Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Ova Kaćina priča o padu cena nekretnina je po malo diletantska.

Slušala neki dan online panel baš na ovu temu.

Za sada cene stanova ne padaju, naročito ne novogradnja. Mali stanovi isto drže opasnu cenu.

Vikendicama okolo BG porasla cena , nije baš sigurno da će ovaj trend opstati. Proći će Korona, proći će i strah a za vikendice treba love za održavanje.

Jedino gde bi mogao da bude opasan pičvajz, to je tržište ovih kancelarijskih objekata klase  A. Dakle, centralna klimatizacija i ventilacija.

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Hoćeš baš van grada? Ja sam želeo kuću, ali mi je uvek van grada bilo malo nezgodno, iz praktičnih razloga... To možda kad se penzionišem, i decu isteram na put...

 

 

Van. Mislio sam da čekam da deca porastu al zajebi - što pre. Ionako će mi trebati godine da pronadjem plac, izgradim i sve ostalo :D

 

Link to comment
8 minutes ago, Caligula said:

 

 

Hvala Cedo na savetima, za ovaj bold narocito, nekako znam da cu kupovati nesto tek kad mi "klikne".  Inace volim zivot u gradu ali ne mogu da ga potrosim tek tako, bez neke mogucnosti za beg. Kada sam prvi put gledao ovaj film, zarekao sam se sebi da cu imati neko takvo mesto, pa makar i minijaturno.

 

A za Bitolj, uh... divan grad, citav taj potez oko grada bajkovit, blago tebi. Ja bio u karauli "Lerinski Drum" to je od Bitolja na bese petnaestak kilometara.

 

to ce biti ona na Kajmakcalanu? ... idem skoro svake godine ... sve je to propalo, i letnja i zimska karaula ... i put do gore ... imam jednog dobrog drugara u skoplju sa dobrim dzipom pa skoro svake godine odemo do gore sa nase strane ... vredi borovnica sto uzmem :) 

delegacije cetnika iz bivsih republika idu preko grcke ... glavonje helikopterom ... dodju i skrnave to jedno od najsvetlijih mesta srpske istorije ... a drzava srbija bi mogla da se zalozi da se taj put odrzava cime bi pokazala da joj je istinski stalo do iskazivanja casti ljudima koji su polozili svoje zivote gore

 

e da ... i bugari dodju da provociraju ponekad

Link to comment

Meni se cini da je neko na forumu pricao zasto bas Slankamen nije tako dobra ideja, ali ne znam na kojoj temi. Istrazi jos malo.

 

Evo, nisam ja:

 

Link to comment
3 minutes ago, cedo said:

 

to ce biti ona na Kajmakcalanu? ... idem skoro svake godine ... sve je to propalo, i letnja i zimska karaula ... i put do gore ... imam jednog dobrog drugara u skoplju sa dobrim dzipom pa skoro svake godine odemo do gore sa nase strane ... vredi borovnica sto uzmem :) 

 

 

Pa nije kajmakcalan, bukvalno na Lerinskom Drumu, od Bitolja ka grckoj granici. Na par KM severno je granicni prelaz, a juzno odmah pocinje uspon. Cekaj, nema vojnika na karauli?

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Meni se cini da je neko na forumu pricao zasto bas Slankamen nije tako dobra ideja, ali ne znam na kojoj temi. Istrazi jos malo.

 

Evo, nisam ja:

 

 

Aha.

 

E jbg. Kako god, taj potez uz Dunav mi radi, a ima nekoliko naseljivih mesta pre Slankamena, blize gradu. Znam da su tamo vinogradi, plavi kamen i ostali otrovi ali nisam razmisljao o zatrovanosti.

Edited by Caligula
Link to comment
Just now, Caligula said:

 

Pa nije kajmakcalan, bukvalno na Lerinskom Drumu, od Bitolja ka grckoj granici. Na par KM severno je granicni prelaz, a juzno odmah pocinje uspon. Cekaj, nema vojnika na karauli?

 

na kajmakcalanu nema zive duse ... u bitolju vise nema kasarne ... a za tu karaulu ne znam

Link to comment
15 minutes ago, maheem said:

Van. Mislio sam da čekam da deca porastu al zajebi - što pre. Ionako će mi trebati godine da pronadjem plac, izgradim i sve ostalo :D

 

Ima smisla... :D

 

 

Link to comment
8 minutes ago, cedo said:

 

na kajmakcalanu nema zive duse ... u bitolju vise nema kasarne ... a za tu karaulu ne znam

 

u jbt onolika kasarna. Kako se stvari menjaju. Meni je delovalo da je oduvek bila tamo i da ce zauvek biti tamo. A Karaula, evo nasao sam je na google earth, spojler da ne offopikujemo dalje. Pored sela Dragas.

