Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

Znam veliki projekat koji je do 1/3 bio "pokriven", a plan je bio da se ostatak finansira iz prodaje "u izgradnji". To je takvo hodanje po ivici ponora da je to spektakularno...


Ti koji kupuju takve stanove upošljavaju kešovinu time, svejedno bi tu lovu negde uložili, realno veća kocka bi im bila da se u ovim uslovima i u ovoj zemlji usude da pokrenu neki biznis.

U Beogradu ima 100 hiljada stanova vise nego domacinstava. Slabo ko tu kupuje stanove da bi u njima ziveo, jedno 80% su spekulativne kupovine, za kes. 


Ne samo špekulativne (s namerom preprodaje), već i kao ulaganje. Kirija trenutno odbacuje daleko više nego kamata na oročenu štednju u banci, berza nam je nerazvijena i žestoko bušna zbog svojinske strukture privrede, pa ostaje da viškom love ili kupuješ nekretninu radi izdavanja ili da se usudiš da uložiš u neki posao (ako smeš).

Ono sto se meni cini da se desava je da ljudi koji dodju do nekih para u celoj srbiji i regionu kupuju stanove u beogradu kao investiciju, i odatle potraznja, ono, nek stoji, bolje nego da ulazes u neki biznis, rizicno je, ili da ti stoji u kesu i inflacija ga pojede.


Upravo.

I tražnja u Beogradu u tom pravcu će samo rasti, pošto je realno (sem Novog Sada) sve ostalo beda i sirotinja, pa i unutrašnje migracije (radi zaposlenja, mada se ni studenti više ne vraćaju u rodne krajeve) idu u tom smeru.

Možda malo stane jedino kad i ako Švabe daju ausweis.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

sta se desava u CG? da pitam dok su strucnjaci na gomili :D

 

negde sam procitao da su rusi kupili 100,000 stanova. trenutno  vise prodaju nego sto kupuju jer u rusiij ne cvetaju ruze. 

 

u budvi nije problem prodati, iznajmiti van sezone stan na pristojnoj lokaciji. i dalje se gradi, cene su na nivou 1500-2000 eur/m2 za srednju lokaciju . kazu mi da su turci poceli kupovati, ali uglavnom jeftinije nekretnine, ne sepure se kao rusi do krize.

 

ima li izgleda da organizuju dolazak kineza. njima se svidja kada posete srbiju, cg, ali izgleda nema operatera koji moze da povuce veci broj turista. ako bi oni poceli da kupuju u cg cene bi otisle gore veoma brzo. 

 

kakva je situacija u novom. hoce li zivnuti tamo malo, prilicno je bilo mrtvo kada sam bio pocetkom juna 2017. 

Link to comment
11 hours ago, desboj said:

Odakle vadiš te podatke @palikaris?

Fantastične su mi te cifre, pogotovo ta o 82% iskeširanih stanova.

To za keš su se malo nespretno izrazili, verovatno su hteli da kažu da nije kupljeno od kredita.

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Evo javio se "investitor" na BB forumu

http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=593253#p593253

Sa sve donosenjem zapadnih standarda u Srbiju :lolol::

Quote

Mi nemamo veze sa toplanama niti ce se one gasiti vec ce toplu vodu koju ispustaju u savu pri hladjenju peci u termo elektrani Nikola Tesla sroboditi cevovodom do toplane na NBG gde ce se dalje distribuirati krajnjim potrosacima a ujedno se nece vrsiti sagorevanje na tom mestu !!!

I hladjenjem peći u TENT-u... :isuse: 

Link to comment

da li zna neko da li postoje mogućnosti u Beogradu za ono što se naziva "service apartments" ili "corporate apartments" ili "corporate housing"... ima raznih naziva, ali suština je da nam treba stan za česte posete kolega iz inostranstva. to bi trebalo da bude dosta jeftinije nego konstantno iznajmljivanje hotela...  ono što tražimo je i da se taj stan periodično, pre i posle poseta, čisti i sređuje... kao i to da se ne bavimo računima stana, već da je to sve u nadležnosti vlasnika... 

 

ja sam nešto pretraživao po netu... ali sve što nalazim kao "service apartments" za Beograd su AirBnB varijante za kraće boravke i cene nisu toliko povoljnije u odnosu na hotele... ili klasično iznajmljivanje stanova, a to je nešto što ne želimo zbog komplikacija oko administracije (računi) i održavanja.

 

hvala na bilo kakvoj informaciji.

Link to comment
da li zna neko da li postoje mogućnosti u Beogradu za ono što se naziva "service apartments" ili "corporate apartments" ili "corporate housing"... ima raznih naziva, ali suština je da nam treba stan za česte posete kolega iz inostranstva. to bi trebalo da bude dosta jeftinije nego konstantno iznajmljivanje hotela...  ono što tražimo je i da se taj stan periodično, pre i posle poseta, čisti i sređuje... kao i to da se ne bavimo računima stana, već da je to sve u nadležnosti vlasnika... 
 
ja sam nešto pretraživao po netu... ali sve što nalazim kao "service apartments" za Beograd su AirBnB varijante za kraće boravke i cene nisu toliko povoljnije u odnosu na hotele... ili klasično iznajmljivanje stanova, a to je nešto što ne želimo zbog komplikacija oko administracije (računi) i održavanja.
 
hvala na bilo kakvoj informaciji.
Nije od pomoći, ali ja sam čuo za par ljudi da su kupili u Belvilu stanove sa takvom namerom.
Ali oni su zapravo već imali "prolaz" kod nekih kompanija ovde.
Priča je da su te kompanije već imale "budžet" za hotelski smeštaj svojih ljudi a ovo im bilo povoljnije a plus su ovi mogli da dmpromimaju u duže posete članove porodice, pa su bili zadovoljni.
Dakle probaj da se raspitaš oko firmi koje su to tako rešile pa ti mozda daju kontakte...




