Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Srećem ga često pa ću ga pitati kad mu se i da li mu se završava sezona. Jer on dobro zaradjuje izdajući tu kuću strancima.
Tu je bila vešernica, ruina, i on i njegov ćale su se tu rodili. I onda napravili tu kuću uz našu dozvolu i umesto da tu žive, preselili se u neki Surčin.
 
Ali super zgodna mu je žena, voleo sam da je gledam kad prostire veš i pelene. I nju su odveli u taj Surčin ili kako se već zove to.
Ne, nego će tebi da je ostave!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Kaže wiki da jeste.

 

E sad, moja keva je imala čudno detinjstvo, keva joj je stalno bila bolesna a ćale se švalerisao. ima polubrata par meseci starijeg ili mladjeg. I moja keva je odrastala u raznim mestima, ponekad u selima a ponekad u bogatim zemunskim porodicama.

 

I stekla je finu dozu elitističke zlobe.

I tu svekrvu nikad nije volela, govorila je za nju da je pokondirena tikva i gospodja ministarka i još neke termine koje ova jadna seljančura nije mogla da razume.

 

Tako da mislim da ta lepa Dejanova žena odavno nije u stanju u kakvom je bila. Mislim da se zove Mira  :happy: 

Link to comment

Ma svekrva lepe komšinice Mire, one s dobrim sisama.

 

(...)

 

Njenog imena se ne sećam a muž joj se valjda zvao  Djole Nosonja, mada je nadimak Noske pripadao mom ćaletu a stric je bio Beli. (više roze but devil is in details)

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment

Djole Nosonja - Jok, Kaže ćale da se zvao Mile a samo u početku su ga deca zvala Mile Seljak a posle je postao ravnopravan član. Imena njegove žene, Mirine svekrve se niko ne seća.

Link to comment

A ta beogradska dvorišta, od mene pa sve do Dorćola i okolo Krsta i slično su bila vrlo čudna. U mnogim stanovima je bilo mnogo porodica. Svako dvorište je bilo svet u malom. I bilo je mirnih sukoba i takmičenja ali i zajedničkih moba kad je trebalo okresati neko drvo ili ogradu. A kad se postavi kotlić ili roštilj, onda cela ulica dodje. Matorci nastavljaju stare rasprave, žene se gledaju ispod oka a mladi se upoznaju i zaljubljuju, makar na kratko.

Link to comment

A moja baba, SVEKRVA MOJE KEVE je bila čudna biljčica. Prilično obrazovana, bila je učiteljica ali mislim da nije dugo to radila. Ali je stalno čitala i bila naizgled stroga a bila mekana kao puter. Imam negde sliku s tim njenim predivnim borama kako me gadja čarapom pa ako je nadjem skeniraču je. Imala je i začetak parkinsonove bolesti pa sam joj krao artane i akinetone.

 

No, sve ukupno divna osoba. Niko nije znao da spremi butertajg kao ona. Nije samo moje sećanje nego provereno u dvorišnim takmičenjima.

Link to comment

Navodno je bila svadba za 200 ljudi ali su pekari ispalili pa je ona sama napravila sve kolače i torte i glavnu tortu ali u tu priču već ne verujem. Ona je nikad nije ni spomenula ali druge babe su govorile o tome.

Link to comment

Ali, rano jutro, nama torba puna žutog kajmaka a baba vadi vrućeg puža (vrhunski butertajg) iz smederevca.

 

E kad te od toga zaboli stomak, nemaš pravo da se žališ.

Link to comment

Za one koji ne znaju šta je butertajg, idite u po vašem izboru pekaru sa najboljim danskim pecivom. I jedite ga čim je ispečeno. 

E to pecivo je bleda kopija loše kopije dobrog butertajga.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...