Jump to content
IGNORED

Putovanja i odmori u godinama Korone


čekmeže

Recommended Posts

7 minutes ago, Zlurad said:

Sta se primate. EU je bocnula 3% stanovnista I to uglavnom 80+ godina. Sve ako neka baba od 92 godine iz Mote Casina ne nosi mobilni sa sce sertifikatom. Dok pretera vakcina do onih koji putuju digitalni sertifikat ima da se izgubi u stolu nekog ćate u briselskom podrumu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Znog potencijalnih sranja ovog tipa mi smo svi u firmi ganjali Pfizera... Nije da je neocekivano idiotska odluka... I jebala ih politika sa druge strane okeana da ih jebala...

  • +1 2
Link to comment

živo me zanima kako će to u praksi da izgleda, naročito u zemljama EU čije ekonomije zavise od turizma koji je opustošen koronom. da li će smeti da budu izbirljivi i da tvrdoglavo odbijaju da prime kineske i ruske turiste, i sve druge koji su vakcinisani njihovim vakcina, ili će biti primorani da uvuku rogove i mole boga i šutaju se u guzice da im iko dođe.

Edited by beta kentauri
Link to comment

Racunaju da nece biti bas masovnog turizma kao pre 2020, pa nije ni bitno za ovu godinu. Za neku sledecu ce se vec videti. Drugo, ovo je samo najava, tek treba o tome da odlucuje i EK i EP, tako da je dug put. Pogotovo sto i Madjari i Cesi i SLovaci i mozda cak Italijani krecu da se bockaju Ruskom vakcinom.

 

-------------

"Ovim sertifikatima moći ćete da pokažete da imate ili negativan PCR test, ili da imate antitela ili da ste vakcinisani vakcinom koju je preporučila Evropska agencija za lekove", kaže Johanson.

Evropski komesarka naglašava da će takvi sertifikati biti "dobar i efikasan način" da preko mobilnog telefona pokažete da niste prenosilac ili da imate nizar rizik od prenošenja infekcije tokom putovanja.

Nakon što EK predstavi svoj predlog digitalnih sertifikata moraće da ga odobre i Savet EU i Evropski Parlement kako bi stupio na snagu u EU. U Briselu naglašavaju da će koordinisati interoperatibilnost ovih sertifikata među EU 27, a da bi se s njihovom primenom moglo krenuti pre letnjih odmora.

Edited by Milosh76
Link to comment
50 minutes ago, Milosh76 said:

Racunaju da nece biti bas masovnog turizma kao pre 2020, pa nije ni bitno za ovu godinu. Za neku sledecu ce se vec videti. Drugo, ovo je samo najava, tek treba o tome da odlucuje i EK i EP, tako da je dug put. Pogotovo sto i Madjari i Cesi i SLovaci i mozda cak Italijani krecu da se bockaju Ruskom vakcinom.

 

-------------

"Ovim sertifikatima moći ćete da pokažete da imate ili negativan PCR test, ili da imate antitela ili da ste vakcinisani vakcinom koju je preporučila Evropska agencija za lekove", kaže Johanson.

Evropski komesarka naglašava da će takvi sertifikati biti "dobar i efikasan način" da preko mobilnog telefona pokažete da niste prenosilac ili da imate nizar rizik od prenošenja infekcije tokom putovanja.

Nakon što EK predstavi svoj predlog digitalnih sertifikata moraće da ga odobre i Savet EU i Evropski Parlement kako bi stupio na snagu u EU. U Briselu naglašavaju da će koordinisati interoperatibilnost ovih sertifikata među EU 27, a da bi se s njihovom primenom moglo krenuti pre letnjih odmora.

Upravo tako. Nema nikakvog razloga za frku.

Link to comment

Digitalni sertifikat je prvi pokrenuo Izrael pa onda Novi Zeland pa Australija pa onda Švedska i Norveška a ne EU. Svako ko je makar video jedan dokument Evropske komisije a kamoli radio sa njima zna da je to pakao od administracije. Verovatno je ideja došla od nekog podkomiteta komiteta za savete komiteta u okviru podakcije za zdravstvo pa je neko rekao "splendid idea" a da nije ni pročitao o čemu se radi. Inače, jedini "zvanični" dokument koji sam našao je vaistinu neko volontersko telo pri nekom komitetu EU koji na 14 stranica opisuje digitalni sertifikat. Od 14 stranica je 13 o gdpr-u, 4 rečenice o svrsi sertifikata a resto o nečemu nebitnom. IBM je dobio tender da napravi aplikaciju. Rok je jun.