 

 
 
 
 
Spoiler

aeb57effb30d1db89e7c0b7c49126d0763523e9b

 

3fc0edb19192e75f4a2b89c2efc336e888dfdcfb

 

Link to comment
Just now, Caligula said:

 

u jbt onolika kasarna. Kako se stvari menjaju. Meni je delovalo da je oduvek bila tamo i da ce zauvek biti tamo. A Karaula, evo nasao sam je na google earth, spojler da ne offopikujemo dalje. Pored sela Dragas.

 

Spoiler
 
 
 
 
  Reveal hidden contents

aeb57effb30d1db89e7c0b7c49126d0763523e9b

 

3fc0edb19192e75f4a2b89c2efc336e888dfdcfb

 

 

niam tamo nikada bio .... malo nize od toga u grckoj ... kato klines ... pa od njega samo malo nize na starom putu za lerin ima kafana trepsi ... ako ikada ikoga ponese put ... da svrati i jede ... kako taj covek sprema jela ... kako mesa slatko, slano, kiselo i ljuto ... a serviranja bi se postideli najbolji hoteli 

Link to comment
9 hours ago, Caligula said:

 

 

1- smorices se....ja sam to isto uradio, bio na pola sata od grada kolima, i dokurcilo mi posle dve godine

 

2 - zajebi oglase, put pod noge i obidji sva ta sela okolo....dobar dan, dobar dan, da li znate da li se neka kuca ovde prodaje...na licu mesta vidis da li ti se svidja, a cenim da mozes i za desetak iljadarki da nadjes....

Link to comment

Sve i kad imas love da idealno sredis vikendicu ostaje ti glavni problem organizacije, ako budes samo vikendom malo je opustenije. Ove varijante sa vozikanjem za vreme skole i dispanzera ne znam bas, mora dobar put i da je blizu. Svi koje znam da su otisli, da se sklone od guzve, sve vise su tamo nego u gradu, tu su deca velika

Tada su to duga leta u prirodi a zimi je civilizacija, morate svi da volite prirodu, gde god da odes nema zvuka sem ako si u nekim banovcima/pazovama. Prodaju se stanovi u bg za 100 pa kupuju na toj nekoj periferiji za 30/40, ostalu lovu zadrze/obrcu, brzo su nazad u gradu, na poslu. Znam i za kupljene vikendice koje se eksploatisu par godina pa odjednom ljudima postane smor jer sve vreme imaju losu vodu il je nemaju, malo malo nema struje, los internet i sl. Neki, nije mi rod al tako nesto, je napravio sve od temelja, izaslo ga jeftinije od kupovine polovne u koju nije ulagano..drugi, dunav vikendica preko puta ns malo ka zapadu, toliko mu je dobro da ga niko vise nije video al taj je i u gradu bio prirodnjak

Link to comment

Slankamen pamtim po rojevima komaraca kad ideš u banju. Bukvalno trčanje od parkinga do zgrade.  Ali dobro, nije uvek tako.

Kao što je neko napisao ja bi seo u kola pa se provozao po kraju da vidiš kako to izgleda. Niam shavtio da li pitaš za kuću u manjem mestu ili vikendicu. 

Link to comment

Sto rece jedan moj dobar drug, vikendica ko koncept ti se ne isplati. Za te pare mozes provesti xy vikenada na raznim mestima po prirodi gde ce ti sve biti obezbedjeno. Ovako ima da provedes xy vikenada opravljajuci krov, menjajuci staklo jer su ti opet provalili i sl... Osim naravno ako ne volis da majstorises i cukas.

 

I ja vec odavno sanjam da se sklonim od ove buke i guzve i imam svoj mir... Za sad mi nekako jeftinije deluje da kupim prozore sa boljom zvucnom izolacijom :D Moram priznati da NBG u vreme korone je delovao mnogo prijatnije. Sa druge strane, jedan moj kolega je kupio kucu u nekom selu blizu autoputa, dolazi do posla za 30 minuta. Kaze da uziva.

Link to comment
55 minutes ago, Shan Jan said:

 

I ja vec odavno sanjam da se sklonim od ove buke i guzve i imam svoj mir... Za sad mi nekako jeftinije deluje da kupim prozore sa boljom zvucnom izolacijom :D Moram priznati da NBG u vreme korone je delovao mnogo prijatnije. Sa druge strane, jedan moj kolega je kupio kucu u nekom selu blizu autoputa, dolazi do posla za 30 minuta. Kaze da uziva.

 

Bolje mozda kuca sa avlijom, na ravnom, ako je neko brdo pa moras nesto da renoviras, to traje :D.Moze i manje para da ode na kucu u manjem mestu a isto moze da se napravi da je neki atelje, da nije ono radna atmosfera, kombajni i traktori i to :laugh:. Komsija ranoranilac, vredan. Na brdu, opet mozes da naletis na kavacki, jbg ne znam jel voli da se druzi s komsilukom :)

Edited by villiem
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...