Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

1 hour ago, Timothy Leary said:

Da li je neko išao kroz Hrvatsku ovih dana? Moram do Banja Luke a rado bih uštedeo tih par sati u oba smera da ne taljigam ceo put kroz BiH? Ambasada mi nije bila od pomoći, rekli mi da zovem Bajakovo, tamo se niko ne javlja....

išli muž i ja, išao kum, išli rođaci neki

samo pogledaju pasoš i štampanu potvrdu o vakcinaciji i to je to

 

pitaju kuda ideš, pa pošto smo išli u bih, onda se na tome i završi

nisu se čak ni potrudili da skeniraju qr kod

Link to comment
14 hours ago, Frank Pembleton said:

Kolega ima to zamensko putovanje 01.06, koliko sam ga shvatio sve je ok nema doplatu, ali šalju mu nejasna obaveštenja oko covid-a. Koja je procedura sada na snazi?

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ovo je povezani tekst sa prethodnim, ukratko: mora se popuniti neki formular pre odlaska + imaju ogranicen broj koliko ljudi pustaju dnevno na Evzoni: https://24sedam.rs/drustvo/dzaba-i-test-i-vakcinacija-bez-plf-formulara-nema-ulaska-u-grcku-detaljno-objasnjenje-za-sve-srpske-turiste/

Link to comment

Lik koji je kolima BG registracija, probao sa zenom I detetom od 10 godina da iz HN ode u Dubrovnik da proseta I popije kafu, vracen jer nema dobar razlog za ulazak. Oboje revakcinisani Kinezom.

Tranzit ne bi trebalo da je problem.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Lik koji je kolima BG registracija, probao sa zenom I detetom od 10 godina da iz HN ode u Dubrovnik da proseta I popije kafu, vracen jer nema dobar razlog za ulazak. Oboje revakcinisani Kinezom.

Tranzit ne bi trebalo da je problem.

Za Hrvatsku se traži potvrda o uplaćenom smeštaju. Prijatelji išli za Uskrs. 

  • +1 1
Link to comment
Quote

Tokom noći put Grčke su otišla četiri autobusa. Uslov za ulazak u tu zemlju je potvrda o vakcinaciji, priznaju se sve vakcine, potrebno je da prođe 14 dana od revakcinacije, ili digitalni zeleni sertifikat. Za one koji nisu vakcinisani potreban je negativan pi-si-ar test ne stariji od 72 sata. Svi putnici moraju da imaju popunjen pfl obrazac.

https://rs.n1info.com/vesti/vec-otisla-cetiri-autobusa-turista-iz-srbije-u-grcku/

 

Quote

Tourists must fill in the Passenger Locator Form (PLF)

https://travel.gov.gr/#/

 

Primer popunjavanja tog obrasca:

https://zakynthosinformer.com/greece-still-having-trouble-with-your-plf-forms-examples-are-given-to-help-you-through-each-step/

 

Quote

Crna Gora će sledeće sedmice otvoriti sve granice za turiste, sa onom najznačajnijom rečju - Dobrodošli na crnogorsko primorje - rekao je [premijer Zdravko] Krivokapić.

blic.rs/vesti/svet/dobre-vesti-za-turiste-crna-gora-se-naredne-sedmice-otvara-za-sve/rs2rxgv

Edited by vememah
Link to comment

Nisam to znala.

Samo sam čini mi se, nekako skoro, čitala twit Srđana Dragojevića koji sedi na aerodromu u Ljubljani i čeka rezultate valjda brzog antigenskog, jer ne priznaju sinopharm.

Link to comment

Ja mislim da ovo ne kači turistička putovanja:( pre neki dan su objavili da se turizam otvara mid june.

 

 

ali utešno sa sinofarmovce poput mene što priznaju antigenski, da ne plaćam PCR

Edited by angelada
setila se dodatno
  • +1 1
Link to comment
On 15.5.2021. at 18:59, Sammael said:

Planiram 11.6. za Deželu, sad bi trebalo da sve priznaju vakcine?

 

On 15.5.2021. at 19:02, dùda said:

Dežela ne priznaje rusku i kinesku.

 

Ovo je sa sajta slovenačkog ministarstva, uslovi za ulazak:

 

- at least seven days have passed since the second dose of the Comirnaty vaccine by BioNTech/Pfizer,
- at least 14 days have passed since the second dose of the COVID-19 vaccine by Moderna,
- at least 21 days have passed since the first dose of the Vaxzevria (COVID-19 vaccine) by AstraZeneca,
- at least 14 days have passed since the dose of the COVID-19 vaccine Janssen by Johnson & Johnson/Janssen-Cilag,
- at least 21 days have passed since the first dose of the Covishield vaccine by the Serum Institute of India/AstraZeneca,
- at least 14 days have passed since the second dose of the Sputnik V vaccine by Russia's Gamaleya National Centre of Epidemiology and Microbiology,
- at least 14 days have passed since the second dose of the CoronaVac vaccine by Sinovac Biotech, or
- at least 14 days have passed since the second dose of the COVID-19 vaccine by Sinopharm.

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...