vidim poentu ... toliko ima lepih, mirnih i pristupacnih mesta

 

edit: ovo bilo za @renne

 

@radisa ... a jbg ... ako bas toliko napada onda neces ni da vozis

ustvari ok ... mozda ja nemam istu predstavu za miran zivot .... mozda ste vi malo veci pustolovi

 

a sto se tice toplo ... makedonija mozda da ... u vardarskoj kotlini ... bitolj ... mamicata da ti se placi kada stegne, mada ne toliko poslednjih godina

 

Edited by cedo
Link to comment

potpuno je abitno gde će biti kuća poenta je da treba u takvom strateškom rasporedu porodica da poseduje dva prevozna sredstva. jedno maleno za po gradu, i jedno ozbiljnijeg gabarita mvp tipa

 

sad ako nije 4matic, nije ni tako bitno šta je, ni dal ima reduktor

:fantom:

Link to comment

Nikakvi terenci nisu potrebni za sela oko Zrenjanina, na primer. Asfalt, infrastruktura, solidan prevoz (negde čak i odličan), marketi, vrtići, škole, domovi zdravlja u koje dolaze i specijalisti... Ima takvih mesta, ali i ona neprestano gube stanovnike.

 

Doduše to su više varošice nego klasična sela, bar u smislu koji se koristi na srpskim internetima.

Edited by napadaj
Link to comment
24 minutes ago, cedo said:

jbt ... da vam ne treba i terenac sa reduktorom da stignete do tih vasih zamisljenih vikendica :D 

 

:D Nisu one zamisljene samo nisu nase

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...