Jump to content
IGNORED

Nekretnine


MrX

Recommended Posts

1 minute ago, napadaj said:

Nikakvi terenci nisu potrebni za sela oko Zrenjanina, na primer. Asfalt, infrastruktura, solidan prevoz (negde čak i odličan), marketi, vrtići, škole, domovi zdravlja u koje dolaze i specijalisti... Ima takvih mesta, ali i ona neprestano gube stanovnike.

e to je vec ok. al problem je sto jos uvek dosta ljudi ne radi od kuce i nema svoje poslove a u tim mestima nema bas puno posla. kad ojaca taj rad od kuce verovatno ce i tu mladje porodice da krenu da dolaze, osobito ako su cene nekretnina povoljnije od onih u gradovima. mozda i ima sanse da tako nesto zazivi. bilo bi super. 

Link to comment
11 minutes ago, napadaj said:

Nikakvi terenci nisu potrebni za sela oko Zrenjanina, na primer. Asfalt, infrastruktura, solidan prevoz (negde čak i odličan), marketi, vrtići, škole, domovi zdravlja u koje dolaze i specijalisti... Ima takvih mesta, ali i ona neprestano gube stanovnike.

 

Doduše to su više varošice nego klasična sela, bar u smislu koji se koristi na srpskim internetima.

 

uh kako ja ne volim ravnicu ... dodje mi kao zatvor

prastajte vojvodjani :) 

Link to comment

"Sve idem, a k'o da stojim" - Osma ofanziva.

 

Sve je lepo, i ravno i brdo. Meni bi Fruška bila nekakav ideal, neki Manđelos, Jazak, tako nešto, samo da je s ove svinjske strane.

Link to comment
2 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

znači ne znaš

 

brt ja nešto nisam za sedenje na dve stolice, kuća traži stalno prisustvo domaćina koji će da rinta ko magare, ili će da plati nekoga da tu neprijatnost obavi. 4 dana  u vikendaji, 3 negde drugo, pa opet 4 u vikendaji, onda posle par nedelja će ta četiri dana biti potrebna da se dovede u red ono što se nagomilalo od prošlog puta. pa će morati i trava da se pokosi, pa da se namontira crep koji je pao od prošle oluje, pa da se pripremi za jesen. pa će te ispaliti onaj za pelet i doneće pola narudžbe, pa će morati da se zove mile da isprazni septiku i tako

 

druge godine ćeš reći de mi je bila glava kad sam se u ovo upuštao

:isuse:

 

 

 

 

 

te romantičarske zablude o srpskom selu padaju u vodu na prvoj lapavici

 

 

 

 

mogla bi moderacija ovo da splituje. ima potencijal

Ako čovek ima volju neće biti problem. Evo @djordje geprat živi primer. Moj matori je kupio plac pre 30 i nešto godina, napravio vikendicu za nekoliko godina, i sve to još uvek izgleda sasvim ok. 20 minuta kolima, vodu zavrnemo u novembru i dođemo u februaru-martu. Imamo gradsku vodu i struju. Bunar danas jeste sutra nije. Ako nemaš voćke mnogo manje posla. Nije lako ali nije ni nemoguće. Pričam o vikendici, ne o selu.

Link to comment

ne verujem da sada postoje infrastrukturni problemi u relativnoj okolini beograda, kad sam ja kupio imao sam i gradsku vodu i struju, doduse kilavu, los pritisak i nestabilan napon, ali to je jos tada jako brzo reseno, skoro je cak i gas prosao, kablovske valjda sad svuda ima...

 

ja sam kao i kauboj gledao na svoju stranu grada, zarkovo/bbrdo, dakle obisao lipovicu, guncate, glumcevo brdo.... pogledao jedno 30-ak kuca, terenski posao koji je trajao 2-3 meseca, samo par preko oglasa, sve ostalo nasao na licu mesta, rakijao sa domacinima, jeo pasulja i rostilja, divno iskustvo....

 

nasao kucu do barajevskog puta gde prolazi lasta, znaci ni dzip mi nije trebao, dva metra snega cistio...

super kuca, predivno dvoriste, odmah do lipovacke sume u kojoj sam sate i dane provodio u setnji...

dolazilo mi drustvo, rostiljanje, opijanje i tako to, neki prespavaju pa sutra nastavak... ma mililna

jos tada bio frilenser, pa povremeno skoknem kod klijenata do beograda...bio sam iznenadjen, lepo mi i u beogradu

ako mi je malo dosadno, skoknem do obliznje prodavnice, koja mi je bila na 50m, gajbica piva, pa polako ja i nik kejv imamo zurku....

ili skoknem do zarkova, kolima za 20 min, pickin dim, kod ortaka u zezanje....

