Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

Ja sam bio danas da pređem u CG iz BiH kod Bileće. Nema problema da se pređe, ali povratak u BiH iz CG sa srpskim dokumentima trenutno nije moguć bez PCR testa. Pa sam morao da odustanem pošto je trebalo da se vratim isti dan u BiH.

 

Edit: sa dvojnim državljanstvom (Srb + CG ili BiH) nema problema.

Edited by Zeleni sto
Link to comment

Draghi (premijer Italije) poslao u G20 apel, poziv, nalog, oglas... štalije da se rezerviše odmor u Italiji. Od polovine maja je predviđena upotreba zelenog nacionalnog pass-a jer je onaj EU pasoš najavljen (tek) za polovinu juna...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, mlatko said:

Od polovine maja je predviđena upotreba zelenog nacionalnog pass-a

A kako stranci, van EU dobijaju doticnu ispravu? Recimo iz Srbije...

Link to comment
A kako stranci, van EU dobijaju doticnu ispravu? Recimo iz Srbije...
Na žalost, iz Srbije (i ostalih zemalja izvan EU) važiće stara pravila bar do polovine juna kad će se uvesti neki reciprocitet. Inače malo šta se menja jer je za ulaz potreban test od max 48 sati, potvrda kompletirane imunizacije priznatom u Italiji vakcinom (...) ili potvrda o preležanom Kovidu. Ukida se samo (nepotrebni) karantin ako ne dolaziš iz crvenih zona...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Hvala 1
Link to comment
Quote

Državljani Srbije će, od 30. aprila, moći slobodno da ulaze na teritoriju Mađarske, bez obaveza karantina ili testiranja, pod uslovom da poseduju potvrdu o završenoj vakcinaciji (bez obzira koja vrsta vakcine je u pitanju). Takođe, na osnovu navedene potvrde, imaće omogućen pristup uslugama koje zahtevaju dokaz o izvršenoj imunizaciji.

Za državljane Srbije koji nisu vakinisani, ulazak u Mađarsku u privatne svrhe je moguć samo na osnovu dobijene saglasnosti od mađarske policije. Zahtev se podnosi preko sajta www.police.hu, na mađarskom ili engleskom jeziku. Uz molbu se prilažu dokazi o razlozima putovanja (lečenje, školovanje, poslovne aktivnosti, pozivi na suđenje, porodični događaji, učešće na sportskim, kulturnim i verskim događajima od posebnog značaja i dr). Licu koje dobije saglasnost za ulazak u Mađarsku biće određen obavezan karantin u trajanju od 14 dana. Za vreme karantina moguće je testiranje o svom trošku. U slučaju dva negativna testa, urađena od strane mađarskih zdravstvenih organa u roku od 5 dana sa razmakom od najmanje 48 sati, moći će da se napusti karantin.         

Državljani Srbije mogu da tranzitiraju kroz Mađarsku pod određenim uslovima (utvrđena maršruta, zaustavljanje na predviđenim mestima, zemlja se mora napustiti u roku od 24 sata) i ukoliko pruže čvrsti dokazi o ispunjenosti uslova za ulazak u susednu zemlju prema kojoj napuštaju teritoriju Mađarske.

https://mfa.gov.rs/lat/gradjani/putovanje-u-inostranstvo/vize-i-informacije-o-drzavama/madjarska

Edited by vememah
Link to comment
29 minutes ago, mlatko said:

Na žalost, iz Srbije (i ostalih zemalja izvan EU) važiće stara pravila bar do polovine juna kad će se uvesti neki reciprocitet. Inače malo šta se menja jer je za ulaz potreban test od max 48 sati, potvrda kompletirane imunizacije priznatom u Italiji vakcinom (...) ili potvrda o preležanom Kovidu. Ukida se samo (nepotrebni) karantin ako ne dolaziš iz crvenih zona...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Da li ima ograničenje preležao kovid pre 3, 6 ili 12 meseci ili je svejedno?

Link to comment
Da li ima ograničenje preležao kovid pre 3, 6 ili 12 meseci ili je svejedno?
Dobro pitanje, nema odgovora... baš kao ni za policijski čas svake večeri u 22 bez obzira na sve...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
https://24sedam.rs/drustvo/placeno-letovanje-bice-moguce-uz-doplatu-muke-nasih-turista-pred-sutrasnji-start-sezone-u-grckoj/?utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_campaign=dino&utm_term=dino&utm_content=dino
 
Pametno - ako otkazem putovanje agencije ce radje da bankrotiraju nego da vracaju pare sledece godine, a ako hocu da ga iskoristim onda moram da doplatim.
Kolega ima to zamensko putovanje 01.06, koliko sam ga shvatio sve je ok nema doplatu, ali šalju mu nejasna obaveštenja oko covid-a. Koja je procedura sada na snazi?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Da li je neko išao kroz Hrvatsku ovih dana? Moram do Banja Luke a rado bih uštedeo tih par sati u oba smera da ne taljigam ceo put kroz BiH? Ambasada mi nije bila od pomoći, rekli mi da zovem Bajakovo, tamo se niko ne javlja....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...