...shiit has hit the fan...

Link to comment
2 hours ago, Svarog said:

da li zna neko da li postoje mogućnosti u Beogradu za ono što se naziva "service apartments" ili "corporate apartments" ili "corporate housing"... ima raznih naziva, ali suština je da nam treba stan za česte posete kolega iz inostranstva. to bi trebalo da bude dosta jeftinije nego konstantno iznajmljivanje hotela...  ono što tražimo je i da se taj stan periodično, pre i posle poseta, čisti i sređuje... kao i to da se ne bavimo računima stana, već da je to sve u nadležnosti vlasnika... 

 

ja sam nešto pretraživao po netu... ali sve što nalazim kao "service apartments" za Beograd su AirBnB varijante za kraće boravke i cene nisu toliko povoljnije u odnosu na hotele... ili klasično iznajmljivanje stanova, a to je nešto što ne želimo zbog komplikacija oko administracije (računi) i održavanja.

 

hvala na bilo kakvoj informaciji.

Moj drugar je napravio dil sa jednim likom koji izdaje 5,6 stanova u Beogradu pa ako te zanima mogu da ga pitam za broj. U slučaju mog drugara on izdaje stan na mesečnom nivou tom liku a ovaj dalje izdaje na dnevnom nivou. Uglavnom su to neke varijante preko zubara kojima dolaze mušterije iz inostranstva pa im on onda izda stan na 10-tak dana ili neki ljudi koji dolaze poslovno na par nedelja.

Link to comment
On 29.5.2019. at 0:53, Tribun_Populi said:

Kirija trenutno odbacuje daleko više nego kamata na oročenu štednju u banci, berza nam je nerazvijena i žestoko bušna zbog svojinske strukture privrede
 

 

 

Kakva je svojinska struktura i na koji način utiče na berzu?

Link to comment
  • 4 weeks later...

Znate li za neku poštenu firmu koja radi kompletno renoviranje stana a po želji i kvalitetu vlasnika? Primere koje su prijatelji i kolege roditelja imali su bilo svi nezadovoljavajući, bukvalno su se svi žalili makar na nešto, pa su prilično pesimistični.

 

Stvorila se idealna prilika, stan iznad mojih roditelja se prodaje, i ne bi mislili ni čas, da nije kompletno za renoviranje. (Smrad od pasa se može lako ubiti, zar ne?) Što znači da bi svo mučenje sa silnim majstorima spalo na moju mamu, a to već ne želimo.

Link to comment
6 hours ago, I*m with the pilots said:

Znate li za neku poštenu firmu koja radi kompletno renoviranje stana a po želji i kvalitetu vlasnika? Primere koje su prijatelji i kolege roditelja imali su bilo svi nezadovoljavajući, bukvalno su se svi žalili makar na nešto, pa su prilično pesimistični.

 

Stvorila se idealna prilika, stan iznad mojih roditelja se prodaje, i ne bi mislili ni čas, da nije kompletno za renoviranje. (Smrad od pasa se može lako ubiti, zar ne?) Što znači da bi svo mučenje sa silnim majstorima spalo na moju mamu, a to već ne želimo.

ovo ti je za majstorski topik, blok64 ili rođeni će najbolje znati odgovor na to pitanje

 

 

kao laik, ali koji je prošao kroz sve to, mislim da je mrka kapa za naći takvu firmu, a i ako je nađeš bude skuplja dara nego mera. sad ako finansije nisu problem, onda ništa. mada računaj, ako je ful renoviranje na +- 200€ m2

 

 

e

naravno ovih 200 je uslovljeno materjalom 5k€ možeš da stučeš samo na kupatilo ili električnu galanteriju, bez mnogo muke

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Potvrđuje ovo kumsovo...

Ja ne znam koliko "firme" uzimaju ali znajući ostale stvari moguće je da taj rad dara/mera...

Takođe, deficit majstora ovde postaje zaista stravičan...




...shiit has hit the fan...

Link to comment

Kod vas deficit :D? Iz provincije su svi majstori otišli u Bg i Ns. Svaki jutro vidim par kombija sa majstorima svih fela kako idu za Ns - Ru table, Sm, Ša...moler je problem, a ne renoviranje stana. Kod mene u zgradi gastos kupio stan za staru majku, radi ful renoviranje sa podnim grejanjem, cene da će ga izaći 15k, Al zajebo se jer će ga na kraju kvadrat izaći preko 800 evra u ružnoj zgradi, bez lifta, interfona..mogao je kupiti za te pare nov stan. Plus ostaje veliko pitanje kako će ti uraditi. Moj drugar se odvojio™ u kući pa je otišao na sprat kuće i adaptirao ga za život. Stan je radio majstor koji je na glasu kao dobar. Na kraju je ispalo vrlo loše, ovaj moj nije takav al neko bi prebio majstora za pare koje je dao. Bukvalno kradu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...