Jedna od imbecilnosti sertifikata je što vakcinacija nije obavezna, pa tom logikom ni puštanje u zemlju/bioskop/restoran nije uslovljen sertifikatom odnosno ako neko, iz bilo kog razloga ne primi vakcinu a hoće da putuje, ne vidim jedan logički a kamoli pravni način da ga bilo ko spreči.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 4
Link to comment

Polako ljudi, ne uzbudjujte se. Nigde na kugli zemaljskoj jos uvek ne moze normalno da se putuje. Naravno da su svi oprezni i naravno da ce dodati i odobriti i ostale vakcine

  • +1 2
Link to comment

Ja želim da verujem da će se i ova najava izvitoperiti i promeniti n puta, kao i sve od početka pandemije.

 

Ono što bi zaista bilo u redu je da Srbija ukine PCR vakcinisanima pri povratku u zemlju. Em su ga nagarili na 9k, em da plaćam i tamo i nazad a pelcovana - mnogo je.

 

Iako ću sledećeg meseca možda u Nemačku u goste, izgubila mi se volja za putovanjima, makar dok se ne dođe do kakve takve normalnosti. Ne smeta meni maska koliko mi smetaju redovi, zakazivanje termina za sve, a ja pretežno volim da putujem po gradovima, tako da mi ostaje šta - da šetam, gledam ljude i zgrade spolja. Zapravo imam neku svoju misijicu da obiđem sve značajnije muzeje za života, i ako ne mogu u muzej, onda mi to nije to.

 

Prošle godine sam otišla u Egipat jer sam htela iz kože da iskočim ako ne izađem iz Srbije - ali sam se udavila od dosade, jer ja nisam tip za resort turizam. Crveno more je divno, hotel u kome sam bila nema andrmolje za decu pa je bilo nas 100 u celom smeštaju, mir, tišina, ribe, korali, plivala sam i plivala i dosta mi je takvog odmora za sledećih par godina.

 

Ja sam od onih što bi pre išli u šta znam - Talin nego na Madagaskar, volim gradove i šta ću, a posebno gradove zapadne Evrope koja me sad neće:/ Pa sam se u mislima spremila da u 2021 eventualno obiđem Istanbul, što davno želim i da ostatak novca za putovanja ostavim za 2022., kad se nadam da ću moći i u muzej i u Primark bez online najave mesec dana ranije.

  • +1 1
Link to comment
Quote

ATHENS, March 9 (Reuters) - People who are vaccinated against COVID-19, have antibodies or test negative can travel to Greece this summer, Tourism Minister Harry Theocharis said on Tuesday.

Tourism is a major income earner for Greece, which has led calls for an EU-wide vaccination certificate to help unlock travel.

The industry accounts for about a fifth of the Greek economy and employs one in five workers, but arrivals collapsed last year because of the pandemic.

Greece is aiming to kick off its vital summer season by mid-May, said Theocharis as he addressed the ITB Berlin trade show from the Athens Acropolis Museum, home to sculptures from Greek antiquity.

“Greece is ready with a complete protocol for summer 2021,” he said. “Tourists will be welcome if before travel they are either vaccinated, or have antibodies, or test negative. All tourists will be subject to random testing.”

He said the authorities would prioritise the vaccination of people working in the hospitality sector once the most vulnerable were vaccinated, and were mandating the frequent testing of employees.

Greece has imposed a lockdown in several parts of the country to stem the spread of the coronavirus pandemic after a surge in new infections piled pressure on its health system, but it has still fared better than most of Europe with almost 7,000 deaths since the pandemic began.

https://www.reuters.com/article/health-coronavirus-greece-tourism-idUSL8N2L73WC

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

EU prelomila: od juna bi trebalo da se počne putovati sa imuno pasošima, digitalnim ili papirnim. 3 opcije: vakcinisan, preležao kovid (znači sa dokazom za antitela) ili stari dobri negativni testovi.


Sad još do tog juna da porode i koja vakcina (puj pike ne) važi.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
  • 2 weeks later...

Mene Grčka zanima u onoj meri u kojoj je realno da provedem tamo neko vreme i pređem u drugu EU zemlju:happy:

 

Propao mi "službeni" put u Nemačku u aprilu, zaboravila sam da mi 5.4. počinju teorijski časovi vožnje, a tu ne smem da propustim nijedan. Ali i onako su u Berlinu opet najavili neke mere, jutros čitam s negativnim PCR_om u šoping (osim prehrane) i nije mi baš to odlazak iz snova.

Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Putovanja i odmori u godinama Korone

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...