 

i tako to, preporucujem

Link to comment

Meni je najtanji ovaj deo gde hoces da budes stalno tamo-vamo (Pa jos i zena ti i dete ti. Ako ti je zena od prakticnih, mislim da bi joj brzo dojadilo). Deluje mi kao ubitacni koncept. @Caligula

 

Tatin najbolji drug je tako i po smrti roditelja nastavio da dolazi u selo vikendom. Selo 20 minuta voznje od Panceva, gde zivi. Onda se brzo pretvorilo u to da uglavnom nesto sredjuju tokom vikenda (jer se kuca trosi a nema ko da je zivi vise; doduse kuca je u startu od pre Hrista), a kada sednu da se odmore ili odu do nekog, uzivaju u miomirisima stoke i slicnog. Posle nekoliko meseci je zena rekla da prodaju kucu, osim ako su deca zainteresovana. Mislim da su je i posle par godina prodali.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
8 hours ago, Caligula said:

 

meni je ta ideja nešto kao jebena bajka, prosto idila, ostvarenje sna, a nije teško to ostvariti. Naprotiv, kokošarnik od 50kvm na NBgd košta duplo više. Zato sam ovde postavio pitanje, u nadi da će me neko otrezniti kontra argumentima

 

 

 

Nije mi to problem, sam bih umeo dosta toga da napravim, ček i da isprojektujem nešto jeftino a savršeno. Imam crteže, ideje, još samo da se pokrenem.

 

 

To bih i ja voleo da kažem kada sve uradim

Razumem da bi suprugu možda i delimično ubedio, ali to što je tebi idila, tvom detetu neće biti još za dugi niz godina. Što je starija, sve će manje imati razumevanja za taj potencijalni potez. Osim ako ne nađeš to što tražiš za neki simboličan novac, pa ne ugroziš previše njene interese. 

Edited by halloween
Link to comment
15 hours ago, zorglub said:

"Sve idem, a k'o da stojim" - Osma ofanziva.

 

Sve je lepo, i ravno i brdo. Meni bi Fruška bila nekakav ideal, neki Manđelos, Jazak, tako nešto, samo da je s ove svinjske strane.

 

obilazila 3x u zadnjih 10 dana taj deo iznad mandjelosa gde su vikendaje, trazeci nesto za bratovu porodicu

 

ja bih tamo zivela, ima jedna tik ispod lipove sume. u sumi stze, gljive i tartufi. struje tamo nema ali paneli su sad jeftini, mozes struju s panelom i akumulatorom za 500 evra, imaju vodu iz vodovoda.

 

jeste taj deo, juzna padina lepsa, ovo ka dunavu je vise urbanizovano, manje lepo i skuplje zbog blizine ns, plus dunav i komarci

Link to comment
13 hours ago, halloween said:

Razumem da bi suprugu možda i delimično ubedio, ali to što je tebi idila, tvom detetu neće biti još za dugi niz godina. Što je starija, sve će manje imati razumevanja za taj potencijalni potez. Osim ako ne nađeš to što tražiš za neki simboličan novac, pa ne ugroziš previše njene interese. 

da krenem od bolda. bio sam stava da hoću nešto po sopstvenoj želji i da me ovo boldovano ne intersuje. doduše nije bilo eksplicitno rečeno čak ni razmišljano ne tu temu. ne mislim na slučaj kada nateraš decu da stalno žive tamo negde. ja sam želeo to i tako bi. cena jeste bila simbolična (3000€) ulaganja ne preterana (10000€) i ispalo je da je to odličan potez.

 

ne preporučujem život u kući / vikendici  daleko od mesta rada. imao sam sreću da sam svih 35 godina radnog veka radio na 20 i manje minuta peške od gepratove (dorćol i slavija). izračunjte sam koliko je to neizgubljenog vremena u prevozu. drugo. imao sam ovde u selu primer: čovek je poželeo da se preseli sa nezaposlenom ženom i troj sitne dece da dođe ovde u očevu kuću. adaptirali, dosta novca uložili, čovek je radio u beogradu i vikendom dolazio. odustali su posle godinu dana. zbog dece. nisu imali skim da se duže.

 

preporučujem vama koji ste u drugoj polovini radnog veka da pripremite rezervni položaj za treće doba. u međuvremenu, koristite za vikende i praznike, biće posla za održavanje ali, bolje je kositi travu i saditi cveće nego blejati uz internet, telefon ili TV. verujte  na reč. a ovih dva koronarna meseca su se pokazala kao spas u odnosu na alternativu u rakovici. koga zanima kako mi je, tu sam i za goste. 

 

moja preporuka za one koje zanima neki prostor je krćevac, ravan na 5 km od topole i 10 od aranđlovca. tamo mi drugar ima kuću pa s vremena na vreme idem u posetu ili da nšto poradimo.

 

Link to comment
On 24.2.2020. at 17:47, Moća said:

Posto mi je vreme da razmisljam o resavanju stambenog pitanja mogli bi ste da mi razjasnite neke stvari.
Kao advokat pausalac nemam zaradu na mesecnom nivou ali na godisnjem nivou zaradim vise od prosecne mesecne plate da sada ne zalazim u detalje. Kakvi su uslovi za kredit? Neko mi rece da pausalcima ne daju stambene kredite vec da cu morati da sam sebi isplacujem platu. Da li je to tacno ili ne? Sta god mislite da bi mi bilo od koristi napisite.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Ja sam uzeo kredit kao pausalac. Kao primanje se gleda poreska osnovica umanjena za 10% sto je u mom slucaju bilo oko 65 000 dinara ali ja sam prijavio firmu na Cukarici i placam malo vece poreze i doprinose ali se isplatilo na kraju zbog kredita. Uzeo sam 60 000 evra na 25 godina i rata je oko 275 evra. 

E sad trazili su mi da imam ugovor sa klijentom na neodredjeno pa sam napravio aneks ugovora jer je klijent prisatao. Uglavnom najbolje je da odes od banke do banke i da se raspitas kakvi su uslovi i sta nude jer svaka banka ima neke svoje kriterijume i uslove.

Link to comment
19 minutes ago, djordje geprat said:

da krenem od bolda. bio sam stava da hoću nešto po sopstvenoj želji i da me ovo boldovano ne intersuje. doduše nije bilo eksplicitno rečeno čak ni razmišljano ne tu temu. ne mislim na slučaj kada nateraš decu da stalno žive tamo negde. ja sam želeo to i tako bi. cena jeste bila simbolična (3000€) ulaganja ne preterana (10000€) i ispalo je da je to odličan potez.

 

ne preporučujem život u kući / vikendici  daleko od mesta rada. imao sam sreću da sam svih 35 godina radnog veka radio na 20 i manje minuta peške od gepratove (dorćol i slavija). izračunjte sam koliko je to neizgubljenog vremena u prevozu. drugo. imao sam ovde u selu primer: čovek je poželeo da se preseli sa nezaposlenom ženom i troj sitne dece da dođe ovde u očevu kuću. adaptirali, dosta novca uložili, čovek je radio u beogradu i vikendom dolazio. odustali su posle godinu dana. zbog dece. nisu imali skim da se duže.

 

preporučujem vama koji ste u drugoj polovini radnog veka da pripremite rezervni položaj za treće doba. u međuvremenu, koristite za vikende i praznike, biće posla za održavanje ali, bolje je kositi travu i saditi cveće nego blejati uz internet, telefon ili TV. verujte  na reč. a ovih dva koronarna meseca su se pokazala kao spas u odnosu na alternativu u rakovici. koga zanima kako mi je, tu sam i za goste. 

 

moja preporuka za one koje zanima neki prostor je krćevac, ravan na 5 km od topole i 10 od aranđlovca. tamo mi drugar ima kuću pa s vremena na vreme idem u posetu ili da nšto poradimo.

 

 

he he ... malo? sam mladji ... ali prvi bold je vrlo slican ... trudim se da ih privucem, no radim to prvenstveno zbog mene

drugi bold ... ne znam sta bih radio sve ovo vreme ... poludeo bih, uspeo sam uzeti dozvolu da i u vreme policijskog casa mogu da idem gore

 

a sve je bolje od interneta i tv, pogotovu kada nam je internet i zivot

Link to comment
On 5.5.2020. at 23:01, Caligula said:

 

 ima nekoliko naseljivih mesta pre Slankamena, blize gradu. 

Surduk? Tamo em imas bazen po ljetu em je blize nego Slankamen